Microsoft

Microsoft

Bill Gates

Věnuje se filantropické činnosti, které zahrnují globální zdraví a rozvoj, vzdělávání a v neposlední řadě také řešení otázky změny klimatu, společně s Paulem Allenem v roce 1975 založil Microsoft, působil v jeho čele jako generální ředitel do roku 2000, kdy ho nahradil Steve Ballmer (a následně v roce 2014 nynější CEO Satya Nadella). O šest let později pak Gates oznámil, že se do roku 2008 se vzdá svých rolí v řízení Microsoftu a zaměří se na charitu. Následně společně s manželkou založil Nadaci Billa a Melindy Gatesových. V roce 2014 pak odešel z funkce předsedy správní rady.

 • Prodal nebo rozdal většinu svého podílu, tj. akcie Microsoftu v ceně zhruba 35,8 miliardy dolarů. Aktuálně mu patří přibližně jedno procento firmy.
 • Se jměním ve výši 96,5 miliardy dolarů (2020) je Bill Gates v současnosti na druhém místě žebříčku Forbes nejbohatších lidí světa.
 • Azure, je cloudovou platformu Microsoftu, General Motors uzavřou partnerství se společností Microsoft při komercializaci autonomních vozidel a bude využívat tuto platformu.

28.7.2021 Americká softwarová společnost Microsoft ve čtvrtém finančním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 47 procent na 16,5 miliardy dolarů (téměř 360 miliard Kč). Čtvrtletní tržby Microsoftu překonaly očekávání analytiků, protože poptávku po jeho cloudových službách v době pandemie covidu-19 podpořil rozmach práce a vzdělávání z domova. (ČTK)

Čistý zisk americké technologické společnosti Apple ve fiskálním třetím čtvrtletí stoupl na 21,74 miliardy USD (472,8 miliardy Kč) z loňských srovnatelných 11,25 miliardy USD. Zisk i výnosy překonaly očekávání analytiků díky zájmu spotřebitelů o nové přístroje iPhone pro sítě 5G a předplatitelské služby firmy. (ČTK)

24.6.2021 Americká softwarová společnost Microsoft dnes oficiálně představila novou verzi svého operačního systému Windows. Na virtuální prezentaci potvrdila, že nová verze ponese označení Windows 11. Podle agentury Reuters by se měla objevit na trhu koncem letošního roku (ČTK)

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4712626/microsoft-predstavil-novou-verzi-operacniho-systemu-windows-na-trhu-pry-bude-koncem-roku.html<br>

6.5.2021 Microsoft umožní firmám a zákazníkům z veřejného sektoru v zemích Evropské unie, aby mohli veškerá svá data zpracovávat i ukládat uvnitř sedmadvacetičlenného bloku. Chce tím odvrátit obavy, že k citlivým informacím zákazníků by mohla získat přístup americká vláda. Softwarový gigant oznámením reaguje na požadavky části klientů, aby jejich data neukládal na serverech například ve Spojených státech (ČTK)

4.5.2021 Americký miliardář, filantrop a spoluzakladatel a dlouholetý šéf společnosti Microsoft Bill Gates a Melinda Gatesová se po 27 letech manželství rozvádí. Pár to oznámil ve společném prohlášení na twitteru (ČTK)

31.3.2021 Společnost Microsoft Corp bude pracovat na vládní zakázce v objemu 22 mld. USD po dobu dalších 10 let. (Bloomberg)

12.4.2021 Microsoft potvrdil spekulace o koupi společnosti pro rozpoznávání řeči Nuance Communications. Nákupní cena je 56 USD/akcii, tedy 23 % nad páteční závěrečnou cenou (CNBC) (Bloomberg) 

27.3.2021 Je to obrovská tragédie, uvedl k vývoji pandemie koronaviru americký podnikatel, investor a filantrop Bill Gates (65). Podle něj se situace vrátí do normálu nejdříve na konci roku 2022. V rozhovoru rovněž vyzdvihl přístup zemí jakými jsou Austrálie, Jižní Korea či Nový Zéland. Naopak většina evropských zemí a Spojené státy podle něj selhaly.

 • Je zřejmé, že téměř všechny vakcíny, které se do světa dostaly, fungují. Teď se postupně dostávají do celého světa, to je dobře. 
 • Podle vývoje očkování ve Spojených státech je podle Gatese pravděpodobné, že do konce letošního roku dostane vakcínu takový počet lidí, aby čísla začala postupně klesat, na nulu se ale podle něj zatím nedostanou. Děti by se nicméně mohly natrvalo vrátit do lavic, určitá omezení se však podle něj nezmění až do konce roku 2022. 
 • Myslím, že třeba omezení shromažďování při veřejných akcích by mohlo skončit na konci příštího roku. Ale je potřeba, abychom do té doby všichni spolupracovali.
 • Lidstvo by se podle spoluzakladatele Microsoftu mohlo z nynější situace poučit a po skončení pandemie se mnohem lépe připravit. Mohlo by to podle něj znamenat investice, které zlepší celkovou úroveň zdraví. Bojovat by se mělo zejména proti výskytu chřipky, malárie či obrny.  

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/bill-gates-vidi-svetlo-na-konci-tunelu-na-svet-v-normalu-si-ale-pry-jeste-pockame-40355301#<br>

15.3.2021 Microsoft by díky stimulačnímu balíčku schválenému minulý týden v americkém Kongresu mohl dostat více než 150 milionů dolarů (3,3 miliardy Kč) z prostředků vyčleněných na podporu kybernetické bezpečnosti. S odvoláním na nejmenované zdroje to dnes uvádí agentura Reuters, podle níž tato informace příliš nepotěšila některé zákonodárce. Nelíbí se jim financování firmy, která se v poslední době ocitla ve víru dvou masivních hackerských útoků.

13.3.2021 Jeden z nejbohatších lidí světa Bill Gates má plán, jak zachránit planetu Zemi od její devastace. Představil ho ve své knize Jak se vyhnout klimatickým katastrofám. Rozebírá tu rozsáhlý, praktický a prý zrealizovatelný plán, díky kterému bude svět schopen zavčasu dosáhnout nulových emisí skleníkových plynů a přestane tak planetu ničit, což předejde katastrofě.

 • Pokud jde o hospodářská zvířata, je to velmi těžké. Bojím se, že syntetické proteinové alternativy, jako jsou rostlinné hamburgery, budeme potřebovat alespoň jako náhradu hovězího masa.
 • V případě Afriky a dalších rozvojových zemích bude třeba dramaticky zvýšit výnos hovězího masa na emise. Ty jsou v případě hovězího masa v USA dramaticky nižší než emise na kilogram v Africe.
 • Domnívám se, že všechny bohaté státy by měly přejít stoprocentně na syntetické hovězí maso. Na chuťový rozdíl si zvyknete a má se za to, že časem se zdokonalí i jeho chuť.
 • Bill Gates. Svá slova opírá o výzkumy, které deklarují, že aby bylo možné dostatečným způsobem snížit emise skleníkových plynů a zpomalit změnu klimatu, bude třeba z velké části přejít na rostlinnou stravu. 
https://www.mix24.cz/bill-gates-prozradil-jak-zachranit-nasi-planetu-je-treba-udelat-jeden-krok/


23.2.2021 Společnost Microsoft se spojila s evropskými vydavateli ve snaze společně prosadit systém, který by zajistil, aby přední technologické firmy platily za zpravodajství. Evropští vydavatelé a Microsoft chtějí v EU prosadit australský arbitrážní mechanismus, který by zajistil, že technologické firmy budou spravedlivě odměňovat vydavatele zpravodajství za používání jejich obsahu, uvádí se v tiskové zprávě české Unie vydavatelů.

11.2.2021 Německý koncern Volkswagen využije cloudových služeb Microsoftu, aby zefektivnil vývoj softwaru pro samořízené vozy. Německá automobilka, pod kterou spadají značky Audi, Škoda či Porsche, vyvíjí jak samořízená auta, tak asistenční systémy pro řidiče, jako je například adaptivní tempomat. Na těchto systémech ale pracují značky koncernu odděleně, uvedla dnes agentura Reuters

11.2.2021 Americká softwarová společnost Microsoft chtěla převzít provozovatele sociální sítě pro sdílení obrázků Pinterest. V minulých měsících za něj nabídla 51 mld. USD, uvedl list Financial Times, který se odvolává na obeznámené zdroje. V současné době firmy o akvizici nejednají a nic bližšího k těmto informacím agentuře Reuters nesdělily.

27.1.2021 Americké společnosti Microsoft vzrostl ve fiskálním druhém čtvrtletí čistý zisk o 33 % na 15,5 miliardy USD (332 miliard Kč). Hospodaření podpořil hlavně zájem o cloudové služby, které těží z rozmachu práce z domova a vzdělávání přes internet kvůli pandemii covidu-19. Celkové tržby se za tři měsíce do konce prosince zvýšily o 17 % na 43,1 miliardy USD. Analytici dotazovaní agenturou Refinitiv čekali tržby 40,18 miliardy USD.Cloudové služby jsou v poslední době hlavním motorem růstu společnosti. Tržby vlajkové cloudové služby Azure stouply o 50 procent, analytici čekali zvýšení jen o 41,4 %.

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4592491/zisk-microsoftu-vzrostl-o-tretinu-predevsim-diky-cloudu.html

18.1.2021 Bill Gates ve Spojených státech ve velkém skupuje půdu. Čtvrtý nejbohatší člověk světa už vlastní podle informací webu The Land asi 108 853 hektarů. Společně se svojí ženou Melindou Gatesovou zakoupil hospodářské pozemky v devatenácti státech napříč Amerikou. Gatesovi se o zemědělství dlouhodobě zajímají. Prostřednictvím své Nadace Billa a Melindy Gatesových už léta podporují miliardami korun v subsaharské Africe a Indii udržitelné zemědělství i malé zemědělce.

Od východního až k západnímu pobřeží. Gatesovi v současnosti ve Spojených státech vlastní 97 934 hektarů zemědělské půdy, 10 421 hektarů půdy s víceúčelovým využitím a 500 hektarů půdy určené k rekreačním aktivitám. Nejvíce půdy se jim podařilo získat v tradičně konzervativních státech jako je Louisiana (27 952 hektarů), Arkansas (19 395 hektarů) a Nebraska (8 332 hektarů). Vedle toho manželé zakoupili i hospodářské pozemky ve Washingtonu, na Floridě, v Kalifornii, Illinois, Coloradu nebo v Michiganu.

Přestože jsou Gatesovi největšími vlastníky zemědělské půdy v USA, nejsou největšími majiteli půdy jako takové. Tím je podle webu The Land bývalý americký telekomunikační magnát John Malone, kterému v USA patří závratných 809 371 hektarů půdy. Pozemky ale hojně nakupují i ostatní miliardáři. Mezi nimi je například šéf Amazonu Jeff Bezos nebo zakladatel CNN Ted Turner, který je současně třetím největším vlastníkem půdy v USA. 

https://cnn.iprima.cz/velkostatkar-gates-miliardar-se-stal-nejvetsim-vlastnikem-zemedelske-pudy-v-usa-17310?

Microsoft, zprávy z tisku:

30.1.2021 Microsoft si nechal patentovat systém, který umožní konverzovat s virtuálními obrazy zesnulých. Holografická kopie zemřelého by si měla osvojit jeho vyjadřování i vzhled.

https://vikend.ihned.cz/c1-66875370-jako-z-black-mirror-microsoft-si-patentoval-technologii-ktera-dokaze-ozivit-mrtve

19.1.2021 Automobilka Cruise a její hlavní akcionář General Motors uzavřou partnerství se společností Microsoft při komercializaci autonomních vozidel. Cruise bude pro svá samořídící vozidla využívat Azure, cloudovou platformu Microsoftu (Reuters)

7.1.2021 Gigant Microsoft podal žádost o patent, který přináší fascinující možnost digitálního vzkříšení lidí jako komunikujících robotů - takzvaných chatbotů.

Na chatboty už dnes běžně narazíte, když vám třeba v oblíbeném e-shopu odpovídají na jednoduché otázky nebo když vám pomáhají sjednat návštěvu u pokrokovějšího doktora. Zatím se však tyto produkty strojového učení zpravidla trénují tak, že analyzují konverzace statisíců lidí najednou. Microsoft na to jde ale úplně obráceně. Jeho technologie by měla umožnit vytvořit chatbota pouze z údajů o jedné jediné konkrétní osobě. Systém má v plánu využívat naše "sociální data", jako jsou například obrázky, hlasové záznamy, příspěvky na sociálních sítích, elektronické zprávy, popřípadě i psané dopisy. Z těchto informací pak vytvoří profil konkrétní osoby, ze kterého bude chatbot vycházet.

Sociální data mohou být využita k vytvoření nebo úpravě speciálního osobnostního koeficientu, který by vystihoval charakter daného člověka," uvádí se konkrétně v žádosti o patent. "Podle tohoto koeficientu pak bude možné učit chatbota konverzovat a reagovat v souladu s osobností jeho lidské předlohy." Patent tvrdí, že chatbot by mohl jako skutečný člověk i znít. Analýzou hlasových a dalších zvukových záznamů konkrétní osoby by totiž mohl vzniknout jakýsi hlasový font, který by pomohl napodobit její lidský hlas. A co víc, důkladnou analýzou obrázků, videí a dalších vizuálních informací by dokonce mohl vzniknout interaktivní model člověka, který byl robotovi předlohou.

"Je možné, aby konkrétní osoba, kterou chatbot reprezentuje, odpovídala minulému i současnému subjektu, ať už to je něčí přítel, příbuzný či známý. Stejně tak může odpovídat celebritě, fiktivní i historické postavě či zcela náhodné osobě," píše se v žádosti. "Chatbot může dokonce odpovídat osobě, která ho přímo vytváří, popřípadě trénuje," dodává patent a přímo tak odkazuje na možnost, že by si člověk mohl před smrtí vytvořit svou vlastní digitální verzi.

V patentu je zdůrazněný také rozsah a detail, v jakém bude chatbot schopen svou předlohu ztvárnit. Věrně by měl napodobit konverzační dovednosti, jako je styl, dikce či tón hlasu. Pozadu by neměl zůstat ani pokud jde o zvolené téma rozhovoru, délku a složitost vět či ucelenost projevu.

Patent Microsoftu se zaobírá pouze technickou stránkou problému. Nicméně myšlenka reinkarnace lidí jako chatbotů logicky přináší i spoustu dalších otazníků. Budou mít lidé právo odmítnout účast v tomto systému? A co pozůstalí? Budou moci příbuzní zakázat ostatním, aby si z jejich milovaného vytvořili chatbota? Na tyto otázky bude potřeba najít odpověď, jakmile Microsoft, nebo kdokoli jiný, vytvoří fungující prototyp. 

https://forbes.cz/microsoft-vas-planuje-po-smrti-vratit-zpet-mezi-zive-jenze-jako-chatbota/

27.12.2020 Bill Gates nevidí budoucnost růžově: Příštích 6 měsíců bude nejhorších, situace se zlepší až v roce 2022. Mnozí tak doufají, že zlepšení přijde rychle po začátku očkování. To už ve Spojených státech amerických či Velké Británii nějakou dobu probíhá. Podle Gatese jen v USA zemře na následky koronaviru dalších 200 tisíc lidí. Teoreticky by se tomu dalo zabránit, kdyby se dodržovala potřebná opatření, tedy především nošení roušek a omezení mezilidských kontaktů. Jenže lidé dosud příliš opatrní nebyli a situace se ještě zhorší nyní, kdy všichni vkládají naděje do vakcíny a ztrácí i zbytky obezřetnosti.

Gates proto vyzývá lidi, aby se nadále chovali zodpovědně, protože právě teď není vhodný čas k tomu, aby začali opatření porušovat. Při průběžném podávání vakcíny by se normální život mohl začít vracet se začátkem léta, ale jen v případě, že lidé budou nosit roušky a dodržovat veškerá další opatření. Je třeba se vyhýbat podávání rukou či dokonce vzájemným polibkům a pečlivě dbát na hygienu rukou. Ani po podání vakcíny by lidé neměli usnout na vavřínech. Podle Gatese potrvá dlouho, než se ekonomika z pandemie vzpamatuje. V případě vysoké proočkovanosti, která však stále není jistá, protože se lidé vakcíny obávají, by se lidstvo mohlo ve většině zemí vrátit k normálu za 12 až 18 měsíců, tedy až v roce 2022.

https://www.mix24.cz/bill-gates-nevidi-budoucnost-ruzove-pristich-6-mesicu-bude-nejhorsich-situace-se-zlepsi-az-v-roce-2022/

18.12.2020 Americká technologická společnost Microsoft ve čtvrtek prohlásila, že identifikovala přes 40 svých zákazníků, kteří byli přímým cílem masivní hackerské kampaně, za kterou podle mnohých expertů stojí Rusko. Firma krátce předtím uvedla, že škodlivý kód nalezla i ve svých vlastních systémech, odmítla však, že by je hackeři zneužili k napadení dalších obětí. Vláda USA se zatím o původci útoku nevyjádřila, podle agentury AP bude zřejmě americká reakce až v rukou budoucího prezidenta Joea Bidena

3.11.2020 Microsoft investuje do indonéské start-upové e-commerce platformy Bukalapak, kterou podporuje Ant Group. Hodnota indonéské firmy se odhaduje na 2,5 mld. USD. Podle Bloombergu investice Microsoftu dosahuje 100 milionů dolarů (Reuters) 

20.10.2020 Microsoft uzavírá partnerství sespolečností SpaceX Elona Muska a dalšími. Partnerství poskytne vysokorychlostní satelitní širokopásmové připojení pro cloudová datová centra společnosti Microsoft (Reuters) 

6.10.2020 Microsoft vybuduje v Řecku 3 datová centra. Microsoft v zemi investuje až 1 mld. USD (Bloomberg) 

1.10.2020 E-mailová služba Outlook od softwarové společnosti Microsoft se po celém světě potýká s výpadky, mnoho uživatelů se nemůže přihlásit k účtu. Firma to oznámila na Twitteru. Výpadek přichází v době, kdy kvůli zvyšujícímu se počtu případů nemoci covid-19 roste počet lidí pracujících z domova.

Podle prvotních zjištění byli podle Microsoftu výpadkem nejvíce zasaženi uživatelé v Indii, problém ale zřejmě zasáhl uživatele i v jiných částech světa. Příčina zatím není jasná.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/celosvetova-e-mailova-sluzba-outlook-od-microsoftu-ma-po-celem-svete-vypadky-firma-pricinu-nezna.A201001_125630_firmy-trhy_rkj

29.9.2020 Microsoft v pondělí uvedl. že nedávná změna, kterou zavedl, pravděpodobně způsobila velký výpadek, který ovlivnil přístup uživatelů k vícero službám Microsoft 365, včetně Outlook.com a Microsoft Teams (Reuters) 

22.9.2020 Velká herní koupě: Microsoft zaplatí 7,5 miliardy dolarů za vydavatele sérií Elder Scrolls, Fallout nebo Doom. Společnost oznámila, že se stane novým majitelem vydavatelství ZeniMax Media a jeho studií. Microsoft tak bude vlastníkem velkého katalogu videoher v čele s extrémně úspěšnými sériemi Elder Scroll, Doom, Fallout a Wolfenstein.

Hodnota akvizice je 7,5 miliardy dolarů, tedy třikrát více, než kolik Microsoft zaplatil za Minecraft. Jde tak o největší herní akvizici Microsoftu, druhou největší koupi herní společnosti v historii. Microsoft v minulosti zaplatil stejnou částku za vývojářskou službu GitHub, více zaplatil za LinkedIn a Skype, naopak neúspěšný nákup mobilní divize Nokie byl s cenou 7,2 miliardy dolarů o trochu levnější.

Oznámení akvizice přišlo nečekaně. V herní komunitě se spekulovalo o akvizici, která se týká her pro novou generaci Xboxu, nejčastěji se ale hovořilo o možnosti, že Microsoft odkoupí zpět studio Bungie, které se od něj odtrhlo v roce 2007 a nyní provozuje on-line střílečku Destiny 2. ZeniMax a jeho dceřiná společnost Bethesda Softworks proti tomu patří s osmi vlastními vývojářskými studii mezi největší vydavatelské firmy na světě. Microsoft měl zatím 15 herních studií, šest z nich přitom koupil v roce 2018.

https://tech.ihned.cz/c1-66819180-velka-koupe-v-hernim-svete-microsoft-zaplati-7-5-miliardy-dolaru-za-vydavatele-serii-elder-scrolls-fallout-nebo-doom

7.8.2020 Microsoft a Facebook udeřily na společnost Apple kvůli restriktivním zásadám App Store, které jim údajně brání ve spuštění herních služeb na iPhonu a na dalších zařízeních Apple. Microsoft oznámil, že kvůli těmto omezením nebude moci na iOS spustit službu streamování her, kterou avizoval tento týden (CNBC) 

6.8.2020 Společnost Microsoft se údajně pokusí koupit celý globální byznys sociální sítě TikTok, včetně trhů v Indii a Evropě (Bloomberg)  

3.8.2020 Microsoft v neděli potvrdil, že jedná o koupi operací TikToku v USA, Kanadě, Novém Zélandu a Austrálii. Dohodu by chtěl mít od 15. září. CEO Microsoftu Nadella o obchodu hovořil s prezidentem USA Trumpem. TikTok vlastní čínská firma ByteDance. Turmp prohlásil, že plánuje podepsat příkaz, kterým zakáže aplikaci TikTok v USA, příkaz chtěl podepsat už v pátek (ČTK) 

7.7.2020 Microsoft vyjádřila zájem o koupi herní divize Warner Bros. Warner Bros diskutoval o prodeji své divize Interactive Entertainment, která vlastní populární videohru "Mortal Combat", za asi 4 miliard dolarů, informovala CNBC minulý měsíc (Reuters) 

26.6.2020 Americká softwarová společnost Microsoft natrvalo zavře většinu svých kamenných prodejen na světě. Ve svém dnešním sdělení uvedla, že tato "strategická změna" je reakcí na přesun prodeje do internetového prostoru. Podle informací na firemním webu provozuje Microsoft v současnosti na celém světě 83 poboček, kde předvádí a prodává své notebooky, herní konzoly Xbox a další hardware (ČTK)

1.6.2020 Microsoft chce nahradit několik desítek novinářských pozic robotickým systémem umělé inteligence. S odvoláním na své zdroje o tom informoval list The Seattle Times. Podle deníku se opatření dotkne asi 50 pracovních míst v produkci zpravodajství pro web MSN, který Microsoft provozuje. Tuto práci nyní zastávají agenturní zaměstnanci, jejichž služeb už ale společnost nechce po 30. červnu využívat 

29.4.2020 Americká softwarová společnost Microsoft ve třetím finančním čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 22 procent na 10,75 miliardy dolarů (268 miliard korun). Oznámila to dnes firma, která je největším výrobcem počítačového softwaru na světě.

20.3.2020 Společnosti Apple, Microsoft, Amazon, Alphabet a Facebook ztratily dohromady na hodnotě 1,3 bil. USD od doby, kdy trh dosáhl vrcholu 19. února (CNBC) 

30.1.2020 Akcie softwarové společnosti Microsoft se za poslední rok zvedly o 63 %. Oporou byla cloudová služba Azure a balíček Office 365. Cloudová platforma Azure zafungovala i ve fiskálním druhém čtvrtletí, které skončilo na konci prosince. Nejviditelnější body jí přineslo získání kontroverzního cloudového kontraktu od amerického ministerstva obrany.

17.1.2020 Americká softwarová společnost Microsoft má v úmyslu smazat svou uhlíkovou stopu, a to minulou i budoucí. Mezi společnostmi ze seznamu největších amerických podniků Fortune 500 tak nastavila ambiciózní cíl postavit se za účinnější ochranu klimatu. Microsoft uvedl, že chce zlikvidovat tolik uhlíkových emisí, kolik jich po sobě zanechal za 45 let své existence. Pokud nás minulé desetiletí něco naučilo, pak to, že technologie postavené bez těchto principů mohou nadělat víc škody než užitku," řekl na čtvrtečním setkání s médii v Redmondu na západě USA šéf Microsoftu Satya Nadella. "Musíme začít smazávat ten zničující vliv na změny klimatu," řekl a dodal, že pokud se budou průměrné teploty zvyšovat tak jako dosud, bude to mít ničivé následky. více

Microsoft má každopádně kapitalizaci ve výši 1 bilionu dolarů (10.2019). Za posledních 12 měsíců přitom podle Morningstar vydělal na volném toku hotovosti 38,3 miliardy dolarů (v roce 2018 to bylo 32,3 miliardy). 

zobrazit více..
Loading...