Microsoft

h2>Bill Gates

věnuje se filantropické činnosti, které zahrnují globální zdraví a rozvoj, vzdělávání a v neposlední řadě také řešení otázky změny klimatu, společně s Paulem Allenem v roce 1975 založil Microsoft, působil v jeho čele jako generální ředitel do roku 2000, kdy ho nahradil Steve Ballmer (a následně v roce 2014 nynější CEO Satya Nadella). O šest let později pak Gates oznámil, že se do roku 2008 se vzdá svých rolí v řízení Microsoftu a zaměří se na charitu. Následně společně s manželkou založil Nadaci Billa a Melindy Gatesových. V roce 2014 pak odešel z funkce předsedy správní rady.

  • prodal nebo rozdal většinu svého podílu, tj. akcie Microsoftu v ceně zhruba 35,8 miliardy dolarů. Aktuálně mu patří přibližně jedno procento firmy 
  • se jměním ve výši 96,5 miliardy dolarů (2020) je Bill Gates v současnosti na druhém místě žebříčku Forbes nejbohatších lidí světa

Microsoft, zprávy z tisku:

27.12.2020 Bill Gates nevidí budoucnost růžově: Příštích 6 měsíců bude nejhorších, situace se zlepší až v roce 2022. Mnozí tak doufají, že zlepšení přijde rychle po začátku očkování. To už ve Spojených státech amerických či Velké Británii nějakou dobu probíhá. Podle Gatese jen v USA zemře na následky koronaviru dalších 200 tisíc lidí. Teoreticky by se tomu dalo zabránit, kdyby se dodržovala potřebná opatření, tedy především nošení roušek a omezení mezilidských kontaktů. Jenže lidé dosud příliš opatrní nebyli a situace se ještě zhorší nyní, kdy všichni vkládají naděje do vakcíny a ztrácí i zbytky obezřetnosti.

Gates proto vyzývá lidi, aby se nadále chovali zodpovědně, protože právě teď není vhodný čas k tomu, aby začali opatření porušovat. Při průběžném podávání vakcíny by se normální život mohl začít vracet se začátkem léta, ale jen v případě, že lidé budou nosit roušky a dodržovat veškerá další opatření. Je třeba se vyhýbat podávání rukou či dokonce vzájemným polibkům a pečlivě dbát na hygienu rukou. Ani po podání vakcíny by lidé neměli usnout na vavřínech. Podle Gatese potrvá dlouho, než se ekonomika z pandemie vzpamatuje. V případě vysoké proočkovanosti, která však stále není jistá, protože se lidé vakcíny obávají, by se lidstvo mohlo ve většině zemí vrátit k normálu za 12 až 18 měsíců, tedy až v roce 2022.

https://www.mix24.cz/bill-gates-nevidi-budoucnost-ruzove-pristich-6-mesicu-bude-nejhorsich-situace-se-zlepsi-az-v-roce-2022/

18.12.2020 Americká technologická společnost Microsoft ve čtvrtek prohlásila, že identifikovala přes 40 svých zákazníků, kteří byli přímým cílem masivní hackerské kampaně, za kterou podle mnohých expertů stojí Rusko. Firma krátce předtím uvedla, že škodlivý kód nalezla i ve svých vlastních systémech, odmítla však, že by je hackeři zneužili k napadení dalších obětí. Vláda USA se zatím o původci útoku nevyjádřila, podle agentury AP bude zřejmě americká reakce až v rukou budoucího prezidenta Joea Bidena

3.11.2020 Microsoft investuje do indonéské start-upové e-commerce platformy Bukalapak, kterou podporuje Ant Group. Hodnota indonéské firmy se odhaduje na 2,5 mld. USD. Podle Bloombergu investice Microsoftu dosahuje 100 milionů dolarů (Reuters) 

20.10.2020 Microsoft uzavírá partnerství sespolečností SpaceX Elona Muska a dalšími. Partnerství poskytne vysokorychlostní satelitní širokopásmové připojení pro cloudová datová centra společnosti Microsoft (Reuters) 

6.10.2020 Microsoft vybuduje v Řecku 3 datová centra. Microsoft v zemi investuje až 1 mld. USD (Bloomberg) 

1.10.2020 E-mailová služba Outlook od softwarové společnosti Microsoft se po celém světě potýká s výpadky, mnoho uživatelů se nemůže přihlásit k účtu. Firma to oznámila na Twitteru. Výpadek přichází v době, kdy kvůli zvyšujícímu se počtu případů nemoci covid-19 roste počet lidí pracujících z domova.

Podle prvotních zjištění byli podle Microsoftu výpadkem nejvíce zasaženi uživatelé v Indii, problém ale zřejmě zasáhl uživatele i v jiných částech světa. Příčina zatím není jasná.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/celosvetova-e-mailova-sluzba-outlook-od-microsoftu-ma-po-celem-svete-vypadky-firma-pricinu-nezna.A201001_125630_firmy-trhy_rkj

29.9.2020 Microsoft v pondělí uvedl. že nedávná změna, kterou zavedl, pravděpodobně způsobila velký výpadek, který ovlivnil přístup uživatelů k vícero službám Microsoft 365, včetně Outlook.com a Microsoft Teams (Reuters) 

22.9.2020 Velká herní koupě: Microsoft zaplatí 7,5 miliardy dolarů za vydavatele sérií Elder Scrolls, Fallout nebo Doom. Společnost oznámila, že se stane novým majitelem vydavatelství ZeniMax Media a jeho studií. Microsoft tak bude vlastníkem velkého katalogu videoher v čele s extrémně úspěšnými sériemi Elder Scroll, Doom, Fallout a Wolfenstein.

Hodnota akvizice je 7,5 miliardy dolarů, tedy třikrát více, než kolik Microsoft zaplatil za Minecraft. Jde tak o největší herní akvizici Microsoftu, druhou největší koupi herní společnosti v historii. Microsoft v minulosti zaplatil stejnou částku za vývojářskou službu GitHub, více zaplatil za LinkedIn a Skype, naopak neúspěšný nákup mobilní divize Nokie byl s cenou 7,2 miliardy dolarů o trochu levnější.

Oznámení akvizice přišlo nečekaně. V herní komunitě se spekulovalo o akvizici, která se týká her pro novou generaci Xboxu, nejčastěji se ale hovořilo o možnosti, že Microsoft odkoupí zpět studio Bungie, které se od něj odtrhlo v roce 2007 a nyní provozuje on-line střílečku Destiny 2. ZeniMax a jeho dceřiná společnost Bethesda Softworks proti tomu patří s osmi vlastními vývojářskými studii mezi největší vydavatelské firmy na světě. Microsoft měl zatím 15 herních studií, šest z nich přitom koupil v roce 2018.

https://tech.ihned.cz/c1-66819180-velka-koupe-v-hernim-svete-microsoft-zaplati-7-5-miliardy-dolaru-za-vydavatele-serii-elder-scrolls-fallout-nebo-doom

7.8.2020 Microsoft a Facebook udeřily na společnost Apple kvůli restriktivním zásadám App Store, které jim údajně brání ve spuštění herních služeb na iPhonu a na dalších zařízeních Apple. Microsoft oznámil, že kvůli těmto omezením nebude moci na iOS spustit službu streamování her, kterou avizoval tento týden (CNBC) 

6.8.2020 Společnost Microsoft se údajně pokusí koupit celý globální byznys sociální sítě TikTok, včetně trhů v Indii a Evropě (Bloomberg)  

3.8.2020 Microsoft v neděli potvrdil, že jedná o koupi operací TikToku v USA, Kanadě, Novém Zélandu a Austrálii. Dohodu by chtěl mít od 15. září. CEO Microsoftu Nadella o obchodu hovořil s prezidentem USA Trumpem. TikTok vlastní čínská firma ByteDance. Turmp prohlásil, že plánuje podepsat příkaz, kterým zakáže aplikaci TikTok v USA, příkaz chtěl podepsat už v pátek (ČTK) 

7.7.2020 Microsoft vyjádřila zájem o koupi herní divize Warner Bros. Warner Bros diskutoval o prodeji své divize Interactive Entertainment, která vlastní populární videohru "Mortal Combat", za asi 4 miliard dolarů, informovala CNBC minulý měsíc (Reuters) 

26.6.2020 Americká softwarová společnost Microsoft natrvalo zavře většinu svých kamenných prodejen na světě. Ve svém dnešním sdělení uvedla, že tato "strategická změna" je reakcí na přesun prodeje do internetového prostoru. Podle informací na firemním webu provozuje Microsoft v současnosti na celém světě 83 poboček, kde předvádí a prodává své notebooky, herní konzoly Xbox a další hardware (ČTK)

1.6.2020 Microsoft chce nahradit několik desítek novinářských pozic robotickým systémem umělé inteligence. S odvoláním na své zdroje o tom informoval list The Seattle Times. Podle deníku se opatření dotkne asi 50 pracovních míst v produkci zpravodajství pro web MSN, který Microsoft provozuje. Tuto práci nyní zastávají agenturní zaměstnanci, jejichž služeb už ale společnost nechce po 30. červnu využívat 

29.4.2020 Americká softwarová společnost Microsoft ve třetím finančním čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 22 procent na 10,75 miliardy dolarů (268 miliard korun). Oznámila to dnes firma, která je největším výrobcem počítačového softwaru na světě.

20.3.2020 Společnosti Apple, Microsoft, Amazon, Alphabet a Facebook ztratily dohromady na hodnotě 1,3 bil. USD od doby, kdy trh dosáhl vrcholu 19. února (CNBC) 

30.1.2020 Akcie softwarové společnosti Microsoft se za poslední rok zvedly o 63 %. Oporou byla cloudová služba Azure a balíček Office 365. Cloudová platforma Azure zafungovala i ve fiskálním druhém čtvrtletí, které skončilo na konci prosince. Nejviditelnější body jí přineslo získání kontroverzního cloudového kontraktu od amerického ministerstva obrany.

17.1.2020 Americká softwarová společnost Microsoft má v úmyslu smazat svou uhlíkovou stopu, a to minulou i budoucí. Mezi společnostmi ze seznamu největších amerických podniků Fortune 500 tak nastavila ambiciózní cíl postavit se za účinnější ochranu klimatu. Microsoft uvedl, že chce zlikvidovat tolik uhlíkových emisí, kolik jich po sobě zanechal za 45 let své existence. Pokud nás minulé desetiletí něco naučilo, pak to, že technologie postavené bez těchto principů mohou nadělat víc škody než užitku," řekl na čtvrtečním setkání s médii v Redmondu na západě USA šéf Microsoftu Satya Nadella. "Musíme začít smazávat ten zničující vliv na změny klimatu," řekl a dodal, že pokud se budou průměrné teploty zvyšovat tak jako dosud, bude to mít ničivé následky. více

Microsoft má každopádně kapitalizaci ve výši 1 bilionu dolarů (10.2019). Za posledních 12 měsíců přitom podle Morningstar vydělal na volném toku hotovosti 38,3 miliardy dolarů (v roce 2018 to bylo 32,3 miliardy). 

zobrazit více..
Loading...