Jupiter (vlastní znamení střelec)

Jupiter (vlastní znamení střelec)

Jupiter (archetyp nehmotné energie) je planeta štěstí, které pochází z duchovního a morálního života, z velkorysosti a poznání (vědomostí). Přítomnost Jupiteru vše zvětšuje a osvětluje. 

Jupiter - zvětšuje oplodňuje (i to negativní) a zasadí semínka, (oheň) v roce 2020 reprezentuje jiskru (kámen o kámen - křesání), při křesaní se objevuje jiskra a ta obnovuje život (vykřesávané světlo poznání, jiskra mezi mužem a ženou znamená nový život)

 • Jupiter má oběh 12 roků, Jupiter se objevuje v Kozorohu (stabilita je hledaná v hmotě), když je velká krize, tedy jednou za 12 roků (1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020, 2032) a určitým způsobem je tento cyklus propojen i s cyklickými Erupcemi na Slunci
 • Jupiter (Guru) je archetyp moudrého a trpělivého učitele v nás (Taťjana Micic)
 • Jupiter (největší planeta sluneční soustavy) má z obíhajících planet ve sluneční soustavě největší magnetismus
 • Sluneční soustava je někdy popisována jako dvojitý systém skládající se ze Slunce a Jupiteru jako hlavních dvou členů a dalších menších těles. Jupiter je téměř 2,5× hmotnější než všechny ostatní planety sluneční soustavy dohromady. 
 • Velká konjunkce Saturnu a Jupitera v roce 21.12.2020 (Jupiter a Saturn vstoupí do nejtěsnějšího přiblížení za posledních 800 let)

Od roku 2008 (vstoupil Saturn do Kozoroha), rok 2020 (nastává obrat k něčemu jinému) bude klíčem, když dojde také ke vstupu Jupiteru do Kozorohu, to bude znamenat zlom ve světové politické scéně (unipolární svět přestane existovat)

 • Pluto zůstává v Kozorohu do roku 2024

Významem tranzitu Jupitera (od 2.12.2019 12 měsíců, Jupiter se objevuje v Kozorohu, když je velká krize) je, že se učíme morální odpovědnosti, působí zde ještě vlivy dalších planet

 • hledá se stabilita v hmotě Jupiter (archetyp nehmotné energie) v kozorohu (zemité znamení)
 • přináší vítězství nad nepřáteli, kteří jsou na první pohled silnější nebo autoritativnější
 • mnozí získají materiální zabezpečení po kterém touží a mají pocit, že jim patří
 • přináší inteligentní pohled na politiku a užitečné znalosti související s politickým a společenským životem
 • v individuálním horoskopu můžeme dosáhnout něco mimořádné a konkrétního
 • V politickém životě bude platit pravidlo: ti co mají jasné ambice a plán do budoucna (společnost pro svůj rozvoj a existenci potřebuje stabilitu), ti budou mít štěstí
 • všechny planety v kozorohu nyní jsou temné, pouze Jupiter není temný (to je důvodem, proč je důležitý 2020, který přináší světlo vize budoucnosti)
 • Jupiter je jako další Slunce a osvětluje Saturn a pomáhá mu na konci roku 2019 (Saturn je v kozorohu dobře umístěný, vše bude podle zásluh)
 • ten co bude trpět bude ten (myšleno skupiny), který vytvořil falešný obraz světa, aby vykořisťoval lidi, ti co mají vize do budoucna ti dostávají s tímto tranzitem
 • transformace - pták FENIX, který vzejde z popela (revoluce), v astrologii je symbolem ptáka Fénixe konjunkce Jupiteru a Pluta, Saturn je také symbolem strachu (Taťjana Micic)

4 aspekty na dráze Jupitera v kozorohu 2020

 • aspekt Neptunu a Jupiteru (leden 2020) kolektiv a jednotlivci máme velkou touhu po spáse (chceme být zachránění), budou iluze, že ráj na zemi je možný, ale je to fikce. Povede nás to směrem k modlitbě a k sobě (duchovní praktika), to nám bude nápomocné v těžké době ve které žijeme - Víra v lepší svět. Cesta spásy je přes Neptun v rybách
 • Jupiter se potká s jižním uzlem v lednu 2020 (také bude konjunkce Saturnu a Pluta a také bude zatmění) - leden 2020 je velice těžký měsíc (dominantní pocit bude, že něco velkého končí na světové úrovni)
 • Jupiter bude opakovaně ve spojení s Plutem (tato konjunkce znamená ptáka Fénixe) 3 x, na konci března a začátkem dubna, v červnu a listopadu, vždy  na posledních stupních kozoroha (naposledy ve spojení v roce 2007) a na konci se Saturnem. Končí 12 letý cyklus (byli náboženské války, které umožnili zbohatnutí - Jupiter a Pluto ve střelci 2007), nyní je tento aspekt v kozorohu a je tu Saturn, který umí trestat podle zásluh (platit svoje dluhy). Vládnoucí struktury zkusí zase využít energie Jupitera a Pluta, aby zbohatli, hlad po bohatství (energie je však kontrolovaná Saturnem). Můžeme se jako kolektiv zregenerovat (Fénix, z popele vytvořit nový život). Je zakázáno podvádět a nesmíme vsadit vše na jednu kartu.
 • Jupiter se Saturnem (Chronokracie - vládce času) 21.12. 2020 (před tím to bylo v roce 2000 v býku, DOT.com bublina) v Kozorohu - znamená to, že toužíme po materiálním úspěchu, uznání. Toto setkání označuje konec jednoho času, konec jedné vlády a příchod nové vlády (na úrovni jedince i kolektivu to může být změna profese, nastane nezvratná změna) Určité paradigma nezvratně skončí (nyní jsme odpovědní za budoucnost). v Této konstelaci vede Saturn a Jupiter mu pomáhá, tzn. vše bude podle zásluh, Jupiter tomu přidá duchovnější dimenzi

Ve hře světla a stínů se nyní stín stal příliš viditelným, a proto pro dosažení rovnováhy je nutný zásah Jupitera

2.11.2020 Jupiter může být první planetou kromě Země, o níž je známo, že hostí atmosférické světelné show zvané "skřítci" nebo "elfové".

Skřítci ( SN: 6/14 / 02 ) a elfové ( SN: 12/23/95 ), jsou dva druhy atmosférických záře, která se tvoří, když blesk mění elektromagnetické prostředí v atmosféře nad bouři. Na Zemi tyto elektromagnetické poruchy způsobují, že molekuly dusíku v horní atmosféře vydávají krátkou, načervenalou záři. Skřítci mohou rozjasnit oblast oblohy napříč desítkami kilometrů, zatímco elfové mohou překonat stovky kilometrů 

Od roku 2016 do roku 2020 zachytil ultrafialový spektrograf na kosmické lodi NASA Juno na oběžné dráze kolem Jupiteru 11 superrychlých záblesků světla po obří planetě. Tyto erupce, o kterých se dozvěděli online 27. října v časopise Journal of Geophysical Research: Planets , trvaly v průměru 1,4 milisekundy, což je zhruba tak pomíjivé jako skřítci a elfové na Zemi. Ultrafialové světlo bylo na vlnových délkách emitovaných molekulárním vodíkem - typ záře očekávaný od skřítků nebo elfů na Jupiteru, jejichž atmosféra je spíše tvořena spíše vodíkem než dusíkem.

https://www.sciencenews.org/article/jupiter-atmospheric-lights-sprites-elves-earth? 

zobrazit více..
Loading...