Extinction Rebellion

p>Máme jen pár let na to, abychom zachránili naši planetu - přesněji lidstvo, kterému kvůli globálnímu oteplování hrozí drastické změny, jež by mohly vést až k vyhynutí. Tento fakt podložený vědci přesto nerezonuje ve společnosti tak, jak by měl. Proto vzniklo mezinárodní hnutí Extinction Rebellion, které na vážnost situace upozorňuje občanskou neposlušností.

"Arktida roztává. V objemu ledu zbývá zhruba 30 %. A s tím se rozbíhají přírodní smyčky, zpětné vazby, které jsou mimo naše kontroly. V Arktidě už nemůžeme nic dělat. Ten celý proces trvá desítky let, ale my už ho nezastavíme.

  • Na změnu a odvrácení kolapsu klimatu máme pouze pár let. A není jednoznačné, zda se jedná o sedm, dvanáct nebo dvacet let. 
  • lidé museli změnit své chování tak radikálně, že moc šancí na odvrácení katastrofy nevidí. "Je možné, že je pozdě," přiznává. "Máme peníze, máme technologii, je to vyvinuté, ale naše chování zatím směr 
  • je velmi pravděpodobné, že lidstvo vyhyne. Život na planetě ale půjde dál. Ostatně, nebude se jednat o první masové vymírání druhů, které Země zažije - ale poprvé to bude ze socioekonomických důvodů, které si způsobili sami obyvatelé. "Tam nejde o to, zda vyhyneme úplně, nebo zda na konci půl miliarda lidí přežije. Ten problém není, že nás ničí příroda, my se zničíme navzájem."
zobrazit více..
Loading...