PPF

p>PPF má širokou škálu aktivit. Je hlavním vlastníkem Home Creditu, největší firmy na splátkové financování na světě. Kromě jiných byznysů také ovládá několik bank včetně Air Bank a telekomunikačních společností, jako jsou tuzemští operátoři O2 a Cetin. Předloni koupila od norského Telenoru mobilní operátory v Maďarsku, Bulharsku, Srbsku a Černé Hoře. Skupina PPF investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. Sídlí v Amsterodamu. Působí v Evropě, Asii a USA. Do portfolia PPF patří například úvěrová firma Home Credit, Air bank a PPF banka, telekomunikační operátor O2 v Česku a na Slovensku, internetový obchod Mall a srovnávač Heureka, provozovatel tuzemského mýtného systému CzechToll a biotechnologická firma Sotio. Loni v říjnu PPF oznámila převzetí mediální společnosti CME včetně české skupiny Nova, v říjjnu 2020 byl prodej dokončen a akcie byli staženy z burzy. 
  • Koronavirus Kellner spojuje s úpadkem a destrukcí 

Petr Kellner, média

Vydavatelství: Central European Media
Tituly: TV Nova
Kupní cena: zhruba 48 miliard korun

Nejprve mnohaměsíční námluvy a poté rok trvající čekání, než bylo převzetí společnosti CME, patřící k předním firmám v oblasti médií ve střední a východní Evropě, definitivně zpečetěno v roce říjnu 2020.

A vyplatilo se. Petr Kellner se historicky největším mediálním obchodem s českou účastí mimo jiné majetkově vrátil do televize Nova, kterou poprvé ovládl již v roce 2002. A vlastnit nejsledovanější komerční televizi v Česku s bezmála 30procentním podílem na trhu není na škodu. Varovné hlasy, že by Kellner mohl televizi využívat pro skryté politické a vlivové zájmy, se objevují od počátku. Sám miliardář ale tvrdí, že jde primárně o byznys. Vedle skupiny Nova si v rámci této transakce pořídil desítky televizních stanic nejen v Česku, ale i na Slovensku, ve Slovinsku, Rumunsku nebo Bulharsku - tedy zemích, kde PPF provozuje telekomunikace. Skvělá příležitost pro propojení tvorby mediálního obsahu a jeho distribuce...

Kellner ovládá kromě O2 v Česku a na Slovensku další telekomunikační firmy v Maďarsku, Bulharsku, Srbsku a Černé Hoře, nabízí se tedy hypotéza o propojení s nově nabytými televizemi ve více zemích střední a východní Evropy. Logika spojení může být v tom nabízet kromě připojení k internetu i obsah, kvůli kterému si lidé internet pořizují - což do budoucna může být v čím dál větší míře právě televizní program.

O2 už dnes prodává k datům i svoji televizi, která má čtyři sta tisíc předplatitelů. S velkým zpravodajským týmem, marketingem a technickým zázemím Novy má PPF šanci rozjet levně další internetové televize bez nutnosti hledání a placení dalších novinářů a mediálních odborníků. Podstatná je i inzerce, kterou se mohou Kellnerovy internetové televize i tradiční Nova podporovat, a nabídky placených programových balíčků, jejichž součástí může být třeba informační kanál podporující Kellnerovy zájmy. (20.10.2020)

PPF, Petr Kellner - zprávy  tisku:

19.11.2020 Největší tuzemský vlastník telekomunikační infrastruktury CETIN ze skupiny PPF uzavřel pětiletý kontrakt o výstavbě sítě 5G a modernizaci svých stávajících mobilních sítí s firmou Ericsson. Celková hodnota zakázky a částka, kterou CETIN do modernizace své mobilní přístupové sítě a do výstavby 5G investuje, dosahuje řádu miliard korun. Uvedly to firmy v tiskové zprávě. Hodnotu blíže neupřesnily.

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4544726/CETIN-uzavrel-miliardovy-kontrakt-na-vystavbu-5G-s-Ericssonem.html?<br>

23.10.2020 Skupina PPF Petra Kellnera dokončila koupi polovičního podílu v tureckém výrobci autobusů Temsa. Je to další impuls pro její soustavně posilující Škodu Transportation. "Právě jsme získali poloviční podíl v tureckém výrobci autobusů Temsa. Druhou polovinu vlastní Sabanci Holding. Pro PPF je to vstup na 25. trh světa a pro naši.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/skoda-transportation-roste-kellner-ji-koupil-v-turecku-automobilku-125822#<br>

20.10.2020 Provozovatel telekomunikačních sítí CETIN, jehož stoprocentním vlastníkem je skupina PPF, bude stavět svou síť pro mobilní sítě páté generace (5G) výhradně na technologiích společnosti Ericsson. To je samozřejmě pro českou bezpečnost dobrá zpráva - i když přichází dva roky od chvíle, co PPF podepsala památné memorandum o spolupráci s Huawei, a za tu dobu se odehrálo mnohé, co přinutilo firmu změnit postoj. Technologie čínské společnosti Huawei - zejména ty pro sítě 5 G - se staly pro demokratický svět víceméně nepřijatelné. Odmítají je USA, Austrálie, Velká Británie i Francie a chystají se k tomu další. Majitel PPF Petr Kellner je pragmatický byznysmen a ví, že s Huawei by už v Evropě neuspěl.

https://www.respekt.cz/komentare/kellner-se-snazi-vratit-do-evropy-bude-stavet-5g-bez-huawei?

8.10.2020 Společnost Benxy, která pod značkou Zonky zprostředkovává půjčky mezi lidmi, se dnes stala dceřinou společností Air Bank. Banka o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Obě firmy patří do skupiny PPF (ČTK) 

26.8.2020 PPF Telecom Group, která ve skupině PPF zahrnuje zejména firmy O2, CETIN a Telenor, v pololetí zvýšila zisk o 49 procent na 219 milionů eur, tedy 5,7 miliardy Kč. Počet zákazníků stoupl o 0,5 procenta na 17 milionů. Upozornily na to dnes na svém serveru Hospodářské noviny. Příjmy skupiny vzrostly o 2,5 procenta na 1,5 miliardy eur, tedy přes 39 miliard Kč. Provozní zisk se zvýšil o 13 procent na 338 milionů eur. Poměr investic k výnosům v první polovině roku 2020 vzrostl o pět procentních bodů na 16 procent kvůli nákupu 5G spektra v Maďarsku (ČTK) 

7.82020 Společnost Benxy, která pod značkou Zonky zprostředkovává půjčky mezi lidmi, loni prohloubila ztrátu na 365 milionů korun z 275 milionů o rok dřív. Benxy má od svého vzniku kumulovanou ztrátu více než 900 milionů korun a je zatím odkázána na stamilionové půjčky od mateřské skupiny Home Credit. (ČTK) 

31.7.2020 výroční zpráva PPF představuje jednu z mála možností, jak nahlédnout do myšlení a tváře šéfa PPF, nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Ten se rozhovorům v médiích straní a nenechává se ani fotografovat. Vyjadřuje se právě jen na stránkách firemní "výročky", na kterých jsou k vidění také jeho jediné oficiální snímky.

V loňské verzi dokumentu miliardář prohlásil, že se PPF nebude pouštět do politiky. Zároveň ale kritizoval západní společnost ovládanou "rovnostářstvím a relativizováním tradičních hodnot". Letos se Kellnerovo vyjádření ve výroční zprávě skupiny neslo v nostalgickém duchu. "Jsme skutečně velká světová firma. Svět bychom ale nikdy nedobyli bez kořenů doma v České republice," napsal v úvodu rodák z České Lípy, který se zamýšlí i nad důsledky globálního šíření koronaviru. "Pandemie všem bez rozdílu ukázala relativitu věcí, které jsme považovali za zásadní a neměnné. Díky tomu teď všichni víc přemýšlíme o tom, co je v životě skutečně důležité. Rodina, děti, zdraví, svoboda. Nezapomínáme na to, odkud jsme vzešli a co jsme prožili," uvádí Kellner. 

Nejbohatší Čech si ve zprávě pochvaluje loňské úspěchy skupiny, jejíž loňský objem aktiv meziročně vzrostl o osm procent na 48,6 miliardy eur (asi 1275 miliard korun). Kellner zmiňuje třeba akvizici mediální skupiny CME, která provozuje českou televizi Nova. Podařilo se podle něj také vydání dluhopisů za 27 miliard korun pro financování telekomunikačního byznysu firmy nebo spuštění nového mýtného systému v Česku. Ten od loňského prosince provozuje dceřiná společnost PPF CzechToll spolu se slovenským SkyTollem.

PPF loni vykázala třetí nejvyšší zisk ve své 29leté historii. Táhly ho především výnosy ze spotřebitelských půjček v Asii a příjmy od mobilních operátorů na Balkáně.

Čistý zisk skupiny loni vzrostl o 16 procent na více než jednu miliardu eur (26,3 miliardy korun) a je nejvyšší od roku 2016. Rekordní zisk skupina měla v roce 2008, kdy vydělala skoro 2,5 miliardy eur.

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4464019/krize-je-prilezitost-pise-kellner-ve-vyrocni-zprave-ppf.html

PPF ve výroční zprávě říká, že akvizice CETV byla jedním z úspěchů loňského roku.

zobrazit více..
Loading...