Prof. Mudr. Jan Pirk, DrCs.

Prof. Mudr. Jan Pirk, DrCs.

narodil se 20. dubna 1948 v Praze, pochází z tradiční lékařské rodiny, je český kardiochirurg, přednosta Kardiocentra IKEMu. 

 • má za sebou mnoho dálkových závodů v běhu i jízdě na běžkách. 13x běžel maraton 

Prof. Jan Pirk, zprávy, názory, postoje, teze:

6.5.2021 Kardiochirurg Jan Pirk odejde na konci června z funkce přednosty kardiocentra Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze (IKEM). Třiasedmdesátiletý Pirk, který je podle nemocnice vytížen výukou studentů a řadou aktivit mimo své domovské pracoviště, bude v IKEM dále působit. "Jsem rád, že nadále zůstává v IKEM, a to nejen jako nepostradatelný člen kolegia ředitele, ale především jako emeritní přednosta, který ze své pozice bude nadále pomáhat svým nástupcům," uvedl ředitel IKEM Michal Stiborek.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pirk-konci-jako-sef-ikem-40359474#<br>

11.1.2021 Kardiochirurg Jan Pirk se obrátil na policii kvůli zneužití svého jména. Podal trestní oznámení na web, který nabízí přípravek na čištění krevních cév Cardiline a slibuje prodloužení života. Za advokátní kancelář Matzner et al o tom informovala Monika Straková. Stránky jako rizikové označila Česká obchodní inspekce (ČOI), která varuje před nákupem na jejich e-shopu.

Pirk podal trestní oznámení na web https://tryitnow.space/neonove. Policie trestní oznámení obdržela, případem se ale nezabývá. 

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/kardiochirurg-pirk-se-obratil-na-policii-kvuli-zneuziti-sveho-jmena-40347487#

6.10.2020 Nekomentujte závažnost covidu, vzkazují Pirkovi, Šmuclerovi a spol. experti, kteří zachraňují životy. Před podceňováním nemoci covid-19 varovali na sociálních sítích lékaři infekčních oddělení několika nemocnic. Požádali vládu, aby zajistila dostatek léku remdesivir, a lékaře, kteří se nespecializují na infekční nemoci, aby nekomentovali závažnost koronavirové pandemie.

Prohlášení zveřejnili dva vedoucí lékaři JIP infekčních oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem a Fakultní nemocnice Ostrava, Hynek Bartoš a Jiří Sagan, a primář infekčního oddělení českobudějovické nemocnice Aleš Chrdle. V jihočeských nemocnicích bylo v pondělí 110 lidí s covidem-19. "Deset bylo na JIP a devět na umělé plicní ventilaci. Teď se řeší další transporty ze standardních lůžek na jipová oddělení. Zatímco minulý týden nárůsty stoupaly o pět až šest pacientů denně, za víkend to bylo o deset až 15 denně. A přibývá pacientů, kteří vyžadují intenzivní péči," řekla šéfka představenstva holdingu Jihočeské nemocnice Zuzana Roithová.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/nekomentujte-zavaznost-pandemie-vzkazuji-pirkovi-smuclerovi-a-spol-experti-z-infekcnich-oddeleni.A201006_123002_ln_domov_ceh

3.10.2020 Zrušte opatření a přestaňte děsit lidi, vyzvali vládu Pirk, Šmucler a spol.

Zrušte další restriktivní opatření v souvislosti s koronavirem, ohrožují zdraví lidí víc než samotný virus - právě k tomu vyzývají vládu lékaři včetně prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera nebo kardiochirurga Jana Pirka v petici, kterou k sobotě podepsalo téměř pět tisíc lidí, z toho mnoho lékařů. Vláda by podle nich nyní měla lidi uklidnit a věnovat se obnově zdevastovaného hospodářství.

"Jsme si plně vědomi vážnosti situace i zdravotních rizik, která s sebou koronavirová krize přináší. Mnohem větší nebezpečí ohrožení celkového zdraví lidu však vidíme v drastických vládních opatřeních, než v nemoci COVID jako takové," píší lékaři v petici založené 1. října.

"Z medicínského hlediska nevidíme důvod k prohlubování restriktivních opatření," pokračují odborníci.

Vláda by podle nich měla:

 • uklidnit obyvatelstvo a přestat děsit počtem nakažených jednou konkrétní nemocí
 • upustit od dalších restriktivních opatření
 • povinné nošení roušek zavést pouze tam, kde to jednoznačně vyžaduje epidemiologická situace
 • upustit od povinného testování osob bez příznaků a nezbytnost testu ponechat na uvážení ošetřujícího lékaře
 • nedopustit uvedení narychlo připravených vakcín na trh a nezavádět povinnou vakcinaci
 • věnovat se práci na obnově zdevastovaného hospodářství

Opatření jen posilují strach

"Vládní karanténní opatření nemají opodstatnění, jen posilují strach a nejistotu a zhoršují beztak špatnou hospodářskou situaci," uvádí odborníci dále v petici, pod kterou se podepsali například psychiatr Radkin Honzák, kardiochirurg Jan Pirk, stomatochirurg Roman Šmucler nebo zastánkyně homeopatie Kateřina Lucká.

O tom, jak nebezpečný koronavirus pro občany skutečně je, se přou odborníci a lékaři po celém světě. Dá se říct, že jak oni, tak i politici a veřejnost jsou rozdělení na dva tábory. Podle lékařů podepsaných pod peticí koronavirus představuje hrozbu především pro starší a nemocné lidi, ale ne větší než jiné chřipkové nebo virové infekce.

https://cnn.iprima.cz/zruste-opatreni-proti-koronaviru-a-venujte-se-obnove-hospodarstvi-vyzyvaji-vladu-pirk-smucler-a-spol-10533

18.3.2020 Před několika týdny respektovaný kardiochirurg, oblíbený "pan profesor s motýlkem" Jan Pirk srovnával (jako mnozí další) koronavirus s běžnou chřipkou a tvrdil, že reakce na epidemii jsou přehnané. "Mluvil jsem zbrkle a příliš zjednodušeně," Jenže na svých slovech o Číně trvám. Tam nedodržují základní hygienické návyky. Už jen ty jejich trhy. Živá zvířata vedle naporcovaných, jedí hady, divoká zvířata. Ze zvířat se přenášejí nemoci i na člověka. A všechny tyto epidemie přišly z těchto oblastí.

 • Nebezpečí koronaviru z pohledu statistik není nijak závratné: "Je to prostě nový typ chřipky. Tady umře na chřipku každý rok několik desítek lidí. Jsou to lidé staří nebo jinak nemocní a ta chřipka je dorazí. 
 • sám z koronaviru strach nemá. "Zatím se zdá, že ten průběh je velice mírný." 

7.3.2020 V Číně příroda koronavirem reguluje přelidnění. Na přemnožená prasata také přišel prasečí mor, říká kardiolog Jan Pirk, přednosta Kardiocentra IKEMu. V Číně je populace přemnožená a u každého živočišného druhu, když se přemnoží, tak se něco stane. Příroda to začne korigovat." Na počty nakažených a zemřelých v Číně je potřeba nahlížet v měřítku a přihlížet k okolnostem. 

 • Když se někde přemnoží živočišný druh, je ho tam příliš mnoho, nedodržují se hygienické zásady, tak potom něco bouchne 
 • Podobná situace v přírodě nadchází u mnoha živočišných druhů. "Když se přemnoží hraboši, tak na ně také něco přijde. Když se tady přemnožila divoká prasata, tak přišel prasečí mor." Na situaci nelze pohlížet jako na srovnání člověka s prasetem, ale jako srovnání jednoho živočišného druhu s druhým. 
 • Calhounův experiment
 • https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/100072/v-cine-priroda-koronavirem-reguluje-prelidneni-na-premnozena-prasata-take-prisel-praseci-mor-rika-jan-pirk.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
zobrazit více..
Loading...