Itálie

p>Itálie je spojená s těmito institucemi a vlivovými organizacemi.
  • Vatikán
  • Římský klub
  • mafiánská organizace 'Ndrangheta, která má celosvětovou síť a působnost 
  • Benátské impérium (jsou tam i Rothschildové, Čína, Rusko - ne vlády) x Deep state (nástroj Joe Biden). Benátské impérium už spolupracovalo s Čínou za Marca Pola, hrálo významnou roli i v křižáckých válkách. Už opiové války byli prací Deep state (33 rodin, jejich kořeny sahají do říše Římské, Egyptu atd.) - Jaroslav Chvátal

14.5.2020 Duch italské devalvace z roku 1992 se vrací

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4405297/duch-italske-devalvace-z-roku-1992-se-vraci-aby-strasil-eurozonu.html

1.4.2020 "Bez koronových dluhopisů hrozí Evropské unii krach," tvrdí šéf italské vlády Giuseppe Conte. Částečně za pravdu mu dává francouzský premiér Emanuel Macron, podle něhož nedává smysl, pokud by jednotný evropský trh fungoval jen v dobrých časech. "Jestli Evropa na něco zahyne, bude to na nečinnost," varoval Macron s tím, že evropské dluhopisy by ale měly sloužit výhradně k financování následků pandemie, nikoli k látání národních rozpočtů, které jako v případě Itálie už léta bojují s vysokým zadlužením. Nizozemský premiér Mark Rutte uvedl, že vydání společných dluhopisů by bylo překročením pomyslného Rubikonu. Portugalský premiér António Costa označil nizozemské argumenty ve stínu současných událostí za "odporné". Za Itálii a Španělskem v tomto sporu stojí Portugalsko, Řecko, Francie, Irsko, Belgie, Lucembursko a Slovinsko. Na stranu šetrnějších Němců a Nizozemců se postavily například Rakousko či Finsko.

https://www.denik.cz/ze_sveta/pandemie-koronavirus-eu-20200330.html?

  • Nejvíce zasažená Lombardie je nejdynamičtějším a nejbohatším regionem země, který tvoří zhruba pětinu italského HDP. Výkon ekonomiky Lombardie se pohybuje nad úrovní Irska nebo Portugalska.
  • koronavirus měl dopad na celou řadu sektorů od cestovního ruchu přes průmysl po pohostinství.
  • Mluví se o tom, že lidé na koronavirus umírali již v roce 2019 (27.3.2020)

17.3.2020 Tržby italských firem by v letošním roce mohly kvůli pandemii způsobené novým koronavirem klesnout až o 17,8 %. S odvoláním na aktualizovaný výhled ratingové agentury Cerved to dnes uvedla agentura Reuters. Rychlé šíření koronaviru podle zprávy dopadá hlavně na segment turistického ruchu a na automobilový průmysl (ČTK)

11.3.2020 Italská vláda si vyhradila 25 mld. euro na pomoc ekonomice kvůli šíření koronaviru. Italský premiér říká, že je nutné využít všechny dostupné nástroje na úrovni EU na boj s virem. Kabinet v pátek schválí balíček v hodnotě 12 mld. EUR na opatření proti koronaviru (Reuters) 

zobrazit více..
Loading...