Klaus Schwab

Klaus Schwab

Prof. Klaus Martin Schwab (* 30. března 1938, Ravensburg) je německý ekonom. Je zakladatel a prezident Světového ekonomického fóra. Klaus Schwab se narodil jako syn švýcarského ředitele továrny v Ravensburgu a navštěvoval zdejší Spohngymnasium. Studoval strojní inženýrství na ETH v Zürichu a v roce 1965 promoval na doktora technických věd. Na univerzitě ve Freiburgu studoval od roku 1963 obchod a i zde získal doktorský titul. Absolvoval Harvard a obdržel titul MPA.

V letech 1971 až 2003 byl profesorem podnikové politiky na Ženevské univerzitě.

12.1.2021 KLAUS SCHWAB Po katastrofickém zničení druhé světové války následovala éra nebývalého růstu a materiální prosperity. Nyní, když krize COVID-19 odhalila nedostatky institucí a filozofie vládnutí té doby, je čas začít znovu budovat znovu - a stejně jako v roce 1946, na novém základu.

DAVOS - Rok 2021 by mohl být historický - a to pozitivně. Sedmdesát pět let po původním "Year Zero", který následoval po druhé světové válce, máme znovu šanci znovu vybudovat. Proces po roce 1945 byl doslovný: budování nového z trosek války. Tentokrát se pozornost soustředí na hmotný svět, ale také na mnohem více. Musíme usilovat o vyšší stupeň společenské propracovanosti a vytvořit pevný základ pro blaho všech lidí a planety.

Po druhé světové válce jsme vyvinuli novou ekonomickou filozofii založenou na spolupráci a integraci, jejímž primárním cílem je materiální blahobyt. Tento projekt dal vzniknout mezinárodním organizacím, jako je Světová banka, Mezinárodní měnový fond a OECD, jakož i opatření, která by se vyvinula do Světové obchodní organizace a Evropské unie. Neoliberalismus - neochvějný závazek k volným trhům a omezené vládě - vládl na Západě, kde přinesl desetiletí prosperity a pokroku.

Ale tento model se rozpadl. Zatímco COVID-19 zasadil poslední ránu, již po nejméně dvě desetiletí je jasné, že poválečný model již není udržitelný z environmentálního ani sociálního hlediska (vzhledem k dnešní vysoké míře nerovnosti). Anglický historik Thomas Fuller skvěle řekl, že "nejtemnější hodina noci přichází těsně před svítáním." Přesto nemůžeme jednoduše předpokládat, že bude následovat lepší rok annus horribilis, který přinesl největší krizi veřejného zdraví a nejstrmější recesi za celé století. Musíme jednat, abychom to dokázali.

https://www.project-syndicate.org/onpoint/2021-year-zero-after-covid-by-klaus-schwab-2021-01?barrier=accesspaylog

22.10.2020 Globální plán Covid 19 - VELKÝ RESET nebo spíš KONEČNÉ ŘEŠENÍ?

Krize Covid 19 je prostředkem k zavedení desítky let plánovaných změn ve světové ekonomice a v lidské společnosti. Centrum mezinárodní světové vlády je de facto Světové ekonomické fórum a Světová banka. Ve skutečnosti nejde o veřejné zdraví ani o virus. Program Covid 19 je používán k provádění oficiální agendy Světového ekonomického fóra pod názvem VELKÝ RESET.

V knize je řečeno, že mnoho z nás si klade otázku, kdy se věci vrátí do normálu? Krátká odpověď zní: nikdy. Dále je řečeno, že ve srovnání s ostatními viry je covid 19 jen mírný, ale díky němu má být svět navždy změněn a že je považován za katalyzátor "čtvrté průmyslové revoluce". To souvisí s oficiálními plány s novou translidskou společností, která je odcizená a naprosto bezcitná, ale je podávána jako druh tzv. "progresivní vize". 

SEF, které se konalo v Davosu 24. ledna 2020, uspořádala společnost Billa Gatese pro epidemickou připravenost a inovaci (CEPI) tiskovou konferenci, kde oznámila "nové partnerství" proti viru, ačkoliv žádná pandemie v té době nebyla vyhlášena a svět neměl o covidu 19 tušení. Šéf SEF Klaus Swab v červnu tohoto roku veřejně prohlásil: "Pandemie představuje vzácné, ale úzké okno příležitostí předělat a upravit celý svět." Od července propaguje SEF aplikaci covid 19 "Health Passport" - jako jedinou možnost cestování.

Zakládající partneři Centra pro čtvrtou průmyslovou revoluci v rámci SEF jsou firmy: Microsoft, Facebook, Netflix, GAVI - globální vakcinologická aliance, kterou založila nadace Billa Gatese. To znamená, že high-tech giganti a high-tech miliardáři zavádí globální společnost pod názvem "udělejte vše na internetu".

https://www.parlamentnilisty.cz/profily/PhDr-Vladimira-Vitova-Ph-D-119785/clanek/Globalni-plan-Covid-19-VELKY-RESET-nebo-spis-KONECNE-RESENI-108104

3. června 2020 Nyní je čas na "skvělý reset". Uzávěry COVID-19 se mohou postupně uvolňovat, ale obavy o sociální a ekonomické vyhlídky světa se jen prohlubují. Existuje dobrý důvod k obavám: prudký hospodářský pokles již začal a my bychom mohli čelit nejhorší krizi od 30. let. I když je tento výsledek pravděpodobný, není nevyhnutelný.

Abychom dosáhli lepších výsledků, musí svět jednat společně a rychle a předělat všechny aspekty našich společností a ekonomik, od vzdělávání po sociální smlouvy a pracovní podmínky. Musí se účastnit každá země, od Spojených států po Čínu, a každý průmysl, od ropy a plynu po technologie, musí být transformován. Stručně řečeno, potřebujeme "velký reset" kapitalismu. Existuje mnoho důvodů, proč usilovat o velký reset, ale nejnaléhavější je COVID-19. Poté , co pandemie již vedla ke stovkám tisíc úmrtí, představuje jednu z nejhorších krizí v oblasti veřejného zdraví v nedávné historii. A vzhledem k tomu, že v mnoha částech světa stále přibývají oběti , ani zdaleka nekončí.

To bude mít vážné dlouhodobé důsledky pro ekonomický růst, veřejný dluh, zaměstnanost a blahobyt člověka.

Program Great Reset by měl tři hlavní součásti.

První by nasměroval trh k spravedlivějším výsledkům. Za tímto účelem by vlády měly zlepšit koordinaci (například v daňové, regulační a fiskální politice), vylepšit obchodní ujednání a vytvořit podmínky pro "ekonomiku zúčastněných stran". V době snižování daňových základen a stoupajícího veřejného dluhu mají vlády silnou motivaci k provádění těchto opatření.

Vlády by navíc měly provádět dlouhodobě prováděné reformy, které podporují spravedlivější výsledky. V závislosti na zemi to může zahrnovat změny daní z majetku, zrušení dotací na fosilní paliva a nová pravidla upravující duševní vlastnictví, obchod a hospodářskou soutěž.

Druhá složka programu Great Reset by zajistila, že investice budou prosazovat sdílené cíle, jako je rovnost a udržitelnost. Zde představují rozsáhlé výdajové programy, které mnoho vlád provádí, velkou příležitost k pokroku. Evropská komise například představila plány na ozdravný fond ve výši 750 miliard EUR (826 miliard USD). USA, Čína a Japonsko mají také ambiciózní plány hospodářských stimulů. Spíše než používat tyto fondy, stejně jako investice od soukromých subjektů a penzijních fondů, k vyplnění trhlin ve starém systému, měli bychom je použít k vytvoření nového, který bude odolnější, spravedlivější a dlouhodobě udržitelnější. To znamená například budování "zelené" městské infrastruktury a vytváření pobídek pro průmyslová odvětví, aby zlepšily své zkušenosti s metrikami v oblasti životního prostředí, sociální oblasti a správy věcí veřejných (ESG).

Třetí a poslední prioritou programu Great Reset je využití inovací čtvrté průmyslové revoluce k podpoře veřejného blaha, zejména řešením zdravotních a sociálních výzev. Během krize COVID-19 se společnosti, univerzity a další spojily, aby vyvinuly diagnostiku, terapeutika a možné vakcíny; zřídit testovací střediska; vytvořit mechanismy pro sledování infekcí; a dodávat telemedicínu. Představte si, co by bylo možné, kdyby v každém sektoru bylo vyvíjeno podobné společné úsilí.

https://www.weforum.org/agenda/2020/06/now-is-the-time-for-a-great-reset/

https://soundcloud.com/world-economic-forum/the-great-reset?in=world-economic-forum/sets/world-vs-virus

8.8.2019 Zakladatel Světového ekonomického fóra Klaus Schwab nevylučuje, že by se každoroční zasedání obchodních, společenských a politických lídrů mohlo v příštích letech odstěhovat ze švýcarského Davosu. Důvodem jsou rostoucí náklady. Schwab je v rozhovoru pro švýcarský list Die Südostschweiz označil za "cenové vydírání".

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/davos-svetove-ekonomicke-forum-svycarsko.A190708_161320_eko-zahranicni_mato

zobrazit více..
Loading...