Karel Janeček

p>Mgr. Karel Janeček, MBA, Ph.D. (26. července 1973 Plzeň) matematik,bojovník proti korupci, mecenáš a miliardář. Přednášel finanční matematiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je spolumajitelem (23,6 %) a předsedou dozorčí rady společnosti RSJ, která se zabývá obchodováním s finančními deriváty.[3] Je zakladatelem a předsedou správní rady Nadačního fondu proti korupci. Založil také Nadační fond Neuron na podporu vědy, Nadační fond pomoci a Nadaci Karla Janečka. V roce 2012 navrhl nový volební systém založený primárně na tzv. minusovém hlasu, tedy možnosti hlasovat proti kandidátovi a systém propagoval v rámci projektu Pozitivní evoluce. V květnu v roce 2013 Janeček vytvořil volební systém Janečkova metoda (D21), o kterém tvrdí, že přinese zásadní vylepšení demokracie podobně "jako upgrade z DOSu na Windows". Podstatou D21 je tzv. "efekt více hlasů", kdy každý volič má dvakrát více hlasů, než je volených mandátů. Konkrétně, pro volby do Poslanecké sněmovny jsou navrženy dvoumandátové obvody se čtyřmi hlasy. V návrhu je i možnost využití jednoho minusového hlasu.

Lilia Khousnoutdinova, MA, MSc. (1988)

dlouhodobě se věnuje ženské, partnerské a reprodukční tematice. Pochází z tatarské rodiny, vyrůstala v Česku, ve Francii, ve Velké Británii a v USA. Je spoluautorkou několika knih a kolekce šperků. Zaměřuje se na kulturu Bhútánu, kam organizuje výpravy a vypomáhá s několika projekty v rozvojovém a charitativním sektoru. Je členkou správní rady Nadace Šťastné Česko a v roce 2016 iniciovala vznik Spolku přátel Bhútánu v České republice.

Lilia Khousnoutdinová (původním vzděláním historička) svůj nový projekt Jsem žena, jsem Evropa (který volně navazuje na předchozí s názvem Jsem žena, jsem bohyně), který představuje ženy, které nějakým způsobem ovlivnily historii. Do jejich podoby se převtělily známé české dámy. 

  • v létě 2020 putovala po stopách Máří Magdaleny a její sestry Marty ve Francii. 

17.10.2020 Za nedlouho nás čeká jeden z největších pohanských, ale i současných svátků - Dušičky neboli Samhain (podle Keltů starý rok umírá, shazuje kabátek a sázíme semínka pro nový rok, přes zimu hybernují v zemi)

  • Toto období je časem proměny a přechodu. Dny se zkracují a umírající rostliny poukazují na příchod konce plodné části roku. Je to také čas dlouhého zimního spánku a skrytých změn kolem nás. Objevuje se prostor pro dokončení všeho starého a vytvoření tak místa pro nové začátky. 
  • Jak v okolí, tak i v nás se vše stahuje směrem dovnitř, a to také právě díky tomu, že dříve nastává tma. Energie nás vede k tomu, abychom se ponořili sami do sebe, snížili svou aktivitu směrem ven. Díky tomu se můžeme věnovat introspekci, nahlížení do sebe. Dát si dostatek času a začít bilancovat, co se nám v letošním roce podařilo. Mnohdy k tomu nestačí jeden den a rychlé uvědomění
  • Dejte si prostor, aby mohlo přijít něco jiného, klidně až do Imbolcu - 1.února (hromnice). 
  • https://www.dama.cz/clanek/knezka-lilia-khousnoutdinova-ritual-pro-obdobi-samhain-neboli-dusicek<br>

28.12.2020 Krásná snoubenka miliardáře Karla Janečka (47) je těhotná. Lilia Khousnoutdinová (32) přiznala exkluzivně Super.cz, že čeká miminko. "Ano, jsem těhotná," řekla Super.cz Lilia. Pár má již dvouletou dceru Isabelu.

Jejich početná rodina se stále rozrůstá. Lilia má z předchozího vztahu syna Lea, Janeček z manželství s první ženou Michaelou dcery Viktorii a Amálku a s druhou manželkou Mariem Mhadhbi syna Karla Janise. Jejich potomek tak bude šestým dítětem v rodině. Sám Janeček před časem řekl, že by mohl mít i dvanáct dětí a vůbec by mu to nevadilo.

https://www.super.cz/736557-babyboom-v-roce-2020-pokracuje-krasna-snoubenka-miliardare-karla-janecka-je-tehotna.html#<br>

zobrazit více..
Loading...