Karel Janeček

Karel Janeček

Mgr. Karel Janeček, MBA, Ph.D. (26. července 1973 Plzeň) matematik, bojovník proti korupci, mecenáš a miliardář. Přednášel finanční matematiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je spolumajitelem (23,6 %) a předsedou dozorčí rady společnosti RSJ, která se zabývá obchodováním s finančními deriváty. Je zakladatelem a předsedou správní rady Nadačního fondu proti korupci. Založil také Nadační fond Neuron na podporu vědy, Nadační fond pomoci a Nadaci Karla Janečka. V roce 2012 navrhl nový volební systém založený primárně na tzv. minusovém hlasu, tedy možnosti hlasovat proti kandidátovi a systém propagoval v rámci projektu Pozitivní evoluce. V květnu v roce 2013 Janeček vytvořil volební systém Janečkova metoda (D21), o kterém tvrdí, že přinese zásadní vylepšení demokracie podobně "jako upgrade z DOSu na Windows". Podstatou D21 je tzv. "efekt více hlasů", kdy každý volič má dvakrát více hlasů, než je volených mandátů. Konkrétně, pro volby do Poslanecké sněmovny jsou navrženy dvoumandátové obvody se čtyřmi hlasy. V návrhu je i možnost využití jednoho minusového hlasu.

Karel Janeček, zprávy z tisku:

2.3.2021  Pandemii covidu bere jako historickou příležitost, jak zachránit demokracii a vůbec celé lidstvo. A varuje před totalitou vědy. Již dříve očekával, že právě v roce 2021 přijde velký zlom. "Ani ve snu by mě ale samozřejmě nenapadlo, že se to stane díky viru.

https://archiv.ihned.cz/c1-66890380-covid-je-prilezitost-jak-zachranit-lidstvo-a-demokracii-rika-podnikatel-janecek<br>

21.1.2021 Karel Janeček - Demokracie jsou zralé na krach. Lidem se vyplácí lhát a podvádět.

https://www.frekvence1.cz/clanky/miliardar-janecek-nejvic-se-bojim-toho-ze-jako-lide-nebudeme-uspesni-jsme-na-krizovatce-dejin.shtml

18.1.2021 Největším nepřítelem lidské společnosti strach. Ten nám podle něj může ve výsledku ublížit mnohem víc, než covid nebo jiné věci. Právě strach nás totiž drží od sebe a brání nám posunou se vpřed.

  • Já se domnívám, že jsme mnohem méně egoističtí, než to vypadá. Věřím tomu, že jsme lepší lidé, než to vypadá.
  • Já jednoznačně vnímám strach jako toho největšího nepřítele lidí v dnešní době. A to je to, co nám skutečně hrozí. 
  • Já se nejvíce obávám toho, že jako lidé nebudeme úspěšní. Teď jsme na křižovatce dějin.
  • Poprvé ve známé historii jsme v situaci, kdy není nutné to, aby drtivá většina lidí musela dřít a makat na to, aby malá menšina lidí žila v pohodě. My jsme dneska v situaci, kdy všichni můžeme žít v pohodě.
  • Díky tomu, jaké máme technologie, jaké máme internetové propojení, máme decentralizované kapacity a možnosti. Znamená to, že my v principu můžeme být schopní, když dobře nastavíme funkční společnost, tak jako lidé žít tak, že všichni máme pokryty ty základní materialistické potřeby. To je technologicky možné. Neděje se to, samozřejmě, ale technicky to možné je. 
https://www.frekvence1.cz/clanky/miliardar-janecek-nejvic-se-bojim-toho-ze-jako-lide-nebudeme-uspesni-jsme-na-krizovatce-dejin.shtml

6.1.2021 Kanabidiol, zkráceně CBD. Látka získávaná z technického konopí, které sice chybí psychotropní účinky známější THC, ale zato se v jejím využití skrývají miliony. A je jedno, jestli korun, eur nebo dolarů.

Úspěch se zkrátka může dostavit na celé zemi, protože firma CB21 Pharma, ve které má Karel Janeček majoritu, prošla jako vůbec první společnost na světě povinnou registrací léku s obsahem CBD. Rok 2020 byl pro společnost CB21 Pharma zlomový. Nejdřív v červnu od Státního ústavu pro kontrolu léčiv získala certifikát pro výrobce léčivých látek a stala se tak jednou z pouhých 14 firem na světě, které jsou látku CBD oprávněné vyrábět pro farmaceutické účely. "Další, a ještě výraznější úspěch přišel v prosinci, kdy se nám podařilo certifikovat finální farmaceutické produkty pro volný prodej. Konkrétně jde o vaginální a rektální čípky," říká Jan Storch, chemik a vědec, který stojí v čele CB21 Pharma, v níž vlastní osmnáctiprocentní podíl.

Oba dva vyvinuté druhy čípků se mají začít od února volně prodávat v lékárnách.

https://forbes.cz/zelena-trefa-karla-janecka-jeho-firma-dostala-jako-prvni-na-svete-povoleni-vyrabet-leky-z-konopi/ 

Lilia Khousnoutdinova, MA, MSc. (1988)

dlouhodobě se věnuje ženské, partnerské a reprodukční tematice. Pochází z tatarské rodiny, vyrůstala v Česku, ve Francii, ve Velké Británii a v USA. Je spoluautorkou několika knih a kolekce šperků. Zaměřuje se na kulturu Bhútánu, kam organizuje výpravy a vypomáhá s několika projekty v rozvojovém a charitativním sektoru. Je členkou správní rady Nadace Šťastné Česko a v roce 2016 iniciovala vznik Spolku přátel Bhútánu v České republice.

Lilia Khousnoutdinová (původním vzděláním historička) svůj nový projekt Jsem žena, jsem Evropa (který volně navazuje na předchozí s názvem Jsem žena, jsem bohyně), který představuje ženy, které nějakým způsobem ovlivnily historii. Do jejich podoby se převtělily známé české dámy. 

  • v létě 2020 putovala po stopách Máří Magdaleny a její sestry Marty ve Francii. 

17.10.2020 Za nedlouho nás čeká jeden z největších pohanských, ale i současných svátků - Dušičky neboli Samhain (podle Keltů starý rok umírá, shazuje kabátek a sázíme semínka pro nový rok, přes zimu hybernují v zemi)

  • Toto období je časem proměny a přechodu. Dny se zkracují a umírající rostliny poukazují na příchod konce plodné části roku. Je to také čas dlouhého zimního spánku a skrytých změn kolem nás. Objevuje se prostor pro dokončení všeho starého a vytvoření tak místa pro nové začátky. 
  • Jak v okolí, tak i v nás se vše stahuje směrem dovnitř, a to také právě díky tomu, že dříve nastává tma. Energie nás vede k tomu, abychom se ponořili sami do sebe, snížili svou aktivitu směrem ven. Díky tomu se můžeme věnovat introspekci, nahlížení do sebe. Dát si dostatek času a začít bilancovat, co se nám v letošním roce podařilo. Mnohdy k tomu nestačí jeden den a rychlé uvědomění
  • Dejte si prostor, aby mohlo přijít něco jiného, klidně až do Imbolcu - 1.února (hromnice). 
  • https://www.dama.cz/clanek/knezka-lilia-khousnoutdinova-ritual-pro-obdobi-samhain-neboli-dusicek<br>

28.12.2020 Krásná snoubenka miliardáře Karla Janečka (47) je těhotná. Lilia Khousnoutdinová (32) přiznala exkluzivně Super.cz, že čeká miminko. "Ano, jsem těhotná," řekla Super.cz Lilia. Pár má již dvouletou dceru Isabelu.

Jejich početná rodina se stále rozrůstá. Lilia má z předchozího vztahu syna Lea, Janeček z manželství s první ženou Michaelou dcery Viktorii a Amálku a s druhou manželkou Mariem Mhadhbi syna Karla Janise. Jejich potomek tak bude šestým dítětem v rodině. Sám Janeček před časem řekl, že by mohl mít i dvanáct dětí a vůbec by mu to nevadilo.

https://www.super.cz/736557-babyboom-v-roce-2020-pokracuje-krasna-snoubenka-miliardare-karla-janecka-je-tehotna.html#<br>

zobrazit více..
Loading...