Deutsche bank

p>Deutsche Bank byla založena v roce 1870 a je považována za jednu z nejdůležitějších bank pro globální finanční systém, spolu s americkými bankami JPMorgan Chase & Co, Bank of America a Citigroup. 

Hodnota banky klesla z 60 EUR v roce 2010 na nynějších 6,7 EUR ( 26. listopad 2019)

27.12.2020 Deutsche Bank skrze ni půjčila Donaldu Trumpovi stovky milionů dolarů na stavbu hotelů v Chicagu a Washingtonu nebo golfového resortu v Miami. Nevíte, o koho jde? Rosemary Vrablicová byla až doposud osobní bankéřkou dosluhujícího amerického prezidenta. S koncem letošního roku se ale rozhodla banku opustit.

Shodou náhod je v současnosti vztah Donalda Trumpa a Deutsche Bank v hledáčku okresního prokurátora na Manhattanu, který vyšetřuje, zda se prezident nedopustil finančních přečinů. Tuto aféru navíc doplňuje řízení, které zahájila německá banka před čtyřmi měsíci kvůli obchodování své bankéřky s Jaredem Kushnerem, zetěm a osobním poradcem Donalda Trumpa.

Trump svou bankéřku v roce 2016 označil za hlavu a šéfa Deutsche Bank, přestože CEO byl v té době John Cryan. Vrablicová byla následně přítomna i na jeho prezidentské inauguraci. Podle Reuters půjčila německá banka Trumpovi od 90. let přes dvě miliardy dolarů. V současnosti jí ještě dluží 330 milionů dolarů se splatností v letech 2023 a 2024. S odchodem Vrablicové to ale vypadá, že se vztah dosluhujícího amerického prezidenta a německé banky blíží ke konci. 

https://zahranicni.ihned.cz/c1-66862310-deutsche-bank-se-chce-odpoutat-od-trumpa-odchazi-osobni-bankerka-ktera-mu-pujcila-stovky-milionu-dolaru 

14.10.2020 Německá prokuratura vyměřila společnosti Deutsche Bank pokutu 13,5 milionu eur (zhruba 370 milionů Kč) za pozdní poskytnutí informací o možném praní špinavých peněz v souvislosti se skandálem v dánské firmě Danske Bank (ČTK)

20.9.2020 Únik dokumentů o podezřelých finančních transakcích ve výši dvou bilionů dolarů (asi 45 bilionů Kč) odhalil, jak některé z největších bank na světě umožnily zločincům prát špinavé peníze.

Ukazuje také, jak ruští oligarchové využívali banky, aby se vyhnuli západním sankcím, které měly zabránit převodu jejich peněz na Západ, uvedl dnes server BBC News o úniku více než 2500 dokumentů z let 2000 až 2017. Mezi jmény zapletenými do podezřelých finančních transakcí figuruje podle investigativních novinářů ruský oligarcha Oleg Děripaska, nejbohatší africká žena Isabel Dos Santosová či bývalý manažer volební kampaně amerického prezidenta Paul Manafort. S tím jsou podle uniklých dokumentů spojovány mimo jiné platby provedené firmou Lucicle registrovanou na Kypru, která v minulosti obdržela platby za politické konzultace od strany bývalého prorusky orientovaného prezidenta Viktora Janukovyče.

Největší objem podezřelých financí převedla podle uniklých dokumentů Deutsche Bank, a to 1,3 z celkových dvou bilionů dolarů. Za ní se nachází banka JPMorgan, přes níž proteklo něco přes půl bilionu dolarů, následuje Standard Chartered se 166 miliardami. Podle ICIJ však uniklé dokumenty představují jen 0,02 procenta ze všech 12 milionů zpráv o podezřelých transakcích, které americký úřad FinCEN obdržel mezi lety 2011 a 2017.

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4498858/bbc-unik-dokumentu-odhaluje-podezrele-transakce-bank.html<br>

11.8.2020 Dvě věže, někdy přezdívané Soll und Haben, se pyšně tyčí proti frankfurtskému nebi. Německý výraz pro má dáti - dal ukrývá koncept, na kterém stojí finanční sektor odpradávna. Ve věžích ale sídlí finanční instituce, která toho podle dosavadních indicií ukrývá daleko víc.

Když se člověk pustí do rozplétání sítě podezřelých machinací kolem Deutsche Bank, záhy ho dovedou do Oválné pracovny, kde úřaduje prezident Donald Trump, ale stejně tak do Kremlu nebo do cely, ve které se oběsil finančník a sexuální predátor Jeffrey Epstein.

https://www.forbes.cz/podivne-sebevrazdy-a-klienti-z-rad-prezidentu-jak-rozplest-temnou-pavucinu-kolem-deutsche-bank/ 

7.7.2020 Deutsche Bank zaplatí newyorskému bankovnímu regulátorovi 150 mil. USD za sérii pochybení, včetně nedbalého dohledu nad finančními obchody Jeffreyho Epsteina (Bloomberg) 

12.5.2020 Chcete vědět, jak je na tom jedna z největších německých bank Deutsche Bank? Když bych to měl shrnout, tak je to tak trochu jako ve stavu klinické smrti. Od počátku finanční krize z roku 2007 akcie této instituce soustavně klesají a klesají. Z historického maxima cca 86 EUR je to aktuálně 6,4 EUR. Cena akcií Deutsche Bank od historického maxima po ATL klesla skoro o 95 %. V našem případě je tedy DB spíše zombie 


30.1.2020 Za posledních pět let už má Deutsche Bank úhrnnou ztrátu 15 miliard eur, zatímco v předchozím pětiletém období vykázala zisk devět miliard eur. Akcie Deutsche Bank pak za posledních deset let odepsaly zhruba 82 procent hodnoty.

27.11.2019 Deutsche Bank prodává portfolio aktiv navázaný na dluhopisy z rozvojových zemí o hodnotě 50 miliard USD americké investiční bance Goldman Sachs (Bloomberg) 

zobrazit více..
Loading...