Ray Kurzweil

Raymond Kurzweil

Ray Kurzweil 12. února 1948 (Futurolog a vynálezce) pracuje pro společnost Google, kde navrhuje technologické inovace. Publikoval několik knih předpovídající budoucnost. Zabývá se oblastmi, jako je optické rozpoznávání znaků (OCR), syntéza převodu textu na řeč , technologie rozpoznávání řeči a nástroje elektronických klávesnic. Napsal knihy o zdraví, umělé inteligenci (AI), transhumanismu , technologické jedinečnosti a futurismu. Kurzweil je veřejným zastáncem futuristických a transhumanistických hnutí a veřejně hovoří o sdílení optimistického pohledu na technologie prodlužování života a budoucnost nanotechnologií , robotiky a biotechnologie .

  • Podle odhadu známého vynálezce a futurologa Raymonda Kurzweila (od roku 2012 pracuje pro Google) udělalo lidstvo za prvních 14 let 21. století stejný pokrok jako za celé 20. století. Stejný posun vpřed prý zvládneme už do roku 2021 (pouze za 7 let). Realizuje se tak exponenciální rozvoj podle tzv. Moorova zákona

2019

Tento rok podle Raye porazíme choroby, které mají na kontě až 95 % životů v civilizovaných zemích. Objevují se i odvážnější předpovědí, které hovoří o navýšení životaschopnosti lidí. Celkový proces stárnutí má být zpomalen, dokonce se ho možná naučíme i zvrátit.

2020

Počítače budou mnohem menší a kompletně se změní jejich vizuální stránka. Budou také dostupnější, seč se jejich funkce nezmění, budou například součástí našeho oblečení. Divoká bude v tomto roce i politická sféra. V roce 2020 má totiž vzniknout Nová Světová Vláda "New World Government", která bude spravovat celou planetu.

Následující roky se budou věnovat hlavně napodobování lidských těl. Naše klony se budou neustále zlepšovat a fungovat budou pomocí nanotechnologie. Významný průlom zažije i svět marketingu a prodeje. Reklamy na nás budou útočit ještě víc, protože se podrobí individuálnímu cílení na každého jedince, podle jeho preferencí pomocí audiokanálů.

2025

Rozloučíme se s řidičskými průkazy všeho druhu i pilotními licencemi. Letadla i auta budou stoprocentně ovládaná počítači. V roce 2025 bude podle Raye poprvé představena nanotechnologie, která nám pomůže chápat lidský mozek a více ho přizpůsobit tom, čemu potřebujeme. Díky tomu budeme schopni modelovat umělé části mozku, a tak vznikne pravá umělá inteligence, srovnatelná s člověkem. Pokroky se budou rozvíjet i ve virtuální a rozšířené realitě, jejichž úroveň bude natolik pokročilá, že je nebudeme moci rozeznat od reality.

Nanotechnologie se začne používat i v medicíně, kdy malí nanoroboti budou schopni prostupovat do lidských buněk a dodávat jim živiny, naopak ven budou vynášet nečistoty. To znamená, že tradiční způsob jedení se stane zbytečným.

2030

Tento rok bude opravdu revoluční. Naše mysl se dokáže přímo napojit na internet. Na sociální sítě budeme schopni dávat vše na co pomyslíme a ve víru internetu budeme moci doslova žít. Zařízení potřebná k zobrazení virtuální reality už nebudou potřeba, o vše se postarají nanoroboti. Ti také pomohou zlepšit funkci mozku. Naše paměť a reakce budou na mnohem lepší úrovni.

2040

Umělá inteligence doslova pohltí svět. Lidé budou trávit většinu svého času ve virtuální realitě, typickým příkladem je film Matrix. Většinu lidské práce nahradí nanoroboti, kteří dokáží prakticky cokoliv. Běžnou realitou se stanou vylepšení lidé s lepším tělem nebo větší mozkovou kapacitou.

Zem ovládne technologická singularita, stroje se stanou inteligentnější než lidé a budou nejmoudřejší formou života na světě. Lidstvo však neskončí a stroje na nás nikdy nezačnou útočit naopak budou nás podporovat a budou nám velmi podobné.

2045 - 2100

Ray předpokládá, že obyvatelstvo Země se stane tak propojené s počítači a technologiemi, že se bude dát o celé Zemi mluvit jako o gigantickém počítači. Lidé, kteří si chtějí zachovat své původní tělo, budou moci žít ve speciálních rezervacích s prostředím podobným dnešní společnosti. Ray předpokládá, že ke konci 21. století překonáme rychlost světla.

To bude mít za následek rozšíření lidstva a umělé inteligence na jiné planety sluneční soustavy, a potom i do jiných galaxií. Neobyvatelné planety si přetvoříme podle svých představ.

Zní to úžasně, ale zároveň i pořádně nebezpečně, co myslíte? Jen čas ukáže, co se stane realitou a v čem se Ray spletl.

Zdroj: cio.com, learning-mind.com

zobrazit více..
Loading...