Nové technologie Česko

Nový materiál pro 5G sítě

21.3.2020 Fyzikální ústav Akademie věd ČR společně se svými partnery z Cornell University a z Německa za finanční podpory amerického ministerstva energetiky podařilo vytvořit zcela nový materiál (vytvořit látku s krystalovou strukturou, která v přírodě doposud neexistovala), který by měl najít uplatnění v budoucích vysokorychlostních sítích 5G. V mobilních telefonech i vysílačích by měl zajistit výrazně nižší spotřebu energie.

Virtuální realita

CREAL chce přinést revoluci do displejů, které se využívají v rámci brýlí pro virtuální a rozšířenou realitu. CREAL pracuje na technologii, jež se dá označit jako miniaturní projektor. Ten svítí přímo do oka, díky čemuž se promítaný obraz pro oko chová stejně jako světlo z reálného světa. Používání zobrazovacích brýlí tak má být výrazně příjemnější, oči zvládnou dobře ostřit na jednotlivé předměty a nebudou se tolik namáhat. Zajistit by to mělo i možnost využívat zařízení pro virtuální realitu dlouhodobě.

Nová generace umělé inteligence

Superface proto vytváří protokol pro API, který aplikacím a strojům umožní samostatné připojování na zdroje dat. "Program si bude moci sám určit, jaká data potřebuje, nalezne si je a s poskytovatelem na druhé straně uskuteční kontrakt. "Jsme na cestě k jakési vyšší umělé inteligenci. Ta nynější je hodně omezená lidmi, kteří nastavují logiku, a čím více dat algoritmům dají, tím jsou schopnější. Když se rozmůže autonomita kolem strojů a získávání dat, umožní to zcela nové věci. Umělá inteligence bude schopná udělat byznys s jinou umělou inteligencí.  

https://ekonom.ihned.cz/c1-66737400-ceske-technologie-ktere-prispeji-ke-zmene-sveta

zobrazit více..
Loading...