Sametová revoluce 1989

Sametová revoluce 1989

Miloš Jakeš (1923 - 2020)

Převrat neudělal Havel: Socialismus svrhla skupina kolem Gorbačova. Jakeš cítil zradu z vlastních řad. S tímto pocitem zřejmě i Milouš Jakeš (†97) zemřel. Někdejší generální tajemník ÚV KSČ byl totiž přesvědčen, že ke změně režimu po listopadu 1989 přispěli sami někteří jeho straníci, estébáci a sovětská tajná policie. S demokratickým, suverénním, právním státem, založeným na tržní ekonomice, kterým Česká republika je, se nikdy neztotožnil.

"Poněvadž oni to zinscenovali všechno na žádost (Rudolfa) Hegenbarta a skupiny okolo Gorbačova. Tedy všech vysokých funkcionářů ÚV KSČ,"

Revoluce byla prý zinscenovaná 

Trval na tom, že revoluce nebyla revolucí. Podporoval konspirační, nepodložené teorie o tom, že změnu režimu zosnovali komunisti řízení z Moskvy. "Ten převrat nedělal žádnej Havel, ten provedla komunistická strana. Nejednota v ní. Ten provedla Státní bezpečnost pod taktovkou Hegenbarta, kterýho já z Gotwaldova vytáhl. A jestliže se spikne tento člověk, který má na starosti řízení armády a Bezpečnosti a soudy s generálem (Alojzem) Lorencem, šéfem StB, a s podporou sovětských představitelů, KGB, kteří tady působili a běhali, že prostě to tam (Národní třída) zmlátí, aby lidi vyšli ven a strhli vedení strany. To byl jejich cíl, takhle si to vymysleli, svrhli socialismus,"
Zdroj: https://www.extra.cz/prevrat-neudelal-havel-socialismus-svrhla-skupina-kolem-gorbacova-jakes-citil-zradu-z-vlastnich-rad?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=D27nQxDIMqb-202007210711&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

zobrazit více..
Loading...