UFO

ul>
 • Mimozemšťané
 • 28.12.2020 Mimozemské důkazy a nejdůležitějších zjištění o mimozemšťanech v roce 2020

  https://veda.instory.cz/1508-mimozemske-dukazy-a-nejdulezitejsich-zjisteni-o-mimozemstanech-v-roce-2020.html<br>

  21.12.2020 Astronomové si už několik měsíců marně lámou hlavou nad původem záhadného signálu přicházejícího z oblasti našemu Slunci nejbližší hvězdy Proximy Centauri. Zachycená emise rádiových vln odpovídá předpokládané podobě zprávy od inteligentních bytostí. Astronomové projektu Breaktrough Listen chtěli svůj objev zveřejnit až poté, co dokončí analýzu. Jejich tajemství ale předčasně vyzradil deník The Guardian.

  Je to nejnadějnější kandidát (na signál od mimozemských bytostí) od objevení signálu Wow ze 70. let minulého století," řekl Guardianu pod podmínkou anonymity jeden z expertů projektu Breaktrough Listen, který se pátráním po mimozemských civilizací seriozně zabývá. Získal na to 100 milionů dolarů.

  Takzvaný signál Wow zachytil v roce 1977 v rámci projektu SETI radioteleskop Big Ear v americkém Ohiu. Jednalo se o úzkopásmový radiový signál, který jako by přicházel z vnějšku Sluneční soustavy a zdál se být umělého původu. Astronom, který si údajů jako první všiml, k nim připsal anglický výraz údivu "wow". Signál se ale po 72 vteřinách vytratil a přes opakovanou snahu už nebyl nikdy znovu zachycen ani vysvětlen.

  Nový signál BLC1 na frekvenci 980 Mhz je zajímavý tak úzkým rozsahem emise, že jej nelze vysvětlit žádným známým fyzikálním jevem. Opakované natočení teleskopu navíc prokázalo, že se zdroj signálu v oblasti Proximy Centauri respektive planet, které ji obíhají, posunul. Posun odpovídal pohybu planet. Jedna z nich je navíc v tzv. obyvatelné zóně, tedy příhodné vzdálenosti od hvězdy pro pravděpodobný vznik života. Proxima Centauri je červený trpaslík, chladná, málo svítivá hvězda vzdálená od Země jen 4,2 světelných let.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/teleskop-zachytil-zahadny-signal-z-vesmiru-astronomove-to-mesice-tajili-40345910#<br>

  8.12.2020 Vlády Spojených států a Izraele jsou už roky v kontaktu s mimozemskou civilizací. "Galaktická federace" se ale nechce odhalit celému lidstvu, dokud na to nebude připraveno. Mimozemšťané a vědci z USA tak zatím aspoň spolupracují na utajené základně na Marsu na odtajnění "přediva vesmíru". S těmito těžko uvěřitelnými výroky vystoupil bývalý izraelský šéf vesmírné bezpečnosti na ministerstvu obrany, Chaim Eshed. O mimozemském životě promluvil v deníku Yediot Aharonot, informuje The Jerusalem Post.

  "UFO požádaly, aby se nezveřejňovalo, že jsou tady, lidstvo ještě není připraveno," vysvětlil Eshed. Podle něj mají mimozemšťané o lidi stejný zájem jako oni o ně.

  Eshed podotkl, že americký prezident Donald Trump jednou již jejich existenci téměř odhalil, ale galaktická federace ho zastavila předtím, než to mohl udělat. Údajně chtěla zabránit hromadné panice. "Až do dneška čekali, než se lidstvo vyvine na úroveň, kdy obecně pochopíme, co je vesmír a vesmírné lodě," řekl. Sám údajně nyní promluvil proto, že se lidé stali podobným věcem více nakloněni. "Kdybych s tím, co teď říkám, vystoupil před pěti lety, zavřeli by mě do nemocnice," uvedl. "Dnes už mluví jinak. Nemám co ztratit. Dostal jsem tituly a ocenění, jsem respektován na zahraničních univerzitách," vysvětlil Eshed.

  "Podepsali s námi smlouvu, aby tu mohli dělat experimenty. Také zkoumají a snaží se pochopit celé předivo vesmíru a chtějí, abychom jim my pomohli," pokračuje vysloužilý představitel. K tomu má docházet na základně, skryté pod povrchem Marsu.

  Chaim Eshed je bývalý generál, který vedl izraelský bezpečnostní program třicet let a třikrát obdržel izraelské bezpečnostní ocenění. Například je odpovědný za úspěšné vypuštění asi 20 izraelských satelitů na oběžnou dráhu. V současnosti pracuje jako profesor na univerzitě, je mu 87 let.

  Navzdory respektu, kterému se Eshed těší, mnoho odborníků jeho slova kritizuje a hledají se nejrůznější důvody, proč s tímto tvrzením vystoupil. Jedním z nich má být údajně reklama na jeho nejnovější knihu Vesmír za horizontem, kde rozvíjí své teze o přítomnosti mimozemšťanů na Zemi.

  https://echo24.cz/a/SZ4BR/sef-izraelske-vesmirne-bezpecnosti-mimozemstane-jsou-tady-usa-a-izrael-to-taji-lidstvo-neni-pripraveno?<br>

  https://www.jpost.com/omg/former-israeli-space-security-chief-says-aliens-exist-humanity-not-ready-651405<br>

  8.12.2020 Už od pradávna lidé diskutují o tom, zda je ve vesmíru život. V posledních letech se vědci zaměřili na planetu Mars. Navzdory svému suchému a neplodnému povrchu má tato planeta pod zemí a na svých polárních ledových čepicích led. To znamená, že by na těchto místech s vysokou pravděpodobností nachází i životodárná voda.

  28. září tohoto roku byla uveřejněna překvapující studie, která tvrdí, že se na Marsu nacházejí hned čtyři jezera. Mohlo by to znamenat, že je na Rudé planetě život.

  Na povrchu Marsu vodu v tekutém skupenství nenajdeme. Je to kvůli nízkému tlaku, který je na této planetě výsledkem nedostatečné atmosféry. Vědci však dlouho předpokládali, že by mohli životodárnou tekutinu najít pod jeho povrchem. A před dvěma lety učinili v tomto směru významný objev. Pod ledovým povrchem na jižním pólu Marsu opravdu narazili na velké slané jezero. Tento rok jeho přítomnost potvrdili a navíc našli další tři. Zjištění byla publikována v časopise Nature Astronomy.

  Vyskytl se velký problém - přílišná slanost jezer. Koncentrace soli ve vodě se zde blíží 20krát většímu obsahu, než v námi známé mořské vodě. Takové množství s největší pravděpodobností snižuje přítomnost života v jakékoliv formě. "Očekáváme, že voda je blízko bodu nasycení (stádium, ve kterém již nelze rozpustit žádnou sůl). Na planetě Mars voda proniká kameny a má sklon rozpouštět každou sůl, s níž se setká.....

  https://www.dotyk.cz/magazin/zivot-na-marsu-30001207.html?<br>

  6.12.2020 NASA potvrdila, že záhadný objekt pozorovaný od letošního září je pozůstatek rakety z roku 1966. V září vzbudil zájem astronomické komunity záhadný objekt, který se nacházel nedaleko Země. Objev vzbudil zájem odborné veřejnosti svou blízkostí i poměrně neobvyklou oběžnou dráhou. Tento týden ukončila spory o původ a podstatu objetu zpráva vydaná agenturou NASA. Zkoumáním pomocí infračerveného dalekohledu (IRTF) analýza oběžné dráhy odhalila, že se jedná o část rakety ze 60. let.

  O tom, že se jedná o umělý objekt, měli astronomové jistotu od samého začátku. Jeho oběžná dráha totiž neodpovídala chování asteroidů. Na základě výpočtů předchozí oběžné dráhy pak došli astronomové k zjištění, že v roce 1966 se objekt musel pohybovat extrémně blízko naší planetě a pochází tedy pravděpodobně z ní.

  NASA potvrdila, že šlo o urychlovací raketový stupeň označovaný odborně jako Centaur, který se oddělil od své rakety během mise Surveyor 2. Ta měla za cíl donést sondu na Měsíc. Během přistávacích manévrů ale došlo k poruše trysky, jež měla zajistit modulu měkké dosednutí a zařízení se rozbilo o měsíční povrch.

  https://otechnice.cz/nasa-potvrdila-ze-zahadny-objekt-pozorovany-od-letosniho-zari-je-pozustatek-raketoplanu-z-roku-1966/?<br>

  zobrazit více..
  Loading...