UFO

UFO

UFO (unidentified flying object, neidentifikovaný létající objekt).  UFO, označovaná teď novým a přesnějším termínem UAP (Unidentified Aerial Phenomena, neidentifikovaný vzdušný jev).

  • Mimozemšťané
  • 1947 Roswell (Nové Mexiko v USA), pravděpodobně nejslavnější událost spojená s UFO, indiánský kmen Hopiu (používali symbol svastiky) také sídlil na území Nového Mexika
  • Tajný výbor Majestic 12 

30.6.2021 Přiznání americké vlády, že nedokáže vysvětlit 143 ze 144 případů neidentifikovaných létajících objektů hlášených vojenskými piloty, svým způsobem zklamalo zastánce i odpůrce existence UFO. Pro ty první to měl být okamžik, kdy se Akta X konečně stanou realitou, pro ty druhé pak měly pokročilé technologie a analytické schopnosti Pentagonu existenci UFO konečně vyvrátit. Nestalo se ani jedno.

"V omezeném počtu incidentů se údajně zdálo, že nevysvětlitelný vzdušný jev vykazuje neobvyklé letové vlastnosti. Tato pozorování mohou být výsledkem chyb senzorů, zmatení nebo nesprávného vnímání ze strany pozorovatele a vyžadují další důkladnou analýzu," uvádí se ve zprávě. Z jediného spolehlivě objasněného "UFO" se nakonec vyklubal velký splasklý balon.

Zpráva Pentagonu zveřejněná před koncem června 2021 pak nakonec především požaduje sběr dalších dat o neidentifikovatelných vzdušných jevech s tím, že mohou představovat hrozbu pro vojenské i civilní piloty a také ohrožovat národní bezpečnost Spojených států. 

https://zoommagazin.iprima.cz/zahady-a-konspirace/velka-zprava-o-ufo?<br>

26.6.2021 Vláda Spojených států odtajnila dlouho očekávaný dokument určený Kongresu, který se zabývá fenoménem UFO a jeho pozorováním příslušníky americké armády. Zpráva popisuje na 144 setkání s neidentifikovaným létajícím objektem, z nichž se uspokojivě podařilo vysvětlit jediný. V 18 případech pak pozorované objekty mohly vykazovat technické schopnosti, které jsou USA neznámé.

https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/americka-vlada-zverejnila-dokument-o-ufo-18-setkani-je-podezrelych-40364560#

18.6.2021 Američané při pozorování neidentifikovaných létajících objektů (UFO) zdokumentovali něco zásadního, co dokáže mimo jiné aktivovat a deaktivovat pozemský jaderný arzenál. Máme co dočinění s technologií, která je padesát až tisíc let před námi, tvrdí bývalý šéf vládního programu pro sledování UFO Luis Elizondo v rozhovoru pro deník The Washington Post.

  • Podle Luise Elizonda, který velel vládnímu programu sledování UFO v letech 2007 až 2012, je jisté, že podivné létající objekty pozorované americkými piloty a námořníky, jejichž záběry byly nedávno odtajněny, nejsou produktem lidské technologie. 
  • Nutně to neznamená, že jde o technologii inteligentních bytostí z jiné planety. Může se jednat o dosud neznámý fyzikální jev vzhledem k tomu, že 99 procent světa kolem nás nejsme schopni vnímat a dost možná ani myšlenkově pojmout. 
  • UFO, označovaná teď novým a přesnějším termínem UAP (Unidentified Aerial Phenomena, neidentifikovaný vzdušný jev), podle Elizonda dokonce nějakým způsobem pracují s americkým jaderným arzenálem. 
  • Zaznamenali jsme v naší zemi případy, kdy UAP zasáhly a odpojily naše jaderná zařízení. Někteří by si možná řekli, že je to známka nějakých mírových úmyslů. My ale víme z jiných zemí, že jinde to zase jaderná zařízení (zbraně) zapojilo." Ať už je UAP cokoliv, je jisté, že to přitahují nebo možná zajímají jaderné technologie, a to nejen ty americké. 
  • Bereme případy neidentifikovaných vzdušných jevů vážně do té míry, že to považujeme za věc týkající se bezpečnosti a ochrany našeho vojenského personálu a zájem v oblasti americké národní bezpečnost. 
  • https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/ufo-umi-ovladat-nase-jaderne-zbrane-zazniva-od-americkych-expertu-40363604#<br>

19.5.2021 Bývalý americký prezident Barack Obama v televizním rozhovoru potvrdil, že existují svědectví a nahrávky potvrzující existenci neidentifikovaných létajících objektů (UFO), označovaných teď novým a přesnějším termínem (Unidentified Aerial Phenomena). Jejich rychlost a schopnost manévrovat se podle Obamy vymyká všemu, s čím se americká armáda dosud setkala. Všechno, co ví, prý ale říct nesmí.

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/mame-snimky-a-zabery-ufo-priznal-obama-40360728#<br>

23.4.2021 Nedlouho poté, co americká CIA pro potřeby Kongresu odtajnila své zprávy ohledně fenoménu UFO, přichází se zveřejněním podobných dokumentů také Kanada. Jedná se o databázi, která mimo jiné zahrnuje také záznamy o neidentifikovaných létajících objektech, které v posledních letech nahlásili piloti komerčních letů, informoval deník Daily Mail.

Záznamy o UFO (unidentified flying object, neidentifikovaný létající objekt) jsou uvedeny v databázi CADORS (Civil Aviation Daily Occurrence Reporting System), kterou spravuje vládní agentura Transport Canada. V databázi je téměř 300 tisíc záznamů, ty však nezahrnují pouze spatření UFO, ale i jakékoliv záznamy spojené s letadly.

UFO nemusí nutně představovat vesmírnou loď s mimozemšťany, jde o jakýkoliv objekt na obloze, který je těžké identifikovat. A záznamů o takových objektech je ve výše zmíněné databázi celá řada.

https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/kanada-zverejnila-databazi-zaznamu-o-ufo-40357974#<br>

15.4.2021 Americké ministerstvo obrany potvrdilo pravost snímků, které zachycují bájný objekt zvaný UFO. Protože podobných případů přibývá, Kongres Spojených států amerických požádal místní zpravodajské služby, aby řekly všechno, co o UFO vědí.

Video a fotografie záhadných objektů zveřejnil filmař Jeremy Corbell s vysvětlením, že je získal od armády. Americké ministerstvo obrany už potvrdilo, že záběry jsou pravé. Ale co na nich je, to zatím nikdo říci nedokázal. Jedno z dalších setkání s neznámým objektem hlásili piloti letu 2292 American Airlines nad Novým Mexikem letos v únoru.

"Právě nad námi něco přeletělo. Příčí se mi to říct, ale vypadalo to jako dlouhý válcovitý objekt, který připomínal nějaký typ řízené střely. Pohyboval se velice rychle přímo nad námi," popsal tehdy jeden z pilotů.

https://cnn.iprima.cz/podarilo-se-zachytit-ufo-american-natocil-podivny-objekt-snimky-jsou-prave-23166?<br>

13.4.2021 Další záběry údajně zobrazující UFO dostaly razítko autenticity od amerického ministerstva obrany. K záběrům se původně dostal filmař Jeremy Corbell a zveřejnil je s tím, že pocházejí od armády. Pentagon to posléze potvrdil. Sérii záběrů a fotek zobrazujících neidentifikovatelné létající předměty zveřejnil po spolupráci s umělcem a dokumentaristou Jeremym Corbellem minulý týden server Mystery Wire.

Corbell je údajně získal od vládní Pracovní skupiny pro studium "neidentifikovaných vzdušných jevů" (UAPTF). Záběry měly být pořízeny v blízkosti amerických válečných plavidel. Konkrétně video ukazující trojúhelníkový předmět v optice nočního vidění měli námořníci natočit z paluby torpédoborce USS Russell v roce 2019.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pentagon-potvrdil-pravost-novych-zaberu-ufo-pochazeji-od-namornictva-150467#<br>

3.3.2021 Americký pilot nahlásil UFO nad Novým Mexikem. FBI o něm nechce moc mluvit. Rádiová komunikace pilota běžného letu z Cincinnati do Phoenixu s dispečinkem tak trochu připomíná díl mysteriózního seriálu Akta X. Záznam, který náhodou zachytil a později zveřejnil letadlový nadšenec a blogger Steve Douglass, je z 21. února 2021. Událost se odehrála ve vzdušném prostoru nad Novým Mexikem.

Že je záznam pravý, potvrdily i American Airlines: "Po vysvětlení od posádky letu a shromáždění dalších informací můžeme potvrdit, že radiová komunikace je skutečně z našeho letu číslo 2 292. S dalšími dotazy se prosím obraťte na FBI."

Podobné incidenty jsou sice vzácné, ale ne neslýchané. Naposledy neidentifikovatelný létající objekt vyděsil zkušeného pilota British Airlines v listopadu 2018. Nad Irskem nahlásil "velmi zářivé světlo, které obrovskou rychlostí uletělo". A jen pár měsíců předtím, v únoru 2018, UFO viděli dokonce dva různí piloti. Oba téměř zároveň o záhadném objektu informovali dispečink, každý z jiného letadla, při přeletu nad Sonorskou pouští. 

https://zoommagazin.iprima.cz/zahady-a-konspirace/ufo-nove-mexiko-2021   

19.2.2021 UFO a Oblast 51: Skrývá záhadná zóna tajemství původu mimozemšťanů? Nachází se v poušti ve státě Nevada asi 200 kilometrů severozápadně od Las Vegas a příznivci konspiračních teorií se domnívají, že právě tady jsou uloženy ostatky mimozemšťana, kterého v USA pitvali. Oblast 51 neboli Area 51 je místem, které se těší pozornosti milovníků záhad a UFO už několik dekád.

Testovací zařízení Dugway Proving Ground, které zřídila armáda USA už v roce 1941, bývá označováno termínem "Oblast 52". Jde o území o rozloze 3200 km2 ležící v Utahu asi 140 km jihozápadně od Salt Lake City.

Kromě zápalných látek a biologických či chemických zbraní se zde testovala také radarová technika a účinnost leteckých pum, poloha v pouštní krajině ze tří stran uzavřená vysokými horami tak nebyla zvolena náhodou. Podle televizní stanice 8 News Now z Las Vegas zde byl v minulosti jadernou náloží vyhlouben pod testovacím polygonem Pauite Mesa obří podzemní prostor, který pojme 25 000 vojáků.

https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/ufo-a-oblast-51-skryva-zahadna-zona-tajemstvi-puvodu-mimozemstanu-40350422#d

13.1.2021 Stoupence UFO záhad čekají letošní rok doslova žně. Na základě nařízení "propašovaného" do zákona o pomoci proti koronavirové pandemii totiž americká CIA musela pro potřeby Kongresu odtajnit také své zprávy ohledně fenoménu UFO. Řadu z nich teď zveřejnil ufologický server Black Vault. Nachází se v poušti ve státě Nevada asi 200 kilometrů severozápadně od Las Vegas a příznivci konspiračních teorií se domnívají, že právě tady jsou uloženy ostatky mimozemšťana, kterého v USA pitvali. Oblast 51 neboli Area 51 je místem, které se těší pozornosti milovníků záhad a UFO už několik dekád.

V praxi to znamená, že stovky či tisíce zpráv o UFO, které CIA zaznamenala, nyní mohou být na základě zákona o přístupu k informacím k dispozici i veřejnosti. A nadšenci ohledně fenoménu UFO se horečnatě pustili do práce. Nejčinoroději si vedl server Black Vault, který minulý týden zveřejnil přes 700 zpráv, které CIA uvolnila. 

Greenewald nyní prochází jednu zprávu po druhé a hledá cokoliv zajímavého. A už našel tři kandidáty hodné dalšího prozkoumání. Prvním z nich je zpráva o UFO z dubna roku 1976, druhým pak diskuse pracovníků CIA nad možnou příčinou výbuchu v roce 1991 v ruském městě Sasovo ležícím přibližně 400 kilometrů jihozápadně od Moskvy. Někteří svědci události tehdy uvedli, že viděli ohnivou kouli, která sestoupila z nebes a následně se městem prohnala tlaková vlna. Zpráva CIA uvádí, že vyšetřovatelé nebyli schopni zjistit příčinu výbuchu. "Někteří lidi mluví o munici z poslední války, zatímco druzí mluví o dopadu bomby. Třetí skupina si myslí, že to byl meteorit a podle čtvrté za tím stojí UFO," uvádí se ve zprávě.

Třetí podle Greenewalda zajímavá zpráva pak pojednává o pozorování UFO u Wright-Petersonovy letecké základny v Ohiu v roce 1978. Několik dokumentů zachycuje komunikaci jistého doktora Leona Davidsona, který vyžaduje objasnění toho, co se na základně stalo, ale nedostává se mu odpovědí.

Podle všeho jde o Davidsona z Columbijské univerzity, chemika, který byl v týmu, který se podílel na vývoji atomové bomby a který se fenoménem UFO intenzivně zabýval od roku 1949.

Podle dokumentů se Davidson marně snaží zjistit, co se stalo. "XXXX odpověděl, že podle něj správná adresa, kde se dozvědět informace 'o létajících talířích', je ATIC na Wrigt-Pattersonově letecké základně," stojí v jedné ze zpráv. "Následně se XXXX dozvěděl, že Davidson tam vyšetřoval. Očividně ho zastavili," pokračuje zpráva.

https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/cia-odtajnila-stovky-nejtajnejsich-dokumentu-o-ufo-40347747#

6.1.2021 Proslulý astronom Avi Loeb tento měsíc vydává knihu a jak se zdá, její obsah bude pořádně třaskavý. Tento renomovaný vědec, který vyučuje na Harvardské univerzitě, zde mimo jiné popisuje případ mimozemského objektu, který se v roce 2017 dostal do blízkosti planety Země. Navíc dodává, že nešlo o první zaznamenaný případ inteligentního života mimo naší planetu.

Podle Loeba byl incident z roku 2017 prvním případem, který jednoznačně prokázal existenci inteligentního života také jinde ve vesmíru, než jen na planetě Zemi. Posádka Havajské observatoře tehdy viděla "objekt stoupající naší vnitřní slunečnou soustavou a pohybující se tak rychle, že mohl být pouze od jiné hvězdy. Profesor Loeb je přesvědčen o tom, že tento objekt nebyl ničím přirozeným, ale naopak pocházel od jiné vesmírné civilizace. Považuje ho za její odpad. "Je jen jedno možné vysvětlení a sice, že šlo o kus pokročilé technologie, kterou vytvořila vzdálená mimozemská civilizace".

Neznámého tělesa si však nevšiml pouze známý astronom. Neuniklo totiž ani pozornosti Národního úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA). Ten objekt pojmenoval 1I/2017 U1 nebo Oumuamua, což je havajsky "posel". Podle odborníků musel tento objekt putovat Mléčnou dráhou celé stamiliony let, než načas zabloudil do naší sluneční soustavy.

https://www.mix24.cz/profesor-z-harvardu-sokoval-svet-v-roce-2017-nas-navstivili-mimozemstane-putovali-sem-stamiliony-let-uvedl/<br>

4.1.2021 Astronom z Harvardské univerzity Avi Loeb je přesvědčen, že blízko Země proletěl v roce 2017 mimozemský objekt. Píše to ve své knize, která má vyjít v lednu. Podle Loeba tak šlo o první známku inteligentního života mimo planetu Zemi. Informoval o tom web Business Insider.

Vědci z havajské observatoře tehdy viděli "objekt stoupající naší sluneční soustavou, pohybující se tak rychle, že mohl pocházet jedině z jiné hvězdy", jak se píše v marketingovém shrnutí knihy "Extraterrestrial: The First Sign of Intelligent Life Beyond Earth" (Mimozemský: První známky inteligentního života mimo Zemi, pozn. red.) vydavatelství Houghton Mifflin Harcourt (HMH).

https://cnn.iprima.cz/kolem-planety-zeme-v-roce-2017-proletel-mimozemsky-objekt-pise-presvedceny-astronom-16376?<br>

28.12.2020 Mimozemské důkazy a nejdůležitějších zjištění o mimozemšťanech v roce 2020

https://veda.instory.cz/1508-mimozemske-dukazy-a-nejdulezitejsich-zjisteni-o-mimozemstanech-v-roce-2020.html<br>

21.12.2020 Astronomové si už několik měsíců marně lámou hlavou nad původem záhadného signálu přicházejícího z oblasti našemu Slunci nejbližší hvězdy Proximy Centauri. Zachycená emise rádiových vln odpovídá předpokládané podobě zprávy od inteligentních bytostí. Astronomové projektu Breaktrough Listen chtěli svůj objev zveřejnit až poté, co dokončí analýzu. Jejich tajemství ale předčasně vyzradil deník The Guardian.

Je to nejnadějnější kandidát (na signál od mimozemských bytostí) od objevení signálu Wow ze 70. let minulého století," řekl Guardianu pod podmínkou anonymity jeden z expertů projektu Breaktrough Listen, který se pátráním po mimozemských civilizací seriozně zabývá. Získal na to 100 milionů dolarů.

Takzvaný signál Wow zachytil v roce 1977 v rámci projektu SETI radioteleskop Big Ear v americkém Ohiu. Jednalo se o úzkopásmový radiový signál, který jako by přicházel z vnějšku Sluneční soustavy a zdál se být umělého původu. Astronom, který si údajů jako první všiml, k nim připsal anglický výraz údivu "wow". Signál se ale po 72 vteřinách vytratil a přes opakovanou snahu už nebyl nikdy znovu zachycen ani vysvětlen.

Nový signál BLC1 na frekvenci 980 Mhz je zajímavý tak úzkým rozsahem emise, že jej nelze vysvětlit žádným známým fyzikálním jevem. Opakované natočení teleskopu navíc prokázalo, že se zdroj signálu v oblasti Proximy Centauri respektive planet, které ji obíhají, posunul. Posun odpovídal pohybu planet. Jedna z nich je navíc v tzv. obyvatelné zóně, tedy příhodné vzdálenosti od hvězdy pro pravděpodobný vznik života. Proxima Centauri je červený trpaslík, chladná, málo svítivá hvězda vzdálená od Země jen 4,2 světelných let.

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/teleskop-zachytil-zahadny-signal-z-vesmiru-astronomove-to-mesice-tajili-40345910#<br>

8.12.2020 Vlády Spojených států a Izraele jsou už roky v kontaktu s mimozemskou civilizací. "Galaktická federace" se ale nechce odhalit celému lidstvu, dokud na to nebude připraveno. Mimozemšťané a vědci z USA tak zatím aspoň spolupracují na utajené základně na Marsu na odtajnění "přediva vesmíru". S těmito těžko uvěřitelnými výroky vystoupil bývalý izraelský šéf vesmírné bezpečnosti na ministerstvu obrany, Chaim Eshed. O mimozemském životě promluvil v deníku Yediot Aharonot, informuje The Jerusalem Post.

"UFO požádaly, aby se nezveřejňovalo, že jsou tady, lidstvo ještě není připraveno," vysvětlil Eshed. Podle něj mají mimozemšťané o lidi stejný zájem jako oni o ně.

Eshed podotkl, že americký prezident Donald Trump jednou již jejich existenci téměř odhalil, ale galaktická federace ho zastavila předtím, než to mohl udělat. Údajně chtěla zabránit hromadné panice. "Až do dneška čekali, než se lidstvo vyvine na úroveň, kdy obecně pochopíme, co je vesmír a vesmírné lodě," řekl. Sám údajně nyní promluvil proto, že se lidé stali podobným věcem více nakloněni. "Kdybych s tím, co teď říkám, vystoupil před pěti lety, zavřeli by mě do nemocnice," uvedl. "Dnes už mluví jinak. Nemám co ztratit. Dostal jsem tituly a ocenění, jsem respektován na zahraničních univerzitách," vysvětlil Eshed.

"Podepsali s námi smlouvu, aby tu mohli dělat experimenty. Také zkoumají a snaží se pochopit celé předivo vesmíru a chtějí, abychom jim my pomohli," pokračuje vysloužilý představitel. K tomu má docházet na základně, skryté pod povrchem Marsu.

Chaim Eshed je bývalý generál, který vedl izraelský bezpečnostní program třicet let a třikrát obdržel izraelské bezpečnostní ocenění. Například je odpovědný za úspěšné vypuštění asi 20 izraelských satelitů na oběžnou dráhu. V současnosti pracuje jako profesor na univerzitě, je mu 87 let.

Navzdory respektu, kterému se Eshed těší, mnoho odborníků jeho slova kritizuje a hledají se nejrůznější důvody, proč s tímto tvrzením vystoupil. Jedním z nich má být údajně reklama na jeho nejnovější knihu Vesmír za horizontem, kde rozvíjí své teze o přítomnosti mimozemšťanů na Zemi.

https://echo24.cz/a/SZ4BR/sef-izraelske-vesmirne-bezpecnosti-mimozemstane-jsou-tady-usa-a-izrael-to-taji-lidstvo-neni-pripraveno?<br>

https://www.jpost.com/omg/former-israeli-space-security-chief-says-aliens-exist-humanity-not-ready-651405<br>

8.12.2020 Už od pradávna lidé diskutují o tom, zda je ve vesmíru život. V posledních letech se vědci zaměřili na planetu Mars. Navzdory svému suchému a neplodnému povrchu má tato planeta pod zemí a na svých polárních ledových čepicích led. To znamená, že by na těchto místech s vysokou pravděpodobností nachází i životodárná voda.

28. září tohoto roku byla uveřejněna překvapující studie, která tvrdí, že se na Marsu nacházejí hned čtyři jezera. Mohlo by to znamenat, že je na Rudé planetě život.

Na povrchu Marsu vodu v tekutém skupenství nenajdeme. Je to kvůli nízkému tlaku, který je na této planetě výsledkem nedostatečné atmosféry. Vědci však dlouho předpokládali, že by mohli životodárnou tekutinu najít pod jeho povrchem. A před dvěma lety učinili v tomto směru významný objev. Pod ledovým povrchem na jižním pólu Marsu opravdu narazili na velké slané jezero. Tento rok jeho přítomnost potvrdili a navíc našli další tři. Zjištění byla publikována v časopise Nature Astronomy.

Vyskytl se velký problém - přílišná slanost jezer. Koncentrace soli ve vodě se zde blíží 20krát většímu obsahu, než v námi známé mořské vodě. Takové množství s největší pravděpodobností snižuje přítomnost života v jakékoliv formě. "Očekáváme, že voda je blízko bodu nasycení (stádium, ve kterém již nelze rozpustit žádnou sůl). Na planetě Mars voda proniká kameny a má sklon rozpouštět každou sůl, s níž se setká.....

https://www.dotyk.cz/magazin/zivot-na-marsu-30001207.html?<br>

6.12.2020 NASA potvrdila, že záhadný objekt pozorovaný od letošního září je pozůstatek rakety z roku 1966. V září vzbudil zájem astronomické komunity záhadný objekt, který se nacházel nedaleko Země. Objev vzbudil zájem odborné veřejnosti svou blízkostí i poměrně neobvyklou oběžnou dráhou. Tento týden ukončila spory o původ a podstatu objetu zpráva vydaná agenturou NASA. Zkoumáním pomocí infračerveného dalekohledu (IRTF) analýza oběžné dráhy odhalila, že se jedná o část rakety ze 60. let.

O tom, že se jedná o umělý objekt, měli astronomové jistotu od samého začátku. Jeho oběžná dráha totiž neodpovídala chování asteroidů. Na základě výpočtů předchozí oběžné dráhy pak došli astronomové k zjištění, že v roce 1966 se objekt musel pohybovat extrémně blízko naší planetě a pochází tedy pravděpodobně z ní.

NASA potvrdila, že šlo o urychlovací raketový stupeň označovaný odborně jako Centaur, který se oddělil od své rakety během mise Surveyor 2. Ta měla za cíl donést sondu na Měsíc. Během přistávacích manévrů ale došlo k poruše trysky, jež měla zajistit modulu měkké dosednutí a zařízení se rozbilo o měsíční povrch.

https://otechnice.cz/nasa-potvrdila-ze-zahadny-objekt-pozorovany-od-letosniho-zari-je-pozustatek-raketoplanu-z-roku-1966/?<br>

zobrazit více..
Loading...