Konfiskace majetku

Konfiskace a zdanění majetku bohatých

Mnohé firmy včetně Googlu, Facebooku či například Uberu se především v Evropě snaží platit co nejnižší nebo ideálně vůbec žádné daně. Využívají k tomu služeb velkých účetních a celosvětových advokátních kanceláří, které jim daňovou sazbu dokážou perfektně optimalizovat i obhájit, a to ať už působí v jakékoliv zemi. Své zisky pak odvádějí do zemí jako je Irsko či Lucembursko, kde jsou daně nižší. 

24.4.2020 Italská vláda červnu převezme plnou kontrolu nad aerolinkami Alitalia. Informoval o tom dnes tamní ministr průmyslu Stefano Patuanelli, podle kterého by letecká společnost jinak kvůli koronavirové krizi zkrachovala (ČTK) 

4.1.2020 Druhý nejbohatší člověk na světě a zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates během poslední dekády více než zdvojnásobil svůj majetek. Přesto má pocit, že by bylo spravedlivé, aby bohatí lidé platili mnohem vyšší daně. Gates mimo jiné vyzval americké zákonodárce k tomu, aby zabránili legálním kličkám před placením daní. více

  • zvýšit by se měli i daně z kapitálových výnosů a z nemovitostí na stejnou úroveň, jako je míra zdanění práce

2.9.2019 Britská labouristická vláda by v případě zvolení v příštích britských volbách konfiskovala akcie za 300 mld. GBP ve zhruba 7000 velkých firmách a předala je zaměstnancům, ukazuje analýza Financial Times a Clifford Chance. Konfiskace by byla důsledkem plánů nynějšího stínového ministra financí Johna McDonnella na "fondy inkluzivního vlastnictví", kde každá firmy s více než 250 zaměstnanci by musela postupně přenést 10 % svých akcií na zaměstnance (FT)

zobrazit více..
Loading...