MUDr. Jan Hnízdil

Jan Hnízdil (* 1958) je známý český celostní a rehabilitační lékař, jeden z průkopníků české komplexní a psychosomatické medicíny.

  • V roce 2015 mu byl českým spolkem skeptiků Sisyfos udělen zlatý Bludný balvan za diskreditaci psychosomatické medicíny v očích odborné i laické veřejnosti 

Jako lékaři jsme složili Hippokratovu přísahu: "Budu nade vše pečovat o své pacienty, podporovat jejich zdraví a zmírňovat jejich utrpení. Budu své pacienty informovat správně. Ani pod tlakem nevyužiji své lékařské znalosti pro praktiky, které jsou v rozporu s lidskostí." Stávající opatření nás nutí jednat proti této přísaze.  

  • https://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php

MUDr. Jan Hnízdil, názory a komentáře:

12.10.2020

  • Nápad plukovníka Prymuly otestovat celý národ je holé šílenství. Výhrůžky, nesmyslné testování a zákazy musí nahradit fakta. Emoce musí nahradit rozum. Plukovníku Prymulo, velte: "Zastavit, stát!" (není míněno "Dejte stát do zástavy!," pozn. autora). 
  • https://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=37892<br>

10.10.2020

  • Posílení přirozené imunity je mnohem logičtější přístup. Prevence je důležitý, nedostatečně zdůrazněný pilíř: zdravá, plnohodnotná výživa, pohyb na čerstvém vzduchu bez roušek, redukce stresu a posilující emocionální a sociální kontakty. 
  • Sociální izolace a ekonomické škody vedly k nárůstu počtu depresí, úzkostí, sebevražd, násilí uvnitř rodiny a zneužívání dětí. Studie prokázaly, že čím více sociálních a emocionálních vazeb lidé mají, tím odolnější jsou vůči virům. Je vysoce pravděpodobné, že izolace a karanténa mají fatální následky. Izolační opatření také vedla u mnoha starších lidí k fyzické nečinnosti. 
  • Přiměřený pohyb má přitom pozitivní vliv na kognitivní fungování, snižování depresivních obtíží a úzkosti, zlepšování fyzického zdraví, energie, pohody a celkovou kvalitu života. Potvrdil se tak vliv strachu, přetrvávajícího stresu a osamělosti na psychické i celkové zdraví, jako důsledek společenského odloučení. 
  • https://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=37880
zobrazit více..
Loading...