Kurzy bylinek

V současné době velmi vzrůstá zájem o znalost léčivých bylinek, jejich použití, jak je pěstovat doma... na zahrádce, sběr, sušení, skladování, různé recepty, jak je zařadit do jídelníčku, také návody a recepty, jak je aplikovat na různé zdravotní neduhy (ve formě prevence nebo i při akutních stavech).

Bylinkové kurzy (kurzy bylinkářství, fytoterapie), pořadatelé:

 • Simona Tancerová Berková, provozuje bylinkářskou školu (od 2015, Víkendová nebo Letní škola) a bylinkovou lékarnuwww.kouzelnebylinky.cz
 • Mgr. Radka Svatošová,  tel. 606 927 790, www.nasezelenalouka.cz - přednášející bylinkář Vladimír Vytásek, Hanka Sekaninová
 • Jana Víťazková, tel: 732 349 939, www.bydlinka.cz - přednášející bylinkář Vladimír Vytásek
 • Evžen Brhel, Uherské Hradiště, Brno
 • Mgr. Ivana Paukertová, Brno, Praha, tel: 603 396 290, www.paukertova.cz
 • Daniel Čablík, kurzy magie bylin, tel: 773 088 335, www.kartardaniel.cz
 • Linda Mahelová, bylinkářka a aromaterepeutka, on-line kurzy o bylinkách, www.lindamahelova.cz
 • Mudr. Alena Hamplová, bylinkové kurzy, roznávání léčivých bylinek, výroba mastí a tinktur tel: 775 236 878, www.mudr-alena-hamplova.cz
 • Bylinkové kurzy ve Valticích,  ing. Kobližka, tel: 608 161 139, www.bylinkovazahradavaltice.cz
 • Lenka Martanová, Praha, Benešov, tel: 728 339 689, www.bylinkyproradost.cz/bylinkove-kurzy/
 • Ing. arch. Ivana Buttry, Dis, Praha, www.naucmese.cz
 • Škola tradičního bylinkaření, Praha, Monika Golasovská, tel: 724 018 161, www.bylinkova-terapie.cz
 • Ivana Tischlerová, kurzy bylinek, terapie, autorka knih (např. Léčivá zahrada), tel: 603 18 55 44, www.polgara.cz
 • Škola celostní a přírodní medicíny KAMATÉ, MUDr. Ing. Markéta Kastnerová, Ph.D., tel.773 669 687,  www.skolakamate.cz

ROK S BYLINKAMI 2020

Chcete se bylinkám věnovat po celý rok? Rádi byste se naučili bylinky poznávat a zpracovávat?

Chcete si vyrobit vlastní bylinkový čaj, mast, tinkturu či sirup?

Naučíte se to v našem oblíbeném cyklu večerních kurzů. Provázet Vás bude bylinkářka Radka Svatošová. Každý měsíc si budeme povídat o tom, které orgány v těle můžete podpořit podle čínského orgánového kalendáře, o bylinkách, které můžete v danou dobu sbírat a zpracovávat. Dozvíte se o tradicích a zvyklostech našich předků spojených s jednotlivými ročními obdobími. A navíc si pokaždé odnesete domů vlastnoručně vytvořený bylinkový produkt.

Termíny kurzů: Scházíme se 1x měsíčně vždy ve čtvrtek (září 2020 – červen 2021). Termíny jednotlivých setkání upřesníme před začátkem kurzu.

Kde: Čajovna a kavárna Legenda draka a fénixe, nám. Čs. Legií 500, Pardubice

Kurzovné: 2 800 Kč za celý rok (10 večerních kurzů). V případě uvolněného místa je možná i jednorázová platba za 1 kurz - 300 Kč.

ŠKOLA PŘÍRODNÍHO LÉČITELSTVÍ

Rádi byste získali hlubší znalosti a praxi v přírodní léčbě? Absolvujte s námi roční certifikované studium pod vedením známého moravského léčitele a diagnostika Petra Soldána.

Výběr z témat:

· energetická podstata a fyzické působení bylin

· pochopení příčiny nemocí

· výběr vhodné terapie pro klienta

· rozvoj intuice a léčitelských schopností

Termíny: První blok studia začíná v září 2020 a končí v únoru 2021. Zahrnuje 5 celodenních sobotních kurzů + tématické dny.

 • Druhý blok studia bude navazovat od března 2021 do srpna 2021. Termíny budou upřesněny podle časových možností účastníků.

Termíny prvního bloku: 19. září, 17. října, 21. listopadu, leden (bude upřesněno), únor (bude upřesněno).

Čas a místo konání - od 9:00 do 16:00 hod., Pardubice

Dopoledne se budeme věnovat teorii, odpoledne bude probíhat praktická část. Pokud počasí dovolí, praktickou část si užijeme venku, v přírodě.

Kurzovné: Cena za první blok studia je 8 000 Kč, z toho záloha činí 2 000 Kč.

KALENDÁŘ JEDNODENNÍCH AKCÍ A POBYTŮ

Radka Svatošová: Den s bylinkami

Kdy: sobota 23. května 2020 od 10 do 18 hodin

Kde: FAIR FOOD CLUB, U Nemocnice 4, Praha 2

Obsah kurzu: V našem celodenním kurzu se dozvíte, které bylinky by neměly chybět v domácí lékárničce, jaké dary přírody můžete využít v kuchyni a jak je zpracovávat, jak si namíchat léčivý čaj, jak snadno vyrobit tinkturu, sirup či mast. Budete se učit rozpoznávat bylinky v rozkvetlé botanické zahradě v blízkosti a vyrobíte si několik vlastních bylinkových výrobků. Možnost chutného (i vegetariánského) oběda v místě konání.

Kurzovné: 1200 Kč; pitný režim a veškerý materiál pro tvoření v ceně

Hana Fedora Smejtková a Radka Svatošová: Řeč našeho těla - psychosomatika a přírodní léčba v souvislostech

Kdy: sobota 30. května 2020 od 10 hod. – neděle 31. května do 15 hod.

Kde: Rodinný resort Siesta (tzv. Zámeček), Za Oborou 120, 530 06 Pardubice VI-Staré Čivice

Obsah kurzu: K pochopení psychosomatických souvislostí Vás formou prožitku povede uznávaná a oblíbená lektorka Hana Fedora Smejtková. Bylinkářka Radka Svatošová vás seznámí s použitím a zpracováním bylinek na podporu orgánů našeho těla. Kurz bude doprovázen informacemi o širších souvislostech z oblasti životního stylu, životosprávy, fytoterapie a reflexní terapie.

Kurzovné: 2 800 Kč, zdarma pitný režim a veškerý materiál, Za zvýhodněnou cenu je pro Vás rezervováno kvalitní ubytování na pokojích se soc. zařízením, možnost polopenze, plné penze, vegetariánské stravy.

Bára Zárubová a Radka Svatošová: Červený stan – znovuzrození ženy

Kdy: sobota 6. června 2020 od 10:00 do 18:00 hod.

Kde: Rodinný resort Siesta (tzv. Zámeček), Za Oborou 120, 530 06 Pardubice VI-Staré Čivice

Obsah kurzu: Po celý den se budeme hýčkat, odpočívat, smát se, povídat si velmi citlivě a zajímavě o ženských tématech a rituálech, krášlit se hennou… Dozvíme se, jak podpořit naši přirozenou krásu pomocí domácí kosmetiky a nějaký voňavý produkt si vyrobíme. Červenou nití celého dne bude zastavení se, zavnímání se, léčivé sdílení a také načerpání energie blížícího se Slunovratu. Akce je vhodná pro dívky a ženy všeho věku.

Možnost chutného (i vegetariánského) oběda v místě konání, prostor pro individuální konzultace a dotazy účastníků.

Kurzovné: 1 400 Kč, zdarma menší občerstvení, voda a bylinkový čaj

Vladimír Vytásek a Dragel: Energie rostlin a letního Slunovratu

Kdy: pátek 12. června 2020 od 18 hod. – neděle 14. června do 15 hod.

Kde: Milovský rybník – Žďárské vrchy

Obsah kurzu: Využijeme energii blížícího se Slunovratu a energii kvetoucích bylin. Zapojíme naši intuici, abychom se učili rozpoznávat působení jednotlivých bylinek. Botanické názvy tentokrát ponecháme trochu stranou, i když si určitě spoustu nových bylinek zapamatujeme. Budeme trávit čas v přírodě na rozkvetlých loukách. Můžeme si dát očistnou koupel v rybníku obklopeném lesy. Uděláme si čas na meditaci či nacítění se na nějakou konkrétní bylinku, při tom Vás provede slovanský žrec Petr Dragel Vosátka. Sobotní večer bude zasvěcen obřadu s ohněm, při kterém Dragel pozve do našeho kruhu ducha bylin.

Kurzovné: 2 800 Kč, Ubytováni budeme v penzionu Poslední míle. Cena za ubytování je 340 Kč na osobu a noc. K dispozici je polopenze, plná penze, vegetariánská strava. Zdarma voda a bylinkový čaj, veškerý materiál.

Radka a Pavel Svatošovi: Léčba lesem

Kdy: sobota 28. června 2020 od 10 do 18 hodin

Kde: sraz u zastřešené terasy restaurace Zámek Choltice, Náměstí Sv. Trojice 1, Choltice

Obsah kurzu: Načerpejte energii a vědomosti od nádherných prastarých stromů Choltické obory. Přímo v přírodě se budeme seznamovat s léčivou silou stromů. Dozvíme se, jak stromy vnímali naši dávní předci, seznámíme se s jedlými a léčivými lesními stromy, bylinkami a houbami. Vegetariánský oběd a útulné posezení máme zajištěno v zámecké restauraci

Kurzovné: 1200 Kč; veškerý materiál, pitný režim a drobné občerstvení v ceně

Vegetariánský oběd a útulné posezení máme zajištěno v zámecké restauraci.

Dovolená s vůní horských bylinek – 1. turnus

Kdy: čtvrtek 2. července 2020 od 18 hod. – pondělí 6. července do 15 hod.

Kde: Dolní Hedeč v Králickém Sněžníku

Program: Po celou dobu pobytu se vám budou věnovat známý moravský bylinkář Vladimír Vytásek, terapeutka těla a duše Hana Fedora Smejtková a bylinkářka Radka Svatošová. To vše pod magickou Horou Matky Boží v krásné přírodě Králického Sněžníku. Domů si odvezete vlastní léčivé čaje, tinktury a oleje a dozvíte se vše, co vás o bylinkách a přírodní léčbě zajímá. Ubytováni budete v rodinném eko-penzionu s výbornou domácí kuchyní a s vlastním pramenem léčivé vody. U penzionu naleznete menší vyhřívaný bazén.

Kurzovné: 4 800 Kč

V ceně je zahrnuto: skripta a veškerý materiál, individuální poradenství s lektory V ceně není zahrnuto: ubytování na kvalitních pokojích se soc. zařízením a stravování. Účastníci si mohou zvolit polopenzi, plnou penzi i vegetariánskou stravu převážně z místních surovin.

Dovolená s vůní horských bylinek – 2. turnus

Kdy: středa 29. července 2020 od 18 hod. – neděle 2. srpna do 15 hod.

Kde: Dolní Hedeč v Králickém Sněžníku

Program:Po celou dobu pobytu se vám budou věnovat známý moravský bylinkář Vladimír Vytásek, terapeutka těla a duše Hana Fedora Smejtková a bylinkářka Radka Svatošová. To vše pod magickou Horou Matky Boží v krásné přírodě Králického Sněžníku. Domů si odvezete vlastní léčivé čaje, tinktury a oleje a dozvíte se vše, co vás o bylinkách a přírodní léčbě zajímá. Ubytováni budete v rodinném eko-penzionu s výbornou domácí kuchyní a s vlastním pramenem léčivé vody. U penzionu nalezne te menší vyhřívaný bazén.

Kurzovné: 4 800 Kč

V ceně je zahrnuto: skripta a veškerý materiál, individuální poradenství s lektory V ceně není zahrnuto: ubytování na kvalitních pokojích se soc. zařízením a stravování. Účastníci si mohou zvolit polopenzi, plnou penzi i vegetariánskou stravu převážně z místních surovin.

Ivona Chaloupková a Radka Svatošová: Víkend s jógou a vůní bylinek

Kdy: pátek 7. srpna 2020 od 19 hod. – neděle 9. srpna do 15 hod.

Kde: Dolní Hedeč v Králickém Sněžníku

Obsah kurzu: Hledáte cesty, jak podpořit své zdraví? Chcete si užít odpočinek v krásné přírodě, protáhnout tělo a naučit se základy bylinkaření? Zážitky, pohyb, povídání, tvoření, relaxaci i vynikající kuchyni založenou na regionálních surovinách – to vše naleznete na našem víkendu, který pořádáme v rodinném eko-penzionu s výbornou domácí kuchyní a s vlastním pramenem léčivé vody. U penzionu naleznete menší vyhřívaný bazén.

Kurzovné: 2 800 Kč; za příznivou cenu je pro vás ubytování na kvalitních pokojích se soc. zařízením a stravování. Účastníci si mohou zvolit polopenzi, plnou penzi i vegetariánskou stravu převážně z místních surovin.

Vladimír Vytásek: Bylinky a magie kraje žítkovských bohyní

Kdy: pátek 21. srpna 2020 od 18 hod. - neděle 23. srpna do 14 hod.

Kde: Moravské Kopanice – Starý Hrozenkov v Bílých Karpatech

Obsah kurzu: Unikátní třídenní akce pod vedením známého moravského bylinkáře Vládi Vytáska zaměřená na praktické poznávání léčivých rostlin v okolní nádherné přírodě, na místní tradice a magii. Nepřeberné množství informací o dostupných bylinkách, jejich použití, sběru a zpracování a jako bonus vyprávění spisovatele a znalce místních tradic Jiřího Jilíka a Gajdošů z Kopanic. Pobyt v krásném prostředí můžete dopřát i Vašim blízkým, kteří mohou být ubytování spolu s Vámi.

Kurzovné: 3 200 Kč, za příznivou cenu je pro vás rezervováno ubytování na příjemných pokojích se sociálním zařízením, k dispozici je polopenze, plná penze, vegetariánská strava. Zdarma voda a bylinkový čaj, veškerý materiál.

Vladimír Vytásek: Babí léto v kraji žítkovských bohyní

Kdy: pátek 11. září 2020 od 18 hod. - neděle 13. září do 14 hod.

Kde: Moravské Kopanice – Starý Hrozenkov v Bílých Karpatech

Obsah kurzu: Unikátní třídenní akce pod vedením známého moravského bylinkáře Vládi Vytáska zaměřená na praktické poznávání léčivých rostlin v okolní nádherné přírodě, na místní tradice a magii. Nepřeberné množství informací o dostupných bylinkách, jejich použití, sběru a zpracování a jako bonus vyprávění spisovatele a znalce místních tradic Jiřího Jilíka a Gajdošů z Kopanic. Pobyt v krásném prostředí můžete dopřát i Vašim blízkým, kteří mohou být ubytování spolu s Vámi.

Kurzovné: 3 200 Kč, za příznivou cenu je pro vás rezervováno ubytování na příjemných pokojích se sociálním zařízením, k dispozici je polopenze, plná penze, vegetariánská strava. Zdarma voda a bylinkový čaj, veškerý materiál.

Vladimír Vytásek: Bylinkový podzim v Markvarticích

Kdy: pátek 9. října 2020 od 18 hod. - neděle 11. října do 14 hod.

Kde: Markvartice - s ubytováním na chatě Nebákov

Obsah kurzu: Seznámíte se s bylinkami vhodnými pro pěstování v zahradě i na balkóně a poznáte bylinky z okolní nádherné přírody. Dozvíte se informace o sběru a použití léčivých rostlin, o pěstování, způsobech zpracování a přípravy bylin. Čeká vás vycházka do přírody spojená s praktickým určováním bylin. Součástí kurzu je výměnná burza bylin a půldenní návštěva polní botanické zahrady v Markvarticích, kde si můžete zakoupit sazenice a semínka bylin za symbolické ceny. Provázet Vás zde bude kromě Vládi Vytáska Bohumil Bradna, pěstitel a znalec českých léčivek.

Kurzovné: 2 800 Kč, za příznivou cenu je pro vás rezervováno ubytování na útulných pokojích, k dispozici je polopenze, plná penze, vegetariánská strava. Zdarma voda a bylinkový čaj, veškerý materiál.

Bára Zárubová a Radka Svatošová: Červený stan – znovuzrození ženy

Kdy: sobota 24. října 2020 od 10:00 do 18:00 hod.

Kde: Rodinný resort Siesta (tzv. Zámeček), Za Oborou 120, 530 06 Pardubice VI-Staré Čivice

Obsah kurzu: Ponoření se do naší ženské energie, krásy a sebelásky. Pojďme společně spočinout, hýčkat se a tvořit v ženském kruhu. Budeme si povídat velmi citlivě a zajímavě o ženských tématech a rituálech. Seznámíme se a prohloubíme naše propojení s cykličností. Budeme mít čas a klid naladit se na sebe. Napojíme se na podzimní archetyp Čarodějky v nás a provedeme vás rituálem k propojení se s jejími dary a harmonizaci toho, co je třeba. Dozvíme se, jak podpořit naši přirozenou krásu pomocí domácí kosmetiky a nějaký voňavý produkt si vyrobíme. Akce je vhodná pro dívky a ženy všeho věku. Vaše dcery do 15 let mají vstup na akci zdarma.

Možnost chutného (i vegetariánského) oběda v místě konání, prostor pro individuální konzultace a dotazy účastníků.

Kurzovné: 1 400 Kč, zdarma menší občerstvení, voda a bylinkový čaj

Radka Svatošová: Den s bylinkami – bylinky v domácí léčbě a kosmetice

Kdy: středa 28. října 2020 (státní svátek) od 10 do 18 hodin

Kde: FAIR FOOD CLUB, U Nemocnice 4, Praha 2

Obsah kurzu: Přijďte si prožít Den s bylinkami! Setkáte se s nimi naživo při vycházce v místní botanické zahradě a hlavně při tvoření vlastních produktů. Na našem tvořícím kurzu zjistíte, že je to vlastně jednoduché – z několika základních, běžně dostupných surovin si můžete vyrobit spoustu léčivých a kosmetických přípravků. Teorie se dotkneme jen okrajově a budeme hlavně tvořit. Domů si pak odnesete několik vlastnoručně vyrobených produktů. Možnost chutného (i vegetariánského) oběda v místě konání.

Kurzovné: 1200 Kč; pitný režim a veškerý materiál pro tvoření v ceně

Hana Fedora Smejtková: Cesta ke zdraví a šťastnému životu

Kdy: sobota 7. listopadu 2020 od 10 hod. – neděle 8. listopadu do 15 hod.

Kde: Rodinný resort Siesta (tzv. Zámeček), Za Oborou 120, 530 06 Pardubice VI-Staré Čivice

Obsah kurzu: Naučíte se metody a techniky k aktivnímu ovlivnění Vašeho života, pochopíte souvislosti mezi Vaší psychikou a zdravotním stavem, naučíte se být ohleduplní především vůči sobě. K pochopení Vás formou prožitku povede uznávaná a oblíbená lektorka Hana Fedora Smejtková. Kurz bude doprovázen informacemi o širších souvislostech z oblasti životního stylu, životosprávy, fytoterapie a technik práce s tělem.

Kurzovné: 2 800 Kč, zdarma pitný režim a veškerý materiál. Za zvýhodněnou cenu je pro Vás rezervováno kvalitní ubytování na pokojích se soc. zařízením, možnost polopenze, plné penze, vegetariánské stravy.

Vladimír Vytásek: Podzimní bylinky pro zdraví a imunitu

Kdy: sobota 14. listopadu 2020 od 10:00 do 18:00 hod.

Kde: Rodinný resort Siesta (tzv. Zámeček), Za Oborou 120, 530 06 Pardubice VI-Staré Čivice

Obsah kurzu: Na našem kurzu se seznámíte s dostupnými podzimními bylinkami, získáte návody na sběr a zpracování vhodných bylinek v podzimním období. Součástí kurzu bude vycházka spojená s praktickým určováním rostlin v okolní přírodě. Možnost chutného (i vegetariánského) oběda v místě konání, prostor pro individuální konzultace a dotazy účastníků.

Kurzovné: 1 400 Kč, zdarma menší občerstvení, voda a bylinkový čaj

Poznamenejte si termíny našich oblíbených akcí v roce 2021:

16. 1. Vladimír Vytásek – Léčivá síla kamenů

27. 2. Vladimír Vytásek – Jarní očista těla i duše s bylinkami

13. 3. – 14. 3. Hana Fedora Smejtková – Záda bez bolesti

23. 4. – 25. 4. Vladimír Vytásek a Radka Svatošová – Májové bylinky v přírodě a zahradě (bylinková zahrada a prodej rostlin)

28. 5. – 30. 5. Vladimír Vytásek – Bylinky a magie kraje žítkovských bohyní

11. 6. – 13. 6. Vladimír Vytásek a Radka Svatošová – Bylinky a magie letního Slunovratu

2. 7. – 6. 7. Dovolená s vůní horských bylinek

30. 7. – 1. 8. Vladimír Vytásek – Bylinky a magie kraje žítkovských bohyní

24. 9. – 26. 9. Bylinkové babí léto v přírodě a zahradě (bylinková zahrada a prodej rostlin)

13. 11. – Vladimír Vytásek – Podzimní bylinky pro zdraví a imunitu

Kalendář akcí průběžně aktualizujeme. Sledujte prosím náš web a FB.

Nestihli jste některou z akcí? Většinu oblíbených akcí opakujeme. Nebojte se zeptat, rádi Vám vyjdeme vstříc a zarezervujeme Vám místo v předstihu.

Slevy: Poskytujeme věrnostní slevu 10%, slevy pro studenty, ZTP a ZTP/P, seniory a manželské páry. Bližší informace o slevách naleznete na našich webových stránkách.

Přihlášky a informace:ZELENÁ LOUKA, BYLINKOVÁ ŠKOLA ( 606 927 790)

centrumzelenalouka@centrum.cz

www.nasezelenalouka.cz

www.bylinkovaskola.cz

Ivana Tischlerová, kurzy léčivých bylinek

 

Obsah kurzu: Nejen léčivé bylinky, ale také kameny a krystaly se mohou stát našimi pomocníky v léčbě nás samotných, našeho okolí, naší zahrady. Na semináři se naučíte procítit energii kamenů a s touto energií pracovat. Dozvíte se, jak můžete pomocí krystalů zharmonizovat sebe i váš životní prostor.

 • sobota 10. listopadu 2018 od 10 do 17 hod
 • sobota 19. ledna 2019 od 10 do 17 hod

Jarní očista těla i duše s bylinkami, Nemošická hospoda, Pardubice - Nemošice

Obsah kurzu: Prakticky zaměřený kurz pod vedením vynikajícího moravského bylináře Vládimíra Vytáska; druhy bylin pro léčení orgánů "od hlavy až k patě" se zaměřením zejména na jarní očistu; bylinné kúry a jejich příprava v domácích podmínkách; sběr vhodných bylinek a jedlých plevelů v jarním období; vycházka na Nemošickou stráň – chráněn é území plné jarních bylinek. Možnost chutného (i vegetariánského) oběda v místě konání, prostor pro individuální konzultace a dotazy účastníků.

Cena: 1 300 Kč, zdarma menší občerstvení, voda a bylinkový čaj od Vládimíra Vytáska

 • sobota  23. března 2019 od 10:00 do 17:00 hod

Adaptogeny – léčivé bylinky pro vitalitu a dlouhověkost, Velký Osek

Obsah kurzu: Zcela poprvé pořádáme pod vedením známého moravského bylináře Vladimíra Vytáska víkend zaměřený na bylinky podporující vitalitu a imunitu našeho těla. Součástí kurzu bude vycházka do rozkvetl é jarní přírody Národní přírodní rezervace Libický luh, největšího lužního lesa v ČR, spojená s praktickým určováním rostlin. Čeká nás setkání s odborníkem na adaptogeny a exkurze spojená s možností nákupu léčivek ve vyhlášeném místním zahradnictví, které se na adaptogeny specializuje.

Kurzovné: 2 600 Kč; za příznivou cenu je zajištěno ubytování na kvalitních pokojích se soc. zařízením, možnost polopenze, plné penze, vegetariánské stravy

 • pátek 26. dubna – neděle 28. dubna 2019

Májové léčivé bylinky v přírodě i v zahradě, Markvartice, ubytování v Nepřívěči u Sobotky

Obsah kurzu: Oblíbený kurz v krásné přírodě Českého ráje spojený s exkurzí a nákupem bylinek v polní botanické zahradě v Markvarticích a výkladem Bohumila Bradny, pěstitele a znalce českých léčivek. Kurz ved e moravský bylinář Vláďa Vytásek, přítel a spolupracovník legendárního Pavla Váni. Obsah: druhy bylin pro léčení orgánů "od hlavy až k patě" se zaměřením zejména na sběr a použití léčivých rostlin na  jaře a v létě, pěstování, způsoby zpracování a přípravy bylin; bylinková dílna s Radkou Svatošovou; vycházka do přírody s praktickým určováním bylin; dostatek času pro individuální konzultace a dotazy účastníků. Součástí kurzu je výměnná burza bylin, semen a sazenic.

Kurzovné: 2 600 Kč, za příznivou cenu je zajištěno ubytování na pokojích se soc. zařízením, možnost polopenze, plné penze, vegetariánské stravy

 • pátek 10. května – neděle 12. května 2019

Bylinkový slunovrat v kraji žítkovských bohyní, Moravské Kopanice – Starý Hrozenkov v Bílých Karpatech

Obsah kurzu: V období slunovratu mají bylinky největší sílu a magickou moc. Unikátní třídenní akce pod vedením známého moravského bylinkáře Vládi Vytáska zaměřená na praktické poznáván&iacu te; l&ea cute;čivých rostlin v okolní nádherné přírodě. Nepřeberné množství informací o dostupných bylinkách, jejich použití, sběru a zpracování a jako bonus vyprávění spisovatele a znalce místních tradic Jana Jilíka a Gajdošů z Kopanic o žítkovských bohyních a tradicích s nimi spjatých. Pobyt v krásném prostředí můžete dopřát i Vašim blízkým, kteří mohou být ubytování spolu s Vámi.

Kurzovné: 3 200 Kč, ubytování na pokojích se soc. zařízením za cca 280 Kč/noc, možnost polopenze, plné penze, vegetariánské stravy

 • pátek 14. června – neděle 16. června 2019

Dovolená s vůní horských bylinek, Neratov v Orlických horách

Po celý týden se vám budou věnovat moravský bylinář Vladimír Vytásek a další zkušení lektoři. To vše na magickém poutním místě v Neratově v srdci Orlických hor. Čekají vás výlety, exkurze, přednášky, poznávání bylin v přírodě a odpočinek v krásném prostředí a s příjemnými lidmi. Domů si odvezete vlastní léčivé čaje, tinktury a oleje a dozvíte se vše, co vás o bylinkách zajímá.

Kurzovné: 7 dní výuky 5800 Kč, ubytování na pokojích se soc. zařízením cca 270 Kč/noc, za příznivou cenu možnost polopenze, plné penze, vegetariánské stravy, popř. vlastní vaření

 • pondělí 8. července – neděle 14. července 2019

Bylinky a magie kraje žítkovských bohyní, Moravské Kopanice – Starý Hrozenkov v Bílých Karpatech

Unikátní třídenní akce pod vedením známého moravského bylinkáře Vládi Vytáska zaměřená na praktické poznávání léčivých rostlin v okolní nádherné přírodě, na místní tradice a magii. Nepřeberné množství informací o dostupných bylinkách, jejich použití, sběru a zpracování a jako bonus vyprávění spisovatele a znalce místních tradic Jana Jilíka a Gajdošů z Kopanic. Pobyt v krásném prostředí můžete dopřát i Vašim blízkým, kteří mohou být ubytování spolu s Vámi.

Kurzovné: 3 200 Kč, ubytování na pokojích se soc. zařízením za cca 280 Kč/noc, možnost polopenze, plné penze, vegetariánské stravy

 • pátek 23. srpna -  neděle 25. srpna 2019

Bylinkové babí léto v Markvarticích, Markvartice -  s ubytováním v Nepřívěči u Sobotky

Oblíbený kurz v krásné přírodě Českého ráje spojený s exkurzí a nákupem bylinek v polní botanické zahradě v Markvarticích a výkladem Bohumila Bradny, pěstitele a znalce českých léčiivek. K urz vede moravský bylinář Vláďa Vytásek, přítel a spolupracovník legendárního Pavla Váni. Obsah: druhy bylin pro léčení orgánů "od hlavy až k patě" se zaměřením zejména na sběr a použití léčivých rostlin na podzim, pěstování, způsoby zpracování a přípravy bylin; bylinková dílna s Radkou Svatošovou; vycházka do přírody s praktickým určováním bylin; dostatek času pro individuální konzultace a dotazy účastníků.Součástí kurzu je výměnná burza bylinek, semen a sazenic.

Cena: 2 600 Kč, za příznivou cenu je zajištěno ubytování na pokojích se soc. zařízením, možnost polopenze, plné penze, vegetariánské stravy

 • pátek 13. září – neděle 15. září 2019

Významní představitele bylinkářstí (fytoterapie)

zobrazit více..
Loading...