Konspirační teorie QAnon

Konspirační teorie QAnon

Teorie má počátek v roce 2017, kdy se na fóru 4chan objevil anonymní uživatel s přezdívkou Q Clearance Patriot (Vlastenec s prověrkou Q - vysoká prověrka zaručující přístup k utajeným informacím). Ten zveřejnil informace o operaci "Klid před bouří", kdy bouří mělo být zatčení vysoce postaveného tajného spolku pedofilů.

Na příspěvek se okamžitě nabalila řada bizarních konspiračních teorií. Lidé hlásící se ke QAnon (Anon je zkratkou pro anonymní) šíří jejich různé varianty. V kostce však lze říci, že považují některé hollywoodské hvězdy a politické odpůrce Donalda Trumpa (především z řad demokratů, ale i některých republikánů) za pedofily zapojené do satanistického kultu. Hillary Clintonová, Barack Obama či George Soros podle nich provozují obchod s dětmi a Kim Čong Un je jenom loutka CIA.

Trump v jejich podání je pak vyvolený Bohem, aby opět nastolil křesťanskou vládu. Tu nastolí jedním mocným úderem - bouří - během kterého dojde k velkému zatýkání a zavedení autoritativního křesťanského režimu.

Teorie, která v těžké době jasně definuje pachatele všeho zla a jediného zachránce, který je schopen tíživou situaci zvrátit, byla pro mnohé velmi pohodlnou cestou, jak se se vším vyrovnat. Konfrontace s realitou pak může mít vážné důsledky.

"Tenhle typ věci může v někom, kdo je už teď velmi úzkostný, vyvolat pocit, že je tlačen na pokraj šílenství," uvedl Marc Ambinder, zabývající se dezinformacemi na Annebergově škole žurnalistiky a komunikace při Univerzitě Jižní Kalifornie. Upozornil, že z toho důvodu je možné očekávat další násilí v USA, které zavládlo před dvěma týdny v Kapitolu.

22.1.2021 Stoupenci bizarní konspirační teorie QAnon, která Donalda Trumpa prezentuje jako Bohem vyvoleného bojovníka, jenž má Spojené státy zbavit nadvlády satanistických pedofilů, do poslední chvíle doufali, že se Joe Biden nestane americkým prezidentem. Po inauguraci však mezi stoupenci zavládlo rozčarování a řada z nich si teď klade otázku, jestli věřili správnému výkladu světa.

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/priznivci-konspiracni-teorie-qanon-ocekavali-bidenovo-svrzeni-ted-nevedi-co-maji-delat-40348641

zobrazit více..
Loading...