Pavel Surma

Pavel Surma

 • Ludmírov, narozen 1. března 1964, ve 24 letech emigroval do Německa a v roce 2001 se vrátil zpět, maluje obrazy. Nyní pracuje v komunitním centru. Budhismus mu pomohl na cestě za poznáním sebe sama.
 • Má dobré zkušenosti s Antheou (Margot Vanekovou) a Jiřím Ledvinkou (má silnou rezonanci).
 • Nabízí přímou cestu rozvoje bez pomůcek, vše máme v sobě, máme možnost se probudit a vyčistit svoje programy. 
 • Má vlastní YouTubový kanál od poloviny roku 2020 a předává vlastní zkušenosti a poznatky.
 • https://www.facebook.com/pavelsurma

Pavel Surma, názory a komentáře 

17.5.2021 Pavel Surma: Nový příval energie probouzí zemi i zvířata

 • 15. července 2020 jsi energie přes nás do země, nyní se navýšilo proudění této energie od 15. května 2021 a je to naopak a přes zemi ožívají některé energetické úrovně, jako kdyby se probouzela země (energetické úrovně v přírodě a v podzemí) a s těmito energetickými úrovněmi se máme propojovat.
 • Měli bychom si nacházet místa, které se probouzejí a cítíme se tam dobře a navštěvovat je a propojovat se s lidmi, kteří jdou vědomou cestou a pracují na sobě. 
 • Hlavně toto otevírání bude probíhat v Česku a na Slovensku, ale jsme na začátku. To vše přes léto a podzim zamíchá s kartami ve společnosti a vyjdou na povrch různá překvapení. 

3.5.2021 Květen - jdeme zase do nového, co a jak bude...

22.4.2021 Co se bude dít teď do úplňku a jak máte pokračovat

12.4.2021

7.4.2021

 • Od 14. května do poloviny srpna 2021 (obdoba toho co bylo v létě 2020) dojde k významnému posunu v transformaci (navýšení vibrací na vyšší úroveň), ukáže se v čem se ještě díváme ven a kde už se díváme dovnitř sebe (pozornost věnujeme sobě a měníme se my). Nemusí to každý cítit.
 • Celkově cítím tento rok, že ti co na sobě pracovali, budou něco na podzim (zapracujte na sobě co nejvíce do října 2021) uzavírat. Příští rok se transformace bude měnit pro ty, co na sobě nepracovali, nebo to zanedbávali. 

14.2.2021 Živé vysílání č.6 - vaše otázky

 • S přechodem do nové doby (LIDÉ SE PROBUDÍ A JIŽ NEBUDOU CHODIT DO KOSTELA) se budou měnit všechna náboženství, nebudou tu už mít svoje místo, bude to ještě chvíli trvat (do roku 2030), ale padnou. Proměna lidí, zaměřených tímto směrem (církve), proběhne intenzivněji po roce 2028.
 • Pokud vám přijde jakákoliv emoce, včetně strachu, hněvu atd., buďte rádi, že přichází, můžete s ním vědomě pracovat (jsou to jen naše programy). Když emoce jsou, tak se na ně dívejte, pozorujte je, když jsou ve vás, oni se rozpustí, když je vědomě projdete. 
 • My lidé fungujeme na úrovni rezonance (rezonance pocitů, programů atd.) a každý si z přednášky nebo videa odnese to, co sním rezonuje (pozitivně nebo negativně).
 • Nabízím přímou cestu rozvoje bez pomůcek, vše máme v sobě, máme možnost se probudit a vyčistit svoje programy. Pracujte s tím, s čím rezonujete. Tam kde je radost v nás, tak tam je správná cesta.
 • Zvýšené vibrace působí na zvířata a rostliny a i my můžeme na ně působit.
 • Očkování ať si každý rozhodne jak chce, vše to má nějaký význam, osobně nemám důvod proč se nechat očkovat. 
 • Vysílání na youtubovém kanálu ve mě vyčistilo řadu programů (sebe přijetí, osobní pochybnosti jak vypadám a jestli to budu dělat dobře atd.), protože jsem je uviděl a mohl tak s nimi pracovat. 
 • Není negativní vzorec, je pouze negativní nebo pozitivní způsob prožívání. My podle určitých programů prožíváme situace, ty programy nám byli autoritami, vzory a okolím nastaveny, abychom vnímali sebe své JÁ a vnější věci odděleny jako TY. V průběhu dětství a dále se nám stali situace, které se nám nelíbili a dodnes, když se stane podobná situace, tak máme tuto nelibost (strach, agresivitu atd.) v sobě - je to nás program. Když nám v našem okolí udělá podobnou věc, spustí se tento program (píchne nám do kuřího oka) a my vystartujeme, protože máme strach z toho, co se nám stalo v dětství (kdy se ten program aktivoval), že se to stane znovu a tím jsme tzv. nesvobodní. Stačí tyto programy rozpoznat vědomě a tím se osvobozuje.
 • Při meditaci (uvolněte se, zklidněte se a udělejte si prostor jenom být a pozorovat) stačí pouze být, pokud chcete něco prociťovat, tak to je mysl, vaše ego. Při společných meditacích se zesiluje pole - rezonance.

12.2.2021 Odpověď na otázku Jíří Lexa / a proč nám bůh nebo zdroj neradí/

 • Božství (zdroj můžeme prožít prostřednictvím sebe, nejde to jinak) = prožíváme stavy (emoce, energie atd.), které si uvědomujeme (necháme projít ten stav a pozorujeme jak reaguje na situace kolem nás, jsme pozorovatel sám sebe) a díky tomu s nimi můžeme pracovat v naší realitě.
 • Nesvodní jsme, kdy prožíváme situace (reagujeme na ně emotivně, energeticky atd. na základě našich programů a vzorců chování a jdeme do boje, situace nás vtahuje do dění), které se dějí kolem nás a ty nás ovládají, bojujeme s nimi a odebírají nám energii. Své programy a bloky rozpustíme tím, že se je naučíme pozorovat a nereagujeme na ně, pozorujeme pocity uvnitř nás (vnímáme jen svoji vlastní realitu místo matrixu). A tím se napojuje na naše božství (díky zkušeností ze života a odpojováním od matrixu, který nás chce neustále vtahovat do dění kolem nás, ztišíme se a může vnímat svůj vnitřní hlas napojený na prapodstatu) a zvyšujeme své vibrace, začínáme sebe a okolní realitu vnímat jinak, chápeme, že můžeme svojí svobodnou vůlí ovlivňovat svoji realitu nezávisle na vnějším matrixu.
 • Nikdo (ani Jiří Lexa, Marian Coufal atd.) nemůže dostávat rady či informace přímo od Boha nebo zdroje pro ostatní, podle kterých by se jiní měli řídit. To se děje a můžeme se podle toho orientovat, ale jsou to pouze informace z informačního pole, ale je to pouze druhý matrix, prvním je dualita, naše realita ve které žijeme. Úroveň třetího matrixu je úroveň absolutního vědomí bytí, osvícení, božství. Ale tato úroveň už není v hierarchii nad sebou, ale prolínají se dvě možné úrovně, které my jako lidé, vůbec nejsme schopni projít nějakou zkušeností.
 • Co přijde přes hlavu, intuici, tělo v této realitě (dualita ve fyzickém světě) a co přijde jako informace je myšlenka (silný vhled do prostoru, pomoc), nikdy to není, že mluví a předává informace božství.
 • To že se nyní někdo napojí a stáhne nějakou zprávu (jako např. pan Lexa), tak ta zpráva je stejnou iluzí jako vše ostatní co se týká spojení s božstvím. S informacemi s úrovně božství můžeme pouze rezonovat (jsou to pocity a prožitky v nás), nelze je předat. Vše co řekneme, jsou jen a pouze myšlenky (rezonanci nelze předat, pouze ji můžeme vnímat, pokud jsme dostatečně otevření).
 • To co dělá Marián Coufal a co se touto cestou (přes svůj kanál na Youtube) bude zprostředkovávat a předávat bude mít tento rok velkou budoucnost, ale je to pro lidi, kteří tyto informace potřebují, hledají a chtějí vědět. 

10.2.2021 Pavel Surma, předpovědi, astrologie, taroty - programy a závislosti na nich

2.2.2021, Pavel Surma, Kryštof Koucký/pohled na podstatu / Marian a Iva / jednoduchost poselství

zobrazit více..
Loading...