Létací auta

p>vzdušná taxislužba se má globálně rozšířit jako běžná varianta dopravy v roce 2035

Podle studie se trh městské letecké mobility otevře po roce 2025. Studie rovněž ukazuje, že řešení městské letecké mobility zajistí rychlejší a efektivnější přepravu cestujících než současné tradiční prostředky pozemní dopravy, a to za nižších nákladů a s vyšší mírou flexibility. Pokud by to byla pravda, tak od létajících aut nejsme vůbec daleko.

9.6.2020 Německý startup Lilium, který vyrábí plně elektrické letouny schopné vzlétat vertikálně, se stal v dolarech miliardovým "jednorožcem". Nově získal 35 milionů dolarů od Baillie Gifford & Co., největšího investora do Tesly.

Zainvestované peníze tak do dnešního dne čítají více než 375 milionů dolarů, uvedla společnost v prohlášení. Baillie Gifford drží méně než 5% podíl. Mezi stávající investory do Lilia patří také Atomico, Tencent Holdings a Freigeist.

https://www.kurzy.cz/zpravy/547510-letajici-taxi-podle-nejvetsiho-investora-do-tesly-je-to-dobra-sazka/

17.1.2020 V rámci oznámení spolupráce s Toyotou a dalšími partnery zveřejnila Joby obrázek prototypu svého zařízení, které připomíná velký dron s šesti vrtulemi. Jejich elektrické létající taxi, které pojme až čtyři pasažéry a jednoho pilota, by mělo být schopné na jedno nabití uletět až 240 kilometrů. Maximální rychlost taxi je 320 kilometrů za hodinu.Více na: 

13.1.2020 Na světě je první létající koncepční vozidlo. Jeho výrobce tvrdí, že jednoho dne si jej telefonem zavoláte třeba jako taxi. Čtyřmístné létající auto, nazývané S-A1, má čtyři vrtule a vypadá jako letadlo zkřížené s obrovským dronem. Elektrické vozidlo vzlétá a přistává svisle, letí rychlostí až 289 kilometrů v hodině a jeho maximální letová hladina je asi 500 metrů nad zemí a může podnikat výlety až do vzdálenosti šedesáti kilometrů. Podle nejnovějších informací se budou prototypy nového létajícího auta testovat minimálně do roku 2023. více

25.7.2019 Lietajúce auto z dielne slovenského vývojového tímu AeroMobil sledujeme od roku 2014. AeroMobil sa za tie roky dostal do verzie 4.0, ktorej komerčný predaj je naplánovaný na rok 2020.

  • Pilot vodič má k dispozícií trojicu displejov. Dva zabudované a jeden odnímateľný tablet. Garmin G3X je známy, novinkou je len hybrid prostredia a informácií pre lietadlo a automobil v jednom. AeroMobil 4.0 tiež dostane vlastnú aplikáciu, práve preto odnímateľný tablet. Cez ňu budete ovládať multimédia, klímu, či transformáciu vozidla. více
Loading...