Andor Šándor

Andor Šándor 

Andor Šándor (1957), bezpečnostní expert  

 • Pracoval pro Mirka Topolánka.

26.4.2021

 • "Nechci s ním polemizovat, ale mám pocit, že některé věci hodně zrelativizoval a neuvedl je. Nemyslím si, že přítomnost ruských agentů je tak vágně potvrzena. To hlavní, co si myslím, že vláda Babiše s Hamáčkem rozhodla, aniž je vyšetřeno. V zásadě ukázal, že škody, které se staly, jdou za Babišem a Hamáčkem. Ukazuje, že z obou vyšetřovacích verzí ani jedna není ukončena." 
 • Prezident nešel proti žádné z variant, ale naopak podpořil policii ve vyšetřování. 
 • https://zivotvcesku.cz/milos-zeman-vystoupil-ke-kauze-vrbetice-jeho-slova-ohledne-ruskych-agentu-zhodnotil-bezpecnostni-expert/?<br>

20.4.2021

 • Má značné pochybnosti o tom, jak vláda prezentuje údajné zapojení ruských špionů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014. "Je to porážka Hradu. Ale Andrej Babiš a Jan Hamáček se nyní střílí do kotníků.
 • Hlavně to načasování. Druhé je v tom, že Jan Hamáček neříká pravdu. Do Ruska evidentně chtěl jet a přitom už věděl o tom, co se mělo odehrát ve Vrběticích. Jeho tvrzení, že cestou chtěl maskovat přílet českého velvyslance v Rusku na konzultace, je báchorka na úrovni osmiletého dítěte."
 • Pak je skandální, že ministři o tom věděli, ale stejně chtěli poslat Rosatomu bezpečnostní dotazník (k tendru na dostavbu Dukovan - pozn. red.). To ukazuje, že informace brali na lehkou váhu, ale najednou se něco stalo a vážně to brát začali."
 • Pobavilo mě, jak premiér chtěl požádat šéfa Bezpečnostní a informační služby, aby zprávu o Vrběticích odtajnil. Na to BIS nemůže nikdy přistoupit. Jsou to jen takové hrátky. Ze zprávy by mohlo být patrné, jak se na účast agentů přišlo nebo podobné věci. Nečekám, že ke zveřejnění opravdu dojde. 
 • Stejně tak se nedozvíme, jak to bylo s otrávením Sergeje Skripala. Máme jen oficiální verzi, která je taky velmi děravá. Jsme zkrátka v éře, v níž nikoho nezajímají důkazy. Stačí, když někdo něco prohlásí, a považuje se to za pravdu."
  Zdroj: https://www.extra.cz/sandor-o-vrbeticich-pro-extra-cz-je-to-porazka-hradu-babis-a-hamacek-se-nyni-strili-do-kotniku-53fc2

18.4.2021

 • "Nemyslím si, že by tato situace měla vliv na bezpečnost České republiky. Nemá to vliv na bezpečnostní opatření, která jsou nyní zavedena. Není potřeba organizovat nic navíc, lidé mohou být v klidu. Rusko nepředstavuje vojenskou hrozbu České republice, ale je bezpečnostní hrozbou. Těmi aktivitami, které zde Rusko dělá, představuje bezpečností hrozbu."
 • Já samozřejmě nevím, jak dlouho to vláda věděla. Pokud vyjdu z tvrzení exministra Petříčka, které ale může být také výrazem zhrzenosti po prohraném boji na stranickém sjezdu s Hamáčkem, který řekl, že o všem věděl už dříve, tak to svým načasováním budí rozpaky. Pan Hamáček ještě v pátek říkal, že poletí do Moskvy, o den později spolu s premiérem už stáli na tiskovce a vyhlásili tuto věc. Petříček ale říká, že se to vědělo už dříve. Pokud to není zhrzený útok Petříčka, tak to může ukazovat na to, že Hamáček tu věc buď nedoceňoval, nebo interpretace příběhu o výbuchu mohla doznat nějakých změn.
 • Že něco unikne k novinářům, jsme viděli v tzv. ricinové kauze. Ten postup, kdy to unikne do médií, celou věc dál znevěrohodňuje. Možná je to řízený únik, mohl by to být unik z BIS nebo z tajných služeb. Je to každopádně špatně. Takto důležitá a vážná věc, která má silný mezinárodní přesah, se takto komunikovat nemůže.
 • https://zivotvcesku.cz/bezpeci-lidi-v-cesku-zhodnotil-expert-andor-sandor-popsal-ruskou-stopu-pri-explozi-municniho-skladu/

24.3.2021

 • Ať bude u moci kdokoli, tak bude mít celou řadu složitých úkolů. Nová vláda bude muset obnovit společenskou smlouvu mezi občany a vládou a získat důvěru, že to skutečně dělají pro občany. To bude velmi složitý úkol.
 • Vláda bude muset připravovat zásadní ozdravení financí. Také bude nutné zvýšit soběstačnost České republiky v strategických komoditách, které mohou být zásadně ovlivněny podobnými pandemiemi. Budou to muset udělat rozumně, ale vláda na to nebude mít hned peníze.
 • https://zivotvcesku.cz/co-ceka-novou-vladu-andor-sandor-popsal-jake-ukoly-a-problemy-cihaji-nejen-na-piraty/<br>

23.1.2021

 • Velká část veřejnosti začíná otevřeně revoltovat proti vládě. Restrikce drtí ekonomiku a do boje proti vládním nařízením jdou zejména provozovatelé a majitelé barů a restaurací. "V sobotu bude v Česku otevřeno 500 hospod.
 • Pokud na to vláda zareaguje špatně, může dojít k další destabilizaci společnosti.
 • Už neplatí, že člověk dělá to, co mu zákon vysloveně nezakazuje, ale už platí, že děláme jen to, co nám vláda blahosklonně povolí. Lidé vnímají, že útok na osobní svobody je brutální.
 • https://zivotvcesku.cz/o-vikendu-otevrou-restaurace-privitaji-hosty-je-to-revolta-proti-vlade-hrozi-destabilizace-rika-andor-sandor/

9.12.2020

 • Lidem už docházejí nervy a vláda se stále není schopna postavit hrozbě čelem a ujmout se funkčního řízení krizového stavu. "Mám pocit, že jsme se dostali do třetí ligy lidí, kteří nemají vůbec představu, jak se má stát řídit. Každý bude dělat chyby, ale tohle jsou strašidelné chyby.
 • Je evidentní, že PES měl být jen nějakým intelektuálním cvičením, které mělo znemožnit změny bez ohledu na to, jaký bude reálný stav ve společnosti. Dneska je to možná kočkopes, něco, s čím si bude vláda hrát do té doby, dokud to bude ještě přijatelné. Už jsem to říkal několikrát, pořád se to tluče mezi epidemiologickými opatřeními a politikou. Kdyby hospodští a jiní dostali 60 až 80 % ušlého zisku, tak jako v Rakousku nebo Německu, tak se dá velmi dobře předpokládat, že sice budou remcat, ale nebudou mít vrtochy. V situaci, kdy nějaký hostinský, výrobce piva a hoteliér v Českých Budějovicích dostal příspěvek na ubytování teprve předevčírem, tak se vůbec nedivím, že ti lidí remcají.
 • Vláda si musí rozmyslet, zda lidem skutečně pomůže a bude to dělat rychle, efektivně a cíleně, aby to pro lidi nebylo likvidační, nebo bude předstírat, že jim pomáhá a pak se musíme obávat situace, kdy lidé budou předstírat, že ta opatření dodržují. Myslím si, že to je nejhorší. Čím dál tím více tu chybí vůdce. To, kam bude naše země směřovat v protiepidemických opatřeních, musí být veskrze věc politická. Premiér nemůže před rozvolněním opatření říct, že se obává. Když se obává premiér, tak to znamená, že je to zase celé řešené podivným způsobem. Už dopředu se ví, že bude nějaký problém. Lidé tomu opravdu nebudou věřit. Když se ho zeptají, jestli bude něco otevřeno, tak se vymluví, že je to otázka na ministra Blatného. Myslím si, že je to strašné a takhle to nejde.
 • Tato země má nepochybně chytré hlavy, ale je řízena lidmi, kteří neumí nic zorganizovat. Je to výsledek trestuhodné neschopnosti - až do očí bijící. Na co má ministr Hamáček krizový štáb, na co jsou krizové štáby na krajích, když doteď není zřejmé, jak se budou testovat učitelé nebo jak se začne očkovat. Mám pocit, že jsme se dostali do třetí ligy lidí, kteří nemají vůbec představu, jak se má stát řídit. Každý bude dělat chyby, ale tohle jsou strašidelné chyby, obzvláště když kolem vás vidíte, že to jde trochu jinak a lépe. Obávám se, že pokud bude pokračovat rozpor mezi pomoci státu lidem zasaženým koronavirem a tou skutečnou mírou pomoci, tím poroste jejich nespokojenost a můžeme se dočkat nepěkných věcí.
 • https://zivotvcesku.cz/nasi-zemi-ridi-lide-kteri-neumi-nic-zorganizovat-nespokojenost-poroste-dockame-se-nepeknych-veci-varuje-sandor/?

3.12.2020

 • "Blatného PES ve svých stupních stále počítá s nouzovým stavem. Bez něho nelze dělat restrikce a omezovat pohyb osob či fungování obchodů. Zřejmě to dopadne tak, že nyní se to rozvolní a po Vánocích se to zase utáhne. Do 7. ledna bývá takový klid a moc se toho po silvestrovských oslavách neděje, takže se bude získávat týden, aby se ten případný nárůst zase oploštil". 
 • To, že pan ministr Hamáček a premiér Babiš zase mluví o prodloužení nouzového stavu, tak to znamená, že evidentně počítají s tím, že Vánoce zase přinesou další nárůst nakažených. Musím se ptát, jak dlouho to v režimu povolit - utáhnout chtějí dělat. Nevím, jestli je tou správnou cestou jet ve stylu otevři, zavři, otevři, zavři... Já osobně na to recept nemám, Izrael to utáhl brutálně, ale už zase jsou zpět na čísle tisíc nakažených denně. Ale zdá se, že jediné, co vláda umí, je omezování pohybu osob a omezování prodeje, což tu zažíváme vlastně už od března.
 • Jediné řešení je vakcína," nechal se opakovaně slyšet premiér Andrej Babiš. První dodávky vakcíny proti onemocnění covid-19 by podle ministra zdravotnictví Jana Blatného mohly být dostupné v České republice na přelomu ledna a února. 
 • https://zivotvcesku.cz/po-novem-roce-prijdou-opet-restrikce-az-skonci-vanoce-zase-vse-utahnou-chystaji-si-na-to-pudu-varuje-sandor/?

16.11.2020

 • Blatný není mesiáš a vláda si Vánoce plete s nákupní horečkou.

 • Prodloužení nouzového stavu do 20. prosince chápu jako prostředek, jak vláda může omezovat pohybovat osob. To chápu. Ale už zase na tom brífinku nového ministra zdravotnictví je slyšet, jak se vžívá do nějaké mesiášské role. Jak nám jako mesiáš něco povolí a něco nepovolí, přesně v takovém duchu, něco vám vezmeme, ale něco vám zase dáme, buďte za to rádi. 

 • https://zivotvcesku.cz/andor-sandor-o-rozvolnovani-blatny-neni-mesias-a-vlada-si-vanoce-plete-s-nakupni-horeckou/?<br>

29.10.2020

 • Lidé budou revoltovat, protože plno těch opatření je zcela nesmyslných. 
 • Lidé přestávají chápat, co chce vláda sdělit. Ta vyjádření jsou často nesmyslná a protichůdná. Tady dnes už vlastně exministr zdravotnictví řekne, že děti se do školy vrátí, i kdyby čert na koze jezdil. A za půl hodiny ministr školství Plaga řekne, že to tak nebude. Ti lidé budou brát restriktivní opatření, ale musí vědět, proč se tak děje. 
 • A ty restrikce a příkazy musí být rozumné a normálně odkomunikované. A lidi také musí vědět, jaký je výhled. Takové řeči, že 30. června uvidíme světlo na konci tunelu, to lidem na jistotě nepřidá. 
 • https://zivotvcesku.cz/vanoce-pod-dohledem-policie-a-kontroly-pohrbu-lide-reknou-dost-prijde-revolta-rika-bezpecnostni-expert/?

26.10.2020 Ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) má přidělenou ochranku. V médiích se objevily informace, že mu bylo vyhrožováno.

 • A ministerstvo navíc přišel dopis s nějakou látkou, takže možná premiér chtěl naznačit, že lidé by měli zklidnit hormony a přestat takto útočit na člena vlády.      
 • https://zivotvcesku.cz/roman-prymula-zije-s-ochrankou-v-zadech-expert-na-bezpecnost-popsal-jak-bodyguardi-pracuji/?
zobrazit více..
Loading...