Mars

Mars

Mars je planeta s nepříznivým životním prostředím, neplodnou krajinou a extrémními teplotami. Brzy se však podle vědců může stát obyvatelným díky malým ostrůvkům, které budou vytvořeny z izolačních obkladů.

  • lehký bílý pudr, který by měl ohřát povrch, dlaždice je vyrobena ze super lehkého silikagelu, který by mohl člověka izolovat od nepříznivých podmínek na Marsu.
  • Silikagel by blokoval nebezpečné UV záření a zvyšoval teploty nad bod mrazu - bez nutnosti vnitřního zdroje tepla. Lidé by žili v kopulích s roční zásobou vody.
  • je to reálné?

Například slavný vynálezce Elon Musk přišel s návrhem odpalovat u Marsu termonukleární zbraně tak dlouho, až se planeta ohřeje a vytvoří si atmosféru.  

5.3.2020 Satelit vyfotil na Marsu okno do podzemí. Obrovská "studna" budí úžas. astronomický snímek Marsu, který ukazuje další zvláštnost této podivuhodné planety - místo, které vypadá jako kuželový útvar s velkou "dírou" na vrcholu. Na první pohled připomíná obří studnu nebo opuštěný těžařský důl, jde však o pozůstatek sopečné činnosti.

Zdroj: https://www.denik.cz/veda-a-technika/mars-sopka-sopecny-stit-vesmir-nasa-satelit-vyzkum.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

26.2.2020 Nejnovější poznatky o Marsu odhalují překvapivé skutečnosti o jeho seismické aktivitě a magnetickém poli. Z dřívějších zjištění vyplývá, že aktivita Marsu je jiná než zemská. To je způsobeno tím, že Mars nemá tektonické desky, které by svým posunem zemětřesení způsobovaly. Vykazuje však mnohem výraznější sopečnou aktivitu.

Sonda také zjistila, že Mars měl v minulosti magnetické pole. To během miliard let zesláblo a nyní už není jako celek patrné. Naopak některé konkrétní části Marsu vykazují silnou magnetickou aktivitu, avšak dosavadní měření prováděné plošně z vesmíru ji nedokázalo odhalit. Magnetická aktivita jednotlivých míst se navíc v průběhu času měnila. více

Od doby, kde sonda InSight přistála na Marsu, bylo zaznamenáno celkem 174 otřesů, z nichž 24 bylo nízkofrekvenčních. Ostatní otřesy byly podobné, jaké byly zaznamenány na Měsíci. Těch 24 otřesů mělo podle expertů podobnou charakteristiku jako zemětřesení. více

zobrazit více..
Loading...