Borovicové pupeny

Borovicové pupeny se sbírají na jaře z mladých výhonků větviček borovice lesní (Pinus sylvestris). Usušené pupeny se následně rozemelou na jemný prášek.

Borovicové pupeny a jejich účinky:

Upozornění: níže uvedení uvedené informace (připisované vlastnosti ve smyslu zabránění určité lidské nemoci, schopnosti zmírnit ji nebo ji vyléčit) nejsou schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU a nelze tyto účinky považovat za schválené lékařské účinky, jde tedy o neschválené nepotvrzené tvrzení, přestože byly převzaty z "odborné literatury"či informačního a vyhledávacího portálu seznam.cz. Provozovatel stránek AWAshop.cz upozorňuje, že nezodpovídá za špatné vyložení uvedených informací.

  • Pupeny představují zárodečnou tkáň rostlin, ve které je obsaženo to nejcennější, co rostlina má pro svůj další růst (jsou zde spojeny účinky budoucího listu, květu a plodu)
  • vhodný pro vegetariány i vegany

Borovicové pupeny, schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU:

  • Normální stav kostí.

Použití: prášek (vhodný na přípravu čaje, dochucení smoothie, omáček, marinád, zeleninových i masových jídel, ryb a dalších pokrmů. Pro přípravu čaje 1/2 čajové lžičky zalijte horkou vodou a nechte 5min vyluhovat)., tinktura

Kontraindikace: tinktura je nevhodná pro děti, těhotné a kojící matky.

Čeleď: borovicovité - Pinaceae

zobrazit více..
Loading...