Brokolice

Brokolice jako zelená košťálová zelenina podporuje také zdravé střeva, působí proti řídké stolici a podporuje zdraví mozku. Brokolice  je velice dobrým zdrojem vitamínu A, draslíku, kyseliny listové, železa a vlákniny.

  • vařená brokolice si zachovává asi jen 40 % mikroživin oproti jejímu čerstvému stavu
  • brokolicové růžičky obsahuje o poznání více živin a prospěšných látek než stonky

Brokolice a její účinky:

Upozornění: níže uvedení uvedené informace (připisované vlastnosti ve smyslu zabránění určité lidské nemoci, schopnosti zmírnit ji nebo ji vyléčit) nejsou schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU a nelze tyto účinky považovat za schválené lékařské účinky, jde tedy o neschválené nepotvrzené tvrzení, přestože byly převzaty z "odborné literatury"či informačního a vyhledávacího portálu seznam.cz. Provozovatel stránek AWAshop.cz upozorňuje, že nezodpovídá za špatné vyložení uvedených informací.

  • zde uvedené informace s výrobkem nesouvisí a mají pouze informativní charakter (chcete-li) a nemohou vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin či výrobku
  • zdroj chlorofylu a kyseliny listové
  • je zdrojem vlákniny, nízkokalorická a podporuje redukční dietu
  • https://superpotraviny.webnode.cz/zelenina/brokolice/

Použití: syrová, vařená, dušená

Pěstování: Od výsevu ke sklízení to trvá dva až tři měsíce. Ačkoli si můžete sazeničky předpěstovat doma s vysetím již v únoru, do pařeniště či skleníku můžete sázet v březnu a dubnu. V dubnu a květnu můžete sázet v teplejších oblastech i ven (v takovém případě je vhodné přikrýt záhon netkanou textilií). Pro podzimní výsadbu můžete semena vysadit koncem května.

  • Brokolice vyžaduje místo vystavené plnému slunci (6-8 hodin)
  • Půda by měla být vlhká, výživná, dobře odvodněná s pH mezi 6,0 a 7,0. Chcete-li zvýšit plodnost, zapracujte do půdy kompost ještě předtím, než brokolici vysadíte. Důležitá je rovnoměrná vlhkost půdy, kterou docílíte při pravidelném zalévání. Zalévejte ke kořenům
  • Pokud se rozhodnete pěstovat přímo venku, pak semena dejte do hloubky asi 1 centimetr ve vzdáletosti asi 7,5 centimetrů od sebe. Jakmile sazenice dosáhnou výšky 5 až 7,5 centimetrů, je na čase je vyjednotit tak, aby od sebe byly vzdáleny 24 až 40 centimetrů.
zobrazit více..
Loading...