Úložiště energie

Díky masivní výstavbě větrných a fotovoltaických elektráren disponují některé země střední a západní Evropy při vhodném počasí nadbytkem elektřiny.

  • Díky masivní výstavbě větrných a fotovoltaických elektráren disponují některé země střední a západní Evropy při vhodném počasí nadbytkem elektřiny. 
  • kvapem přibývá projektů výstavby elektrického propojení pod Severním a Baltským mořem (Pokládání vedení vysokého napětí po dně baltského moře zažívá boom. Do pěti let se má kapacita podmořských elektrických dálnic zvýšit o 60 %)
  • "Energie půjde tam, kde bude potřeba, může jít oběma směry v závislosti na počasí,"
  • v pokročilé fázi plánování sedm projektů o celkové kapacitě 7 tisíc megawattů. V závislosti na kapacitě a délce se náklady na jejich zbudování pohybují mezi 600 miliony a dvěma miliardami eur.
  • Společnost spravuje 22,5 tisíce kilometrů sítí v Nizozemsku a části Německa, a odpovídá tedy i za napojení rozsáhlého území mezi dánským, německým a nizozemským pobřežím, kde se v budoucnu očekává masivní rozvoj větrné energetiky. Počítá se například i s výstavbou umělých ostrovů s větrnými turbínami, které budou propojené s pevninou kabelem vysokého napětí. Více na: 

Bateriová úložiště

Přenosová soustava

9.12.2019 Česká skupina Solar Global vstupuje na německý trh s bateriemi. V areálu své fotovoltaické elektrárny v Schönwaldu nedaleko českých hranic postaví velkokapacitní bateriové úložiště. Firma o tom dnes informovala ČTK, výši investice nesdělila. Zařízení dokáže kompenzovat nepředvídané výkyvy v distribuční síti v řádech milisekund, a tím chrání síť před výpadky, takzvaným blackoutem (ČTK)

zobrazit více..
Loading...