Reality

Reality

Top 10 realitních magnátů, kteří v Česku ovlivňují prostor, ve kterém žijeme, jako málokdo. Stavějí byty, kanceláře, obchodní centra nebo je kupují a dál rozvíjejí. Popřípadě mění centra měst, přestavují nádraží a starým čtvrtím dávají nový život.

 • Marek Dospiva, Penta, osmý nejbohatší Čech si nemovitosti zamiloval.
 • Radovan Vítek CPI, nejsilnější realitní hráč v Česku. Druhý nejbohatší Čech většinou nestaví, ale kupuje a nemovitosti dlouhodobě drží.
 • Dušan Kunovský, Central Group, největší tuzemský developer rezidenčního bydlení a jediný vládce skupiny Central Group za poslední dvě desetiletí prodal přes 10 tisíc bytů, domů a parcel.
 • Thomas Samii, zastupuje zahraniční investory z Blízkého východu a pomáhá jim s realitními projekty. Lidé z trhu se shodnou, že aktuálně patří mezi klíčové figury zejména díky svým vztahům s bohatými investory, místními bankami i úřady.
 • Serge Borenstein, Karlín Group, majoritní akcionář developerské skupiny Karlín Group patří mezi zahraniční developery, o kterých se v Česku tolik nemluví, ale přitom mají velký vliv.
 • Tomáš Tamir Winterstein, Lighthouse Group, který se do Československa vrátil z Izraele až v 90. letech, patří mezi pražské developerské průkopníky a uznávané urbanisty. V realitách podnikal v Izraeli i dalších zemích, ale kolem roku 2000 se natrvalo usadil v Praze.  
 • Radim Passer, Passeinvest Group, v kancelářích v pražské Michli, které postavil a z velké části vlastní, sedí bez nadsázky polovina českého byznysu. V Passerově BB Centru, které se rozprostírá na 25 hektarech, má sídlo Microsoft, ČEZ, Škoda Auto, O2, Moneta nebo UniCredit, celkem pak ve 12 administrativních budovách pracuje 15 tisíc lidí.
 • Václav Skála, PSN, patří mu slavný obchodní dům Kotva v Praze, Tančící dům, chystaný projekt rezidence Vanguard, areál bývalého ČKD v Praze na Zličíně a desítky dalších nemovitostí po Praze a dalších českých městech. Jen v Praze prodala Skalova PSN od svého založení v 90. letech přes sedm tisíc bytů, další tři tisíce pak v Brně, Pardubicích, Kladně, Liberci nebo Jihlavě.
 • Karel Pražák, Kaprain, někdejší krizový manažer PPF rozhodně není klasický realitní magnát. Jeho specializací je obchod s pohledávkami a firmy v problémech. Přesto do přehledu nejvlivnějších lidí tuzemských nemovitostí podle nás patří. Před šesti lety totiž převzal většinu z někdejšího realitního portfolia skupiny PPF a z blízkosti k Petru Kellnerovi dodnes úspěšně těží.
 • Kocián Michal,  Finep, nejvýraznější tváří ze čtveřice hlavních akcionářů developerské skupiny Finep. Každý ze čtveřice vlastní 24 procent druhého největšího developera bytů v Praze. Finep se v počtu vystavěných a prodaných bytů pravidelně umisťuje za Kunovského společností Central Group, jen v loňském roce prodal 654 bytů a rodinných domků.
 • https://www.forbes.cz/top-10-realitnich-magnatu-tihle-lide-maji-pod-palcem-realitni-byznys-v-cesku/

23.7.2020 Byty v Praze jsou nejdražší v historii. Za pět let podražily o 95 procent. V hlavním městě developeři za první půlrok prodali 2400 bytů − jen o sto méně než loni. Mimo Prahu od nich lidé koupili 3300 bytů. Nejvíce se nakupovalo v Brně a okolí, ve Středočeském a v Plzeňském kraji. Ceny bytů v krajích rostly procentuálně podobným tempem jako v metropoli. V průměru ale byly poloviční.

https://archiv.ihned.cz/c1-66793900-byty-v-praze-jsou-nejdrazsi-v-historii-za-pet-let-podrazily-o-95-procent

zobrazit více..
Loading...