Slack

Slack

Slack je aplikace, přes kterou spolu komunikují firemní týmy − píší si textové zprávy, sdílí obrázky či dokumenty. Něco, jako býval "kecálek" ICQ, jen intuitivnější, chytřejší a doplněný o řadu dalších nástrojů. Hlavně v technologické komunitě Slack získal za těch šest let, co je na trhu, spoustu fanoušků a často se o něm hovoří jako o zabijákovi e-mailů. Denně ho používá kolem 15 milionů lidí, a to i těch, kteří pracují například v IBM a v dalších velkých firmách.

  • Slack je na newyorské burze teprve rok a má pětasedmdesátkrát méně zaměstnanců (150 tisíc vs. dva tisíce
  • Aplikace měla premiéru v roce 2014 a celkem rychle bylo jasné, že bude mít úspěch. Butterfield tentokrát neudělal tutéž chybu co s Flickrem a odolal nabídkám, aby Slack prodal. "Kdybychom s Flickrem počkali půl roku, dostali bychom mnohem víc peněz. Kdyby rok, dostali bychom desetkrát tolik. Tehdy to ale nešlo jinak, útoky z 11. září byly pořád ještě relativně čerstvé, stejně jako splasknutí internetové bubliny, všichni nám radili, ať tu nabídku raději přijmeme 
  • tržní cena celého Slacku pohybuje na úrovni 17 miliard dolarů a těch osm procent, které v něm Stewart Butterfield coby jeho spoluzakladatel a generální ředitel stále drží, má hodnotu více než miliardy dolarů 
  • Kvůli pandemii a tlaku na práci na dálku mu raketově roste počet zákazníků i obrat. Za poslední kvartál utržil 202 milionů dolarů, o polovinu více než ve stejném období loni. 

2.12.2020 Americký výrobce podnikového softwaru Salesforce.com se dohodl na převzetí komunikační aplikace Slack za 27,7 miliardy dolarů (přes 600 miliard Kč). Oznámila to v noci na dnešek firma. Dohodnutá transakce je největší akvizicí v historii společnosti Salesforce.com, napsala agentura Reuters.

Převzetí pomůže firmě Salesforce.com v konkurenčním boji se softwarovým gigantem Microsoft. Přichází v době rozmachu práce z domova, který je důsledkem pandemie nemoci covid-19. Salesforce.com bude moci díky akvizici nabízet podnikům sjednocenou platformu k vzájemnému propojení jejich zaměstnanců, klientů a partnerů a aplikací, které používají, píše Reuters.

Aplikace Slack slouží k týmové komunikaci. Vznikla v roce 2009 a koncem letošního března měla kolem 12,5 milionu uživatelů. Jejím hlavním konkurentem je služba Microsoft Teams. Ta vznikla v roce 2016 a v současnosti má přes 100 milionů uživatelů, píše server BBC.

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4556136/salesforcecom-kupuje-aplikaci-slack-za-277-miliardy-dolaru.html

31.7.2020 https://vikend.ihned.cz/c1-66797240-slack-se-siri-v-tymech-jako-virus-jeho-principal-je-filozof-ktery-chce-sesadit-microsoft

zobrazit více..
Loading...