Disruptoři

disruptoři jsou narušitelé zaběhaných pořádků, kteří díky inovacím tlačí byznys vpřed.

Liftago, Uber, AirBnB, atd.

Pilulka.cz

Pilulku v roce 2013 založili bratři Kasové, jejich e-shop a síť 150 lékáren s logem Pilulka.cz posouvá těžkopádný farmaceutický byznys směrem k digitální budoucnosti. Za loňský rok měla celá skupina obrat bezmála 2,5 miliardy korun a skončila v mírném provozním zisku. Kromě Česka působí také na Slovensku a v Rumunsku a letos se chystá vstoupit do Maďarska.

Kiwi.com

Americká společnost Airbnb, 

prostředkovává ubytování v soukromí 

  • 28.3.2020 Šíření koronaviru těžce zasáhlo cestovní ruch, a tím i aktivity společnosti Airbnb. Světová organizace cestovního ruchu (UNWTO) v pátek předpověděla, že pandemie způsobená koronavirem letos povede k propadu turistického sektoru o 20 až 30 procent.

Rohlík.cz

Tomáš Čupr (37) je zakladatel Rohlík.cz, stál u vzniku a růstu online služeb jako Slevomat, DámeJídlo. Nová iniciativa urychlí masovou digitalizaci kamenného maloobchodního prodeje v Česku. "Ta by za běžných okolností trvala mnoho let, a teď je pravděpodobné, že k ní dojde během pár týdnů.

  • 27.3.2020 spustil projekt nakupbezpecne.cz, Máme dva cíle: dostat lidi z front v obchodech a pomoct menším obchodníkům, kteří teď trpí. Jde o internetovou platformu, která dokáže zdigitalizovat každý krám i krámek v Česku. Jednoduše řečeno: obchod si do služby Nakup bezpečně přidá svůj sortiment (zejména potraviny, léky, drogerie) a zákazníci si u něj mohou nakoupit online z domova. Vyberou si i časový slot, ve kterém si pak nákup v prodejně vyzvednou, aby nemuseli procházet mezi regály a čekat ve frontách u pokladny.
  • Pro obchodníky i pro uživatele je služba Nakup bezpečně zdarma. Čupr doufá, že se během několika dnů na platformě objeví tisíce obchodů z celé země. "V první fázi to budou spíš malé krámky, co jsou všude po republice, a snad přesvědčím řetězce, aby se do toho zapojily 
  • 27.3.2020 startuje služba SuchyRohlik.cz, která umožní na největším českém online supermarketu nakupovat všem zákazníkům v celém Česku (Rohlík.cz je aktuálně dostupný jen v Praze, Brně, Olomouci, Plzni, Liberci a souměstí Hradec Králové - Pardubice). Půjde však jen o trvanlivé potraviny a drogerii s doručením druhý den od objednání.
  • https://www.forbes.cz/nakup-bezpecne-cupr-startuje-sluzbu-ktera-z-kazdeho-kramu-udela-e-shop/ 
zobrazit více..
Loading...