Byrokracie (neřiditelný Titanic)

Byrokracie (neřiditelný Titanic)

Byrokracie je další z nástrojů Kapitalismusu 21. století, která dále prohlubuje nerovnováhy ve společnosti a zvyšuje polarizaci ve společnosti a chudobu. Vytváří nepropustnou bariéru (spleť zákonů a nařízení, které se stále bobtnají, mění a novelizují) mezi chudými, méně vzdělanými lidmi (Masy) a vládnoucí menšinou (Elita).

  • Západní demokracie tolerují Daňové ráje, brání zdanění neproduktivní činnosti (investice na burze, atd.), které ale současná politická elita díky např. "tlakům lobbistů", daňovým rájům, komplikovaným a děravým zákonům není schopna rychle a efektivně realizovat, jen v USA stát přichází o cca 600 miliard USD ročně (Ray Dalio
  • Byrokracie nakonec způsobí paralýzu současných států a jejich kolaps, důsledkem bude nástup digitálního diktátora a Technokracie (DVS)
  • JUDr. Daniela KovářováSložitost zákonu, v Česku máme cca 2 milionů zákonu, jejich prostudování by trvalo 7 roků a za tu dobu by se ještě několikrát změnily, neexistuje člověk, který by je všechny přečetl a znal, přesto neznalost zákona neomlouvá (2020)  
zobrazit více..
Loading...