Prof. Vladimír Beneš

Prof. Mudr. Vladimír Beneš, DrSc.

Profesor Vladimír Beneš (30.7. 1953) světově uznávaný neurochirurg, přednosta Neurochirurgické kliniky Ústřední vojenské nemocnice Praha a 1. LF UK. Jeho otec Vladimír (1921) je jedním ze zakladatelů neurochirurgie u nás. Není nic důležitějšího než dělat, co tě baví. Já se například vůbec nestarám o výplatní pásku, protože co člověk k životu potřebuje? Bydlet v jednom baráku, jezdit v jednom autě a párkrát za rok vyrazit do ciziny, to stačí. Práci vnímám jako koníčka, mám pocit, že jsem v životě nepracoval ani jediný den, a tak jsem nikdy nemohl vyhořet."

  • má za sebou více než 8000 operací mozku (8.1.2021)

8.1.2021 Opatření jsou pouze pro to, abychom uchránili společnost a šíření nemoci zpomalili," uvedl neurochirurg Vladimír Beneš v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Jedinou cestou z koronavirové krize ven je podle něj očkování. Největší nápor zdravotnictví zažívá nyní, obecně jsou ale kapacity obrovské, nyní ale zažívá velký nápor. "Až si zdravotnictví uleví od covidu, tak to zvládne. Největší dopad zažívají zdravotníci právě teď, kdy jsou těstě pod stropem kapacit, a o moc více nejsou schopni přijímat," doplnil. 

  • Česká republika vrátí postupně do normálu v druhé polovině letošního roku. "Je potřeba, abychom se vrátili zpět do normálního života. Teď o Vánocích bylo vidět, že jsme kromě venčení psa nemohli nikam jít. Vše je zavřeno a člověku to už leze na mozek. Člověk je stádní opice a potřebuje kontakty 
  • https://cnn.iprima.cz/neurochirurg-benes-nejvetsi-dopad-koronavirove-pandemie-zaziva-zdravotnictvi-ted-16513

Vladimír Beneš 2. díl: Obávám se vývoje spojení mezi mozkem a počítači a etických problémů 31.10.2020

Vladimír Beneš 1. díl: Jediná entita podobná mozku je vesmír, svou nepoznatelností a nekonečností 30.10.2020

zobrazit více..
Loading...