Závislosti

Závislosti: V České republice dlouhodobě klesá u dětí konzumace alkoholu a kouření cigaret, naopak dynamicky roste závislost ninternetu, hrách a mobilním telefonu.

  • závislost (strach, lež, peníze, drogy, moderní technologie atd.) je otroctví a vnitřní otroctví vede k vnějšímu otroctví, láska a rozvoj je nejlepší ochrana před otroctvím (nejhorší je zoufalství, sklíčenost a odsuzování) Sergej Lazarev

Závislost na internetu a mobilních telefonech:

  • nejohroženější je věková kategorie 10 -15 roků, nepřetržitě na síti je až 10% z nich
  • patologicky závislých školáků na internetu může bý cca 50 000
  • překvapivé je, že asi 20% školáků internet a sociální sítě téměř nepoužívají
  • dopaminová závislost

Nomofobie

Stále více lidí v poslední dobe po celém světě trpí závislostí na chytrých telefonech a nomofobií, tedy strachem ze ztráty mobilního signálu či vybití baterie. Moderním úkazem jsou i takzvané fantomové vibrace mobilního telefonu, které vytvářejí v uživateli pocit, že danému jedinci přišla nějaká zpráva a mobil vibruje, přestože tomu tak není.

Upozornění: níže uvedené informace (připisované vlastnosti bylinek či rostlin ve smyslu zabránění určité lidské nemoci, schopnosti zmírnit ji nebo ji vyléčit) nejsou schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU a nelze tyto účinky považovat za schválené lékařské účinky, jde tedy o neschválené nepotvrzené tvrzení, přestože byly převzaty z "odborné literatury" (např. Janča, Zentrich, Váňa, E. Havelka, W.D. Storch, Alena Hamplová atd.) či informačního a vyhledávacího portálu seznam.cz. Provozovatel stránek AWAshop.cz upozorňuje, že nezodpovídá za špatné vyložení uvedených informací.

zobrazit více..
Loading...