ČEZ

p>Státy dlouhodobě využívající společnosti ČEZ, ve kterých vlastní 70% podíl, o rozšíření jaderných elektráren, aby nahradily bloky, které mají překročit v příštích desetiletích, a mohou být použity i na malé uhlí, které mohou být provedeny ve vaší provozní operaci. Výnosy z úroků na financování staveb jsou klíčové, protože investice do jaderných elektráren se budou vyplácet z výnosů z prodaných elektřin. Čím dražší jsou úvěry, tedy více spotřebitelů za elektřinu z jádra zaplatí. Vládní propočty nyní počítají s tím, že díky půjčování od státu a nákladů na financování stavby se bude elektřina z Dukovan pohybovat mezi 50 a 60 lety za jednu megawatthodinu.

19.11.2020 Zadávací dokumentace k výběrovému řízení na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany dostatečně nezohledňuje bezpečnostní zájmy státu, upozorňují podle zjištění webu iROZHLAS.cz české tajné služby a ministerstva vnitra a zahraničí. Vládě doporučují, aby s výzvou k účasti v tendru vůbec neoslovovala rizikové uchazeče. Polostátní společnost ČEZ, která je investorem projektu, chce tendr vypsat do konce letošního roku  

12.11.2020 ČEZ: Z prodeje aktiv lze v 1H21 počítat s mimořádnou dividendou cca 20 Kč + řádná divi 38 Kč. Dřívější odchod od uhlí v roce 2038 by měl dopad na provoz pouze jedné zbývající 660MW uhelné elektrárny, ale výrazně by zlepšil tzv. ESG rating firmy již v blízkém období.

9.11.2020 ČEZ a britská Rolls-Royce podepsaly dohodu o porozumění v oblasti malých modulárních reaktorů, společně budou sdílet technické poznatky a detailně posoudí možnost uplatnění těchto jaderných zařízení v ČR (ČEZ)

1.10.2020 ČEZ jako první energetika v Česku po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu. Ceníky na dobu neurčitou klesnou v průměru o 9 % u elektřiny a o 11 % u plynu, uvedla dnes firma

10.8.2020 Energetická společnost ČEZ v prvním pololetí letošního roku meziročně navýšila čistý zisk i tržby. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Důvodem jsou podle nich mimo jiné vyšší prodejní ceny elektřiny. V loňském prvním pololetí zvýšil ČEZ čistý zisk meziročně o 45 procent na 11,2 miliardy korun, tržby vzrostly o 13,8 miliardy na 100 miliard korun. Analytici odhadují, že letošní pololetní tržby ČEZ 100 miliard překonají, čistý zisk by se pak mohl pohybovat kolem 16 miliard korun. Pololetní výsledky i výsledky za samotné druhé čtvrtletí oznámí firma v úterý ráno (ČTK) 

7.8.2020 Energetická skupina ČEZ vede exkluzivní jednání o prodeji svých rumunských aktiv s uchazečem, který předložil nejlepší nabídku. Podle rumunských novin Ziarul Financiar je zájemcem firma Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA) (ČTK) 

4.8.2020 Trojice velkých přečerpávacích vodních elektráren Dlouhé stráně, Dalešice a Štěchovice II, které patří společnosti ČEZ, vyrobila v letošním prvním pololetí 652 mil. kWh elektřiny, meziročně o 23,3 % více. ČTK to dnes řekl mluvčí ČEZ Martin Schreier (ČTK)

16.7.2020 Nový jaderný blok v Dukovanech by stát při výstavbě mohl financovat bezúročně, za provozu se počítá s úrokem dvě procenta. Stát by měl energetické společnosti ČEZ na výstavbu poskytnout půjčku. Na stavbě by se měl podílet ze 70 procent. Zbytek by měl zaplatit ČEZ, který bude hradit také všechny případné dodatečné náklady. Vyplývá to z materiálu k modelu financování nového jaderného zdroje, který by měla v pondělí projednat vláda (ČTK) 

29.6.2020 Valná hromada energetické společnosti ČEZ dnes bude schvalovat dividendu z loňského zisku ve výši 34 korun za akcii před zdaněním. Pokud valná hromada rozhodne podle návrhu představenstva, bude mezi akcionáře rozděleno 18,3 miliardy korun a stát jako majoritní akcionář získá zhruba 12,8 miliardy korun. Z předloňského zisku vyplatil loni ČEZ akcionářům dividendu 24 korun za akcii, nejnižší za 12 let. Předloni byla dividenda 33 korun za akcii (ČTK) 

18.5.2020 ČEZ Distribuce investuje do svých sítí do roku 2025 přes 83 miliard korun. Více než čtvrtina plánovaných výdajů, přes 23 miliard korun, bude směřovat do digitálních technologií. Zástupci firmy to uvedli na dnešní tiskové konferenci v transformovně v pražských Řeporyjích. Důvodem navýšení investic do distribučního zařízení je podle nich změna distribučního prostředí, kdy sílí potřeba rychlejšího přístupu k informacím, a přechod k decentrální energetice. Loni firma investovala do sítí přes 11 miliard korun (ČTK)

28.5.2020 Valná hromada energetických společností ČEZ, která se účastní v pondělí 29. června v Kongresovém centru v Praze, prozkoumává kromě návrhu představenstva na výplatě také dividendy z loňského zisku ve výši 34 korun za akcii vzít další tělo. Půjčování vhodné o vyčlenění zbývající části elektráren Mělník do dceřinné firmy Energotrans nebo prezentace informací o přípravě nových jaderných zdrojů v Dukovanech. Vyplňte na pozvánky na valnou hromadu, zveřejněné na webových stránkách firmy (ČTK)

28.5.2020  Stát hodlá půjčky energetické společnosti ČEZ peníze na plánovanou expanzi za 160 miliard korun v elektrárnách Dukovany, uvedl ve čtvrtek ministr průmyslu Karel Havlíček v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Takový krok může vláda doposud odmítala.

"Stát si půjčí zvlášť. Může si to půjčit levně", uveďtel Havlíček. Kdyby si ČEZ měl půjčku od banky, podle havlíčkových propočtů na úrocích platil osm až 10 procent ročně. 

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4416128/hn-stat-cezu-penize-na-nove-jaderne-bloky-pujci.html

17.3.2020 ČEZ předprodal 86% elektřiny na rok 2020 na průměrné ceně 43,6 EUR / MWh (43,2 byl stav do konce září), pro 2021 57% produkce na průměrné ceně 45,7 EUR / MWh (45,4 byl stav k září) (Reuters) ČEZ za rok 2019 s očištěným ziskem 18,9 mld. Kč při výhledu firmy 17-18 miliard. Kč. Pro 2020 očekávejte čistý zisk 21-23 miliard. Kč, EBITDA 63-65 mld.

Výroba elektřiny dosáhla 64,6 TWh, meziročně o 2 % více. V paroplynové elektrárně Počerady vzrostla díky vysoce příznivým tržním podmínkám výroba více než dvojnásobně a dosáhla rekordních 3,7 TWh. V bezemisních jaderných zdrojích se loni vyrobilo 30,2 TWh, meziročně o 0,3 TWh více. 

zobrazit více..
Loading...