Záhadný monolit

Záhadný monolit

Monolit byl poprvé zaznamenán 18. listopadu 2020 v americkém Utahu posádkou vrtulníku při sčítání ovcí tlustorohých, o týden později zmizel. Později se vyskytl také v horách Kalifornie a na kopci v severním Rumunsku. 

  • 18. listopadu 2020 byl monolit (3,6 metru vysoký kovový kvádr ) poprvé zaznamenán v americkém Utahu, pomocí satelitních snímků zjistili, že předmět se na místě objevil mezi srpnem 2015 a říjnem 2016. Od té doby stál na místě nezpozorován.
  • 26. listopadu 2020 byl záhadný monolit nalezen na kopci Batca Doamnei ve městě Piatra Neamţ v severovýchodním Rumunsku. 
  • ve středu 2. prosince 2020 se velmi podobný trojboký hranol objevil také v Kalifornii v parku Atascadero mezi San Franciskem a Los Angeles, ale již den nato opět zmizel, údajně byl odstraněn skupinou mladíků. 
  • 6.12.2020 Na pláži ostrova Wight v jižní Anglii se objevil záhadný lesklý monolit.
  • 11.12.2020 Záhadný kovový monolit stanul na březích Visly v polském hlavním městě.  
  • 8.2.2021 Turecko, Monolit se objevil poblíž archeologického naleziště Gobekli Tepe, které leží zhruba hodinu jízdy autem od syrské hranice. 

8.2.2021 V Turecku našli další záhadný monolit. Pilíř se objevil už ve více než 10 zemích. "Podívejte se k nebi, je tam Měsíc," stálo vyryté ve staroturečtině na monolitu, který v současnosti střeží turecké bezpečnostní složky. Experti se snaží zjistit původ záhadné struktury. Chtějí především prověřit záznamy z okolních bezpečnostních kamer. Monolit se objevil poblíž archeologického naleziště Gobekli Tepe, které leží zhruba hodinu jízdy autem od syrské hranice.

Na blyštivé monolity natrefili lidé z více než deseti států. Vůbec poprvé se jeden takový zjevil v listopadu v americkém Utahu. Během dalších týdnů se další pilíře nalezly v Kolumbii, Rumunsku, Nizozemsku, Novém Zélandu či Velké Británii.

21.12.2020 Monolit na Zlínsku: dílo vtipálka nebo umělce? Byli jsme s manželem minulou sobotu na procházce za Tečovicemi směrem na Otrokovice. A najednou jsme na poli uviděli objekt. Přišlo nám to podobné jako útvary, které byly nedávno v objeveny například v Anglii. Manžel byl unesen z toho, jak byl dokonale zpracovaný, z nerezu. Trochu nás zklamalo, že byl dutý,

https://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/monolit-na-zlinsku-dilo-vtipalka-nebo-umelce-20201220.html?<br>

11.12.2020 Záhadný kovový monolit stanul na březích Visly v polském hlavním městě. Rozmnožil sérii podobných objektů, které se v poslední době objevily ve Spojených státech a v Evropě, uvedla agentura AFP s tím, že jako první si záhadného objektu všimli běžci při ranním běhu podél řeky a pak se snímky objevily v sociálních sítích a místních médiích. "Rok 2020 nepřestává překvapovat. Co to může být?" povzdychl si server Natemat.pl.

Útvar podobající se objektu z pouště v americkém státu Utah stojí u jednoho z varšavských mostů na pravém břehu Visly, uvedla televize TVN 24.

"Je zajímavé, že to nejsou totožné stavby. Vypadají podobně, ale pokaždé je to jiný exemplář," poznamenal Natemat s tím, že cosi podobného bylo zaznamenáno také v Nizozemsku.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/zahadny-kvadr-z-utahu-se-objevil-i-ve-varsave-monolit-objevili-bezci-u-reky-visly.A201211_080358_ln_zahranici_libs?

7.12.2020 Na pláži ostrova Wight v jižní Anglii se objevil záhadný lesklý monolit. Podobné objekty se v předchozích týdnech našly také ve Spojených státech a v Rumunsku, informovala v pondělí stanice BBC.

Kovový hranol vysoký 2,2 metru byl na pláži spatřen v neděli večer. Kdo jej tam umístil, není stejně jako v předchozích případech jasné.

Monolit byl poprvé zaznamenán 18. listopadu v americkém Utahu posádkou vrtulníku při sčítání ovcí tlustorohých, o týden později zmizel. Později se vyskytl také v horách Kalifornie a na kopci v severním Rumunsku.

Nález a spekulace, odkud se předmět vzal, vzbudil rozruch na sociálních sítích. Mnoho uživatelů se domnívá, že jde o uměleckou instalaci neznámého sochaře, podle jiných však mohli objekt umístit do pouště návštěvníci z vesmíru.

Další dávají monolit do souvislosti se sci-fi filmem 2001: Vesmírná odysea Stanleyho Kubricka, ve kterém se objevují podobné černé předměty vytvořené neznámým mimozemšťanem.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/zahadny-monolit-se-nove-objevil-na-plazi-v-jizni-anglii-stale-neni-jasne-kdo-za-tim-stoji.A201207_124524_ln_zahranici_lihav?

1.12.2020 Krátce poté, co sociální sítě a média po celém světě zaujala zpráva, že v utažské poušti zmizel záhadný kovový monolit, se objevil další. Tentokrát v Rumunsku. Podle zahraničních médií byl nalezen 26. listopadu na kopci Batca Doamnei ve městě Piatra Neamţ v severovýchodním Rumunsku.

  • Oproti tomu z Utahu byl však nižší a byly na něm patrné spáry po svařování. Rumunská policie se rozhodla, že zahájí vyšetřování - monolit se totiž objevil v archeologicky chráněné oblasti. Čtyři dny poté zmizel. "Konstrukce vysoká 2,8 metru zmizela přes noc stejně tiše, jak byla na místo v minulém týdnu postavena," cituje místního novináře agentura Reuters.
  • https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zahadne-monolity-se-objevuji-ruzne-po-svete-nikdo-nevi-proc/r~509bcdd2356011eba6f6ac1f6b220ee8/#

Podivná struktura z tmavého kovu je vysoká necelé čtyři metry (tři metry a 96 centimetrů) a pokrytá něčím, co vypadá jako řada načmáraných kruhů. Podle webu HuffPost připomíná trochu zbytky petrodavské dácké pevnosti, o níž se předpokládá, že byla ve druhém století zničena Římany. 

https://www.denik.cz/veda-a-technika/rumunsko-monolit.html<br>

30.11.2020 Záhadný lesklý kvádr, který byl spatřený v odlehlé poušti na jihovýchodě Utahu před dvěma týdny, je pryč, upozornila agentura Reuters. O zmizení informovaly úřady a na sociálních sítích se objevily fotografie z místa, na kterých je vidět jen hromada kamení a malý kousek kovu ve tvaru trojúhelníku, které na místě zůstaly.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/zahada-neznameho-monolitu-v-utahu-se-zvysuje-tajemny-objekt-z-pouste-zmizel.A201130_072434_ln_zahranici_lihla

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kovov%C3%BD_monolit_v_Utahu

zobrazit více..
Loading...