Josef Středula

Josef Středula

Narodil se 12. listopadu 1967 v Opavě. Po studiu na střední strojnické škole krátce pracoval ve Vítkovických železárnách. Od roku 1993 je profesionálním odborářem, takřka celou svou kariéru spojil s odborovým svazem Kovo, který sdružuje organizace z průmyslových podniků. V letech 2005 až 2014 ho vedl, pak se stal šéfem Českomoravské konfederace odborových svazů. Pravidelně se spekuluje o jeho vstupu do politiky, případně prezidentské kandidatuře. On sám tyto spekulace odmítá. Je ženatý, má dvě děti, ve volném čase se věnuje fotografování.

Josef Středula, názory, teze:

20.5.2020 

  • Kurzarbeit má být štědrý jako v Německu a podpora 100 % jako v Dánsku. Deficit 600 miliard není problém
  • Stále to bohužel realisticky vypadá na 400 až 450 tisíc nezaměstnaných a propad ekonomiky o 5 - 9 %
  • Už máme i signály, že následkem toho redukují počet pracovních dnů z pěti na čtyři, lidé v tom případě přijdou až o 25 %příjmu

10.3.2021 10.3.2021 Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula zvažuje kandidaturu na prezidenta. Ve středu to řekl v internetovém pořadu Prostor X. Mezi největšími favority na budoucího prezidenta v prosinci patřil podle bookmakerů právě předseda vlády Babiš či kandidát z roku 2018 senátor Pavel Fischer.

Pokud jde o bývalé adepty na post hlavy státu, kandidaturu potvrdil i senátor Marek Hilšer a spekuluje se také o senátorovi Jiřím Drahošovi, který se minule dostal do druhého kola.

Jako o dalších možných uchazečích se v poslední době mluví například také o bývalém prezidentu Václavu Klausovi, eurokomisařce Věře Jourové nebo Miroslavu Kalouskovi, který v lednu složil poslanecký mandát za TOP 09. Kandidaturu nevyloučil ani bývalý předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/stredula-zvazuje-kandidaturu-na-prezidenta-40353466#

zobrazit více..
Loading...