Bayer

Bayer

Začátkem února 2021 se Bayeru podařilo urovnat rozhodující část sporu. Celkové odškodnění má firmu přijít zhruba na 11,6 miliardy dolarů. To je asi pětina částky, kterou Bayer za Monsanto zaplatil. 

Bayer převzal v roce 2018 americkou firmu Monsanto.

25.2.2021 Německý chemický a farmaceutický koncern Bayer vykázal za loňský rok ztrátu 10,5 miliardy eur (274 miliard Kč), což je nejvíce v historii podniku. Na vině byla především nutnost dát stranou peníze na urovnání glyfosátové aféry americké firmy Monsanto, kterou Bayer převzal v roce 2018. Firma o tom informovala ve svém dnešním sdělení.

V roce 2019 byl Bayer v zisku 4,1 miliardy eur. Tržby za loňský rok klesly vinou výkyvů měnových kurzů téměř o pět procent na 41,4 miliardy eur (1,1 bilionu Kč). 

3.2.2021 Společnosti Bayer se podařilo urovnat rozhodující část sporu o herbicid Roundup, který údajně způsobuje rakovinu. Americkým stěžovatelům zaplatí odškodné dvě miliardy dolarů (zhruba 43 miliard korun). Dohoda znamená podle agentury DPA novou naději na brzký konec glyfosátové aféry, kterou německá firma musela řešit poté, co v roce 2018 převzala americký podnik Monsanto, který kontroverzní přípravek vyrábí. Celkové odškodnění má firmu přijít zhruba na 11,6 miliardy dolarů. To je přibližně pětina částky, kterou společnost zaplatila za Monsanto.

Tvrzení, že přípravek na hubení plevele na bázi glyfosátu způsobuje rakovinu, Bayer popírá. Glyfosát je nejrozšířenějším herbicidem na světě a Roundup byl prvním produktem, který byl na této látce založený. Produkt zůstane na trhu a Bayer požádá americkou agenturu pro ochranu životního prostředí, aby směl na etiketě uvádět odkaz na vědecké studie o herbicidu.

https://www.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/dozvuky-roundup-afery-bayer-na-urovnani-sporu-o-herbicid-vyplati-dalsi-miliardy-dolaru-1377639?

2.12.2020 Bayer chce urychlit a podpořit vývoj buněčné a genové terapie. Nová platforma bude poskytovat služby, jako je výzkum, výroba, klinický vývoj a řízení projektů na podporu nového podnikání. Společnost Bayer získala společnosti zabývající se buněčnou a genovou terapií BlueRock Therapeutics a Asklepios Biopharmaceutical v letech 2019 a 2020

21.8.2020 Bayer zaplatí zhruba 1,6 mld. USD na vyřešení většiny podaných i nepodaných amerických žalob kvůli zařízení pro ambulantní sterilizaci žen Essure (Bloomberg) 

20.8.2020 Německý výrobce léků a pesticidů Bayer zaplatí v USA zhruba 1,6 miliardy dolarů (35 miliard korun) za urovnání většiny žalob týkajících se jeho antikoncepčního prostředku Essure. Dohoda podle Bayeru pokrývá zhruba 90 % z téměř 39 tisíc žalob. (ČTK)  

zobrazit více..
Loading...