Bezpečnost

Bezpečnost

NÚKIB

NÚKIB funguje od srpna 2017, vyčlenil se z Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ), odkud převzal agendu kybernetické bezpečnosti a část zaměstnanců. Mezi činnosti vyčleněné z NBÚ patří například ochrana utajovaných informací v informačních a komunikačních systémech, kryptografická ochrana a neveřejná služba v rámci družicového systému Galileo. Zabývá se také přípravou legislativy implementací příslušných evropských směrnic do českého právního řádu. Rozpočet pro rok 2019 počítá s 352,5 milionu korun. Úřad sídlí v Brně.

14.1.2020 Největší nebezpečí pro světové firmy pro letošní rok představují kybernetické hrozby. Riziko přerušení provozu se po sedmi letech na vrcholu žebříčku ocitlo na druhém místě. Na třetím skončily podle 2700 odborníků na vývoj rizik ze 102 zemí světa změny v legislativě a regulaci. Vyplývá to ze studie pojišťovny Allianz (Reuters)  

16.12.2019 Vláda odvolala šéfa NÚKIB Navrátila, který varoval před Huawei. "Vláda jednomyslně přistoupila k odvolání Ing. Navrátila z důvodu, že funkci ředitele NÚKIB nevykonával v požadované kvalitě a s potřebnou odborností a projevovaly se jeho nedostatečné manažerské a komunikační schopnosti," uvedl pro ČTK Babiš.

zobrazit více..
Loading...