Penta

Penta

Skupina Penta vlastní v Česku (2020):

Lékárny Dr. Max: Se 450 pobočkami největší lékárenská síť v ČR (15 % trhu). Značka je lídrem také v SR a Rumunsku, významná je i v Polsku, dále expanduje. Nejziskovější část Penty.

Reality: V Praze projekty Waltrovka, Florentinum, zástavba okolí Masarykova nádraží aj. Penta staví také na Slovensku či v Polsku. Celkem 26 projektů, aktiva přes 1,1 mld. eur.Nejrychleji rostoucí segment Penty.

Fortuna Game: Součást skupiny Fortuna Entertainment Group (největší provozovatel kurzových sázek a her ve střední a východní Evropě).

Zdravotnictví: V České republice Penta vlastní pět nemocnic a řadu ambulancí, dvě další nemocnice provozuje. Má podíl v síti Alzheimer Home. Další zdravotnické aktivity má na Slovensku a v Polsku.

Průmysl: Letecká továrna Aero, Gehring Technologies.

Média: Vltava Labe Press (vydává regionální Deník aj.).

Finance: Privatbanka (zastoupení slovenské banky zaměřené na privátní a korporátní služby).

1.12.2020 Druhý nejbohatší Slovák má na krku obvinění z korupce a legalizace příjmu z trestné činnosti. Spolumajitele Penta Investments Jaroslava Haščáka v úterý odpoledne zadržel vyšetřovatel poté, co byl předvolán k výslechu. V sídle Penty v bratislavském Digital Parku zasahovaly desítky policistů. Na otázku novinářů, z čeho je obviněn, Haščák odpověděl: "To nevím ani já."

O policejní razii u miliardáře Haščáka jako první informoval Deník N. Podle informací portálu aktuality.sk vyšetřovatel obvinil i bývalého šéfa kontrarozvědky Slovenské informační služby Ľubomíra Arpáše a jeho manželku Danu.

https://forbes.cz/policejni-razie-v-sidle-penty-hascaka-obvinili-z-korupce-a-prani-spinavych-penez/<br>

zobrazit více..
Loading...