Digitální měnová reforma

Digitální měnová reforma

Rokem 2021 jsme vstoupili do věku Vodnáře, kdy končí starý systém a vzniká nový (Velký Reset, The Great Reset), jehož základy byli postaveny min. před 30 roky a možná již v 60 letech minulého století. Digitální měnová reforma je jen malou součástí velkého celku, který můžeme nazvat, metavesmírTechnokracie v DVS. Pro svoji realizaci používá řadu nástrojů včetně digitální ekonomiky.

Hypotéza: v tomto desetiletí nás čeká krach současného měnového finančního systému a proběhne digitální měnová reforma (odhad 2020 - 2022, Pavol Lupták), která bude spojená se zavedením kontrolované společnosti (Projekt TOTAL CONTROL, Technokracie) a koncem demokracie. Výsledkem budou bezhotovostní digitální měny postavené pravděpodobně na technologii blockchainu (jediným tlačítkem tak dojde k digitální měnové reformě po kolapsu současných měn). Jde o řízený proces" pánů za oponou", který se urychlil spouštěčem jménem pandemie koronaviru (je nazývána viníkem, ale realita je jiná), na kterou se svede vše. Další vysoké zadlužování států, firem a obyvatel, kolaps demokracie, nestabilní a omezené zdroje energie a dalších surovin při současném propadu globální ekonomiky dochází k nárůstu sociálního napětí (ztráta důvěry ve stát a jeho instituce), nespokojenosti, polarizace, agrese a chudnutí většinové části obyvatel, to umožňuje nástup kontrolované společnosti, nového přerozdělení světa. To vše vytváří ideální podmínky pro realizaci nejenom digitální měnové reformy díky pádu světového měnového systému. Výsledkem procesu bude ještě věcí koncentrace moci a bohatství "pánů za oponou".

Jedním ze signálů, že se blíží kolaps současného systému a digitální měnová reforma je zastavování koloběhu peněz (z peněženek za zboží a služby a tím pokles spotřeby), vrtulníkové peníze, záporné úrokové sazby, nové digitální měny, sociální bonus, digitální nepodmíněný příjem, zadlužování států, růst cen (kryptoměn, drahých kovů, bytů a akciového trhu) bankovní identita a držení hotovosti většinovou populací.

  • Zastavení koloběhu peněz je urychleno nástrojem epidemie koronaviru.

Co můžeme o čekávat za změny spojené s globálním digitálním měnovým systémem?

Současný měnový systém postavený na rezervní měně dolaru (petrodolaru, který je provázán s těžbou ropy) čeká kolaps díky nesplatitelným dluhů, pánové za oponou již mají připravený nový globální měnový sytém ( v novém systému je ropa nahrazena elektrickou energií a s tím spojenými důsledky), který bude mít digitální virtuální měny na které si již nebudeme moci sáhnout. Skončí éra papírových peněz.

  • Čekají nás velké cenové skoky, protože některé komodity (monetární kovy - zlato, stříbro a další strategické komodity včetně potravin a vody) jsou uměle držené dole, běžní lidé je nebudou moci pravděpodobně vlastnit (jedinými vlastníky monetárních kovů budou "pánové za oponou", a obyvatelé je budou muset vyměnit za virtuální digitální měny).
  • Digitální bankovní identita, digitální nepodmíněný příjem.
  • Výsledky voleb v USA (3.11.2020) určí také globální směřování světa v oblasti ekonomiky, měnového systému a civilizace na globální úrovni.
  • Čeká nás kontrolovaná společnost se sociálním bonusem (díky tomu, že Evropa zaspala si musíme vybrat západní a nebo východní Technokracii, to může způsobit rozpad EU).
  • Čeká nás ještě větší koncentrace majetku do rukou úzké skupiny "pánů za oponou" a chudoba (chudoba je současně cestou k osobnímu duchovnímu růstu přes osobní poznání) u většinové populace, která bude v digitálním otroctví a podřízena digitálnímu diktátorovi (UI).
  • Čeká nás vznik Digitálních virtuálních států (DVS) s digitálním diktátorem, vše je již připravené a otestované. Mzdy a možnosti jednotlivých lidí budou determinovány loajalitou k DVS a digitálnímu ekosystému.
  • Nastupující robotizace (průmysl 4.0) a rostoucí nezaměstnanost zvýší napětí na pracovním trhu, to zvýší tlak na sociální a zdravotní systémy, to vše přispěje k dalšímu zadlužení států a zvýší se napětí mezi bohatými a chudými. Tento proces událostí usnadní přechod na digitální měny.
  • NOVOU VIRTUÁLNÍ MĚNOU SE MŮŽE STÁT i 1 kWn = 1 TESLA
  • Čekají nás vnitřní konflikty a občanské války - redukce obyvatel.
  • Čeká nás nové přerozdělení světa, boj o nového světového lídra.
  • Čeká nás boj o ovládnutí Měsíce a Vesmíru (2022-2025).

Pro představu můžeme digitální měnovou reformu přirovnat k roku 1953, ovšem s globálním dopadem.

Běží už paralelně nový "měnový kvantový systém" s podporou klíčových globálních hráčů?

Digitální měnová reforma, zprávy z tisku:

26.12.2020 Čínský podnikatel Jack Ma patří mezi nejbohatší muže v zemi. Celkové jmění zakladatele gigantu Alibaba se pohybuje v řádu desítek miliard dolarů. Úspěšný byznysmen je pověstný sebevědomým vystupováním a odvážnou rétorikou. Na říjnovém summitu ovšem zašel daleko za hranu, kterou je komunistická Čína schopná tolerovat. A následoval tak strmý pád.

V říjnu se v Šanghaji konala technologická konference, na které Ma přítomným řekl, že se před svým projevem cítil nervózní a váhal, zdali má vůbec předstoupit, píše server Bloomberg.com. Nakonec ale přeci jen vystoupil - s dvacetiminutovou přednáškou o tom, jak komunistická vláda svými regulacemi podrývá rozvoj inovací v Číně.

Již v září zahájila Čína koordinovaný regulační zákrok, který zastavil veřejnou nabídku společnosti Ant a společně s dalšími přísnými antimonopolními kroky způsobil zhruba sedmnáctiprocentní tržní propad podnikatelovy firmy Alibaba. V prosinci pak regulační orgány zahájily antimonopolní šetření Alibaby. Na Štědrý den čínská státní správa zveřejnila, že probíhá vyšetřování z důvodu podezření na monopolní praktiky

Jack Ma, bývalý učitel, kterému se podařilo vybudovat jednu z největších asijských digitálních korporací, ztělesňuje generaci self-made podnikatelů, kterým se podařilo prosadit navzdory komunistickému režimu. O to výraznější je to ale pád. Ma dlouho budoval svou image rebela boujícího se systémem. Nejprve se prosadil jako génius online obchodu se svou první společností Alibaba, ale je to jeho druhý výtvor, který zapříčinil strmý pád.

V době, kdy v Číně nebyly schváleny platební brány zahraničních společností přišel s Alipay - všudypřítomnou službou, kterou online zaplatíte téměř vše. Od půjčky až po dovážku jídla. A Alipay měla úspěch. O třetinu zvýšila úspěšnost online nákupů na 90 % a upevnila tak dominanci společnosti Ant v digitálních platbách. Určité příměří však skončilo v září tohoto roku. Společnost Ant se chystala vstoupit na burzu a odhadovaná hodnota byla vyčíslena na závratných 315 miliard dolarů (více než 6,5 bilionu korun). Regulační úřady ovšem tvrdě zasáhly a zamezili podniku ve vstupu na burzu. "Není novinkou, že strana reguluje vše, včetně soukromých podniků a zejména soukromých finančních podniků, protože to bylo ... výslovně uvedeno v čínské ústavě," říká pro server Bloomberg Zhiwu Chen, profesor financí a ředitel Asia Global Institute na Hongkongské univerzitě. "Ale mnoho soukromých podnikatelů to nebralo vážně. Krok proti společnosti Ant tak byl pro spoustu lidí prozřením

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/strmy-pad-uspesneho-podnikatele-cine-dosla-trpelivost-se-zakladatelem-alibaby-jackem-ma.A201225_152854_ln_zahranici_lihem

25.12.2020 Čínská lidová banka (PBOC) zahájila v říjnu 2020 pokročilý experiment s digitální měnou. DCEP (Digital Currency Electronic Payment) má být digitální verze jüanu (resp. renminbi - pozn. red.) na bázi blockchainu. V roce 2019 bylo 80 % všech plateb v Číně realizováno prostřednictvím služeb WeChat Pay a AliPay. PBOC chce zajít ještě dál a prostřednictvím postupného přechodu na bezhotovostní společnost zvýšit účinnost monetární a fiskální politiky s cílem prohloubit finanční inkluzi.

Dalším přirozeným krokem bude využít novou digitální měnu jako nástroj k otevírání čínského kapitálového účtu, který je v současnosti značně omezený, takže je jüan pro všechny mimo pevninskou Čínu v zásadě nedostupný. Povolení plného přístupu cizinců na čínské kapitálové trhy do značné míry odstraní hlavní překážku, která brání zahraničním investorům používat čínský jüan v obchodě a investicích - zajistí jeho likviditu a přímý přístup k investicím na čínském území. Stabilita čínské měny a automatická sledovatelnost a dohled, který blockchainová technologie umožní, mezitím v podstatě eliminují riziko úniku kapitálu nebo nezákonných převodů mimo Čínu.

Tato myšlenka je v naprostém souladu s čínskou strategií "Dvojího oběhu", zlepšuje transparentnost uvnitř Číny a zároveň rozšiřuje využití jüanu v externích transakcích coby přitažlivé alternativy k americkému dolaru. Navíc znemožní Spojeným státům využívat dolar jako zbraň. Jelikož jde o centralizovanou měnu pod záštitou státu, bude DCEP i nadále vnímána jako "fiat měna" a nebude tak atraktivní jako decentralizované blockchainové měny, např. bitcoin.

Z čínského pohledu nejde o chybu, ale záměr - digitální jüan umožní záporné sazby pro "hotovost", a také cílení nominálního HDP bude mnohem jednodušší. Otevření čínského kapitálového účtu a vytvoření rezervní měny konkurující americkému dolaru pomůže posílit čínskou spotřebu, financovat zbrusu nový čínský důchodový systém a prohloubit tamní kapitálové trhy.

https://faei.cz/ctvrta-sokujici-predpoved-pro-rok-2021-nova-cinska-digitalni-mena-prinese-zasadni-zmenu/<br>

18.12.2020 Bulharský premiér Bojko Borisov očekává příchod bezprecedentní finanční a ekonomické krize. Evropské státy podle něj začnou bankrotovat nebo budou mít 15% deficity (The Capitals) 

8.12.2020 Podíl bezhotovostních transakcí letos poprvé převýšil platby hotovostí. Vyplývá to z podzimního průzkumu společnosti Mastercard. Na 45 % respondentů začalo kvůli koronaviru častěji platit bezhotovostně. Hlavním důvodem změny nebyly vyšší nároky na hygieničnost, ale potřeba rychle a bezproblémově zaplatit bez nutnosti přepočítávat hotovost a nezdržovat ostatní nakupující, dodal Mastercard 

27.11.2020 Libra, digitální měna firmy Facebook, je připravena na spuštění v lednu, avšak v omezeném formátu. Uvedl to dnes list Financial Times s odvoláním na tři zdroje zapojené do projektu. Facebook ohlásil plán vytvoření nové digitální měny loni v červnu, od té doby svůj projekt výrazně upravil, aby pro něj zajistil souhlas regulačních orgánů.

  • Podle FT se Asociace Libra, která má vydávat a spravovat měnu, rozhodla, že digitální měna bude vázána na dolar.
  • Původně měla být libra globální měnou vázanou na koš různých státních měn a dluhopisů. Původní plány Facebooku vyvolaly mezi regulátory, centrálními bankéři a politiky obavy, že nová digitální měna by mohla destabilizovat měnovou politiku, usnadnit praní špinavých peněz a narušit ochranu soukromí. Některé země, včetně Německa a Francie, daly najevo, že se budou snažit tuto měnu zablokovat.
  • Asociace Libra, jejíž je Facebook jedním z 27 členů, podle FT usiluje o to, aby švýcarský regulátor souhlasil s vydáním řady digitálních měn nazývaných stablecoiny, které budou vázané na jednotlivé tradiční měny, a také měnu vázanou na tyto jednotlivé stablecoiny. Zatím však mají být k dispozici pouze stablecoiny kryté dolarem, další měny mají být spuštěné později.
  • Švýcarský regulátor FINMA pouze potvrdil své prohlášení z dubna, kdy uvedl, že přijal žádost o platební licenci pro libru, napsala agentura Reuters.
  • Stablecoin je formou kryptoměny, která je vytvořena tak, aby minimalizovala nestabilitu ceny běžnou u klasických kryptoměn, jako jsou bitcoiny. Je proto vázána na určitá aktiva, jako jsou peníze, zlato nebo kovy. Je tak teoreticky vhodnější pro platby a převody peněz.
  • https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4552763/digitalni-mena-facebooku-by-mela-byt-spustena-v-lednu.html  

28.10.2020 Evropská centrální banka zveřejnila svou analýzu týkající se možnosti zavedení digitálního eura a ta si podle FTAlphaville získala velkou pozornost. Například Martin Sandbu na stránkách Financial Times psal, že nyní již nemusí trvat dlouho a eurozóna bude mít svou vlastní digitální měnu, za kterou bude stát ECB. Sandbu se dokonce odvážil predikovat, že se tak stane do roku 2025.

  • Plány Facebooku na vytvoření digitální měny Libra jsou od počátku "mizerné". Jejich zveřejnění mělo ale významný vedlejší efekt, protože donutilo centrální banky k tomu, "aby se probudily a věnovaly se významným slabinám současného systému fungování jejich měn". Jinak řečeno, Libra donutila centrální banky přiznat si, že i přes desetiletí digitalizace jsou mezinárodní platební systémy stále pomalé, drahé a někdy neposkytují potřebné bezpečí.
  • Facebook do tohoto prostředí vstoupil s myšlenkou na vytvoření nástroje pro rychlou a levnou mezinárodní platbu. Jak bylo uvedeno, mezi centrálními bankami tento plán vyvolal pozdvižení, ale plány na vytvoření digitální měny v eurozóně jsou stále ve své první fázi. K tomu je dobré nezapomínat, že euro má v globální ekonomice stále mnohem slabší pozici než dolar.
  • Pokud v nějaké zemi, ve které se široce používají dolary, dojde k jejich nedostatku, Fed může poskytnout swapové linky a potřebnou likviditu. Učinil tak například během krize roku 2008. Tyto linky ale vyvolaly politické spory a podle FTAlphaville mohou ovlivňovat i nezávislost Fedu. Kdyby se euro díky digitalizaci používalo ve světě více než nyní, podobným výzvám by mohla čelit také ECB. I ta podobné linky již použila, ale v mnohem menší míře než Fed.
  • https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4527482/ft-digitalni-euro-muze-nahlodat-atraktivitu-dolaru.html

21.10.2020 Americká platforma pro digitální převody peněz PayPal Holdings umožní svým klientům kupovat, prodávat a držet bitcoiny a další virtuální měny. Klienti PayPalu také budou moci od příštího roku platit kryptoměnami při nakupování v 26 milionech obchodů, ve kterých se dá platit přes PayPal (ČTK)

2.10.2020 ECB říká, že zintenzivňuje práci na digitální verzi eura. Systém musí být, podle centrální banky, připraven na možné budoucí zavedení digitální měny. Evropská centrální banka se musí připravit na digitální euro jako doplněk k bankovkám, "pokud a když" to bude nutné, uvedl v pátek člen Výkonné rady ECB Fabio Panetta. ECB v září požádala o ochrannou známku pro pojem "digitální euro" a povede veřejnou konzultaci k tomuto tématu (Reuters)

Digitální euro má být elektronickou podobou peněz centrální banky a k dispozici pro všechny občany a podniky, podobně jako bankovky a mince, avšak v digitální podobě. Díky němu by bylo možné provádět běžné platby rychle, snadno a bezpečně. Hotovostní peníze by mají digitální euro doplňovat, ale ne nahrazovat. S vydáváním hotovosti ECB počítá i nadále, uvádí zpráva. Na ní se podílela pracovní skupina tvořená zástupci ECB a centrálních bank zemí používajících euro a schválila ji Rada guvernérů ECB.
"Evropané při utrácení, spoření a investování stále více používají digitální prostředky. Naší úlohou je zajistit důvěru v peníze. To znamená zajistit, aby euro bylo na digitální věk připraveno," uvedla prezidentka ECB Christine Lagardeová. "Měli bychom být připraveni digitální euro vydat, pokud by taková potřeba nastala. 

Technicky má být digitální euro podobné bitcoinu, ale na rozdíl od něj bude pod dohledem centrální banky. Hlavní obavou je, že tato forma peněz by mohla nahradit tradiční vklady, vytlačit komerční banky, zvláště v době finanční krize, a nahradit soukromá řešení. 

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4509121/ecb-zintenzivnuje-praci-na-digitalnim-euru.html<br>

zobrazit více..
Loading...