Prof. Ing. Milan Zelený, M.S., Ph.D.

Prof. Ing. Milan Zelený, M.S., Ph.D.

Prof. Ing. Milan Zelený, M.S., Ph.D., je česko-americký ekonom, specializující se na obory produktivity práce, teorie řízení, podnikové ekonomiky a multikriteriálního rozhodování. Jeho knihy patří mezi respektovaná díla, vyučuje na řadě univerzit, je poradcem vlád i podniků a od roku 2015 také emeritním profesorem Fordham University v New Yorku. U příležitosti 99. výročí Československa byl 28. října 2017 vyznamenán Medailí Za zásluhy, I. stupně. V roce 2012 se vedly intenzivní veřejné diskuze o jeho kandidatuře na funkci prezidenta České republiky, ale on se nakonec rozhodl nezúčastnit, což zopakoval i v roce 2018. více

  • jeden ze 7 profesorů nezávislého institutu EQUILIBRIUM, Bárta, Mařík, Staněk, Beneš, Pačes, Souček 
  • "Je třeba žít, jako když máte zítra zemřít. Je třeba se učit, jako byste měli žít věčně,"  

24.6.2020 Ekonom Milan Zelený z americké Fordham University připomněl, že se země technologicky a ekonomicky přibližují. Hospodářské rozdíly uvnitř států ale naopak rostou.

  • Silné regiony jsou však potřebné − díky nim dokážou země lépe zvládat různé krize.

Znakem dnešní globalizace je, že výroba probíhá daleko od zákazníka ve státech s levnou pracovní silou. "Cena práce bude ale po celém světě růst, takže už nebude výhodné dovážet ze vzdálených míst". Podle něj se v budoucnu díky rozvoji technologií lidstvo vrátí k lokální výrobě, globální obchod potáhnou hlavně internetové technologie.

zobrazit více..
Loading...