Naill Ferguson

je vedoucím pracovníkem Hoovské instituce, Stanfordu a Centra pro evropská studia, Harvard.

Niall Ferguson, MA, D. Phill (1964)., Je vedoucím kolegia Milbank Family v Hooverově instituci na Stanfordské univerzitě a vedoucí fakulty v Belferově centru pro vědu a mezinárodní záležitosti na Harvardu. Je také hostujícím profesorem na univerzitě Tsinghua v Pekingu. Niall Ferguson je ženatý s autorkou a aktivistkou za práva žen Ayaan Hirsi Ali. Má pět dětí.

  • časopis Time ho jmenoval jedním ze 100 nejvlivnějších lidí na světě (2004)

Je autorem patnácti knih, včetně Pity of War, House of Rothschild, Empire, Civilization and Kissinger, 1923-1968: The Idealist, který získal Radu pro zahraniční vztahy Arthur Ross Prize. 

Je také oceněným filmovým tvůrcem, který vyhrál mezinárodní Emmy za svou sérii PBS The Ascent of Money. Kromě psaní týdenního sloupce pro Sunday Times (Londýn) a Boston Globe je také zakladatelem a ředitelem poradenské firmy Greenmantle LLC. 

Jeho poslední kniha The Square and The Tower (Věž a náměstí) byla vydána v USA v roce 2018, a stala se bestsellerem New York Times. V březnu 2020 bude na PBS vysílat třídílnou televizní adaptaci, Niall Fergusonův Networld.více: https://www.niallferguson.com/, dsims@wwsg.com

zobrazit více..
Loading...